USA

Ciekawe miejsca na świecie oraz relacje z naszych wycieczek.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Jeśli dodajesz fotorelację, w tytule nowego wątku koniecznie dodaj prefiks: "Relacja:" i datę wycieczki.
Awatar użytkownika
germ@n
Administrator Forum

USA

Post autor: germ@n » 15 maja 2011, o 13:09

W tym temacie prosimy o praktyczne informacje dla osób wybierających się w te strony oraz o krótkie relacje osób, które miały już okazję zwiedzać USA.

Awatar użytkownika
ziuba
Fan podróżowania

Post autor: ziuba » 15 maja 2011, o 15:06

czy ktoś wie czy procedury starania sie o wize są cały zcas takie same??i jak to wyglada jesli chodzi o pieniazki??, na stronie jest tyle tego tekstu ze czlowiek mzoe sie pogubic;/ moze ktos napisze krótko zwiezle i na temat??:)
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Yoana
Mentor

Post autor: Yoana » 17 maja 2011, o 13:49

Koszt związany z dostaniem vizy do USA jeszcze kilka lat temu wynosił ok 400-500 zł, także pewnie niewiele się zmieniło od tego czasu ;-) Wszystko przede wszystkim zależy od rozmowy z konsulem, zanim jednak to nastąpi nalezy złożyć podanie wizowe.

Dużo praktycznych informacji znajdziesz na stronie:
wiza

oraz na www.usa.info.pl

Pozdrawiam.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Seba
Turysta

Re: USA

Post autor: Seba » 21 paź 2013, o 14:34

O ile wiem jest trochę taniej :)

kabanosik
Zbanowany!

USA

Post autor: kabanosik » 5 sie 2016, o 09:38

śpieszę z kolejną cenną informacją, niech wszyscy skorzystają :)
Ostatnio często latam samolotami do USA w interesach i już wiem, że najtańsze bilety w tym kierunku zamówicie na (człowieku, czy Ty jesteś niereformowalny - kolejny post, kolejny ten sam link)
Generalnie jest dobrze wcześniej przed odlotem już szukać na tej stronce i naprawdę można wiele zaoszczędzić :) Dzięki za wasze rady i czekamy na kolejne!

Awatar użytkownika
germ@n
Administrator Forum

USA

Post autor: germ@n » 30 lis 2016, o 09:30

Ciekawostka:
Słyszałem w radiu, że pewien Amerykanin (Buddy Bolton) ma już dość turystów robiących sobie "selfie" w Nowym Jorku. Ruszył do akcji. Biega po mieście z sekatorem i wycina kijki do selfie. Akcja kontrowersyjna, ale pomysł jakże ciekawy. <lol>

Miłośnikom selfie na kijkach mówimy stanowcze "nie". <hura>

Tak to wygląda w praktyce:

https://www.youtube.com/watch?v=JcLXfow2jEk

Awatar użytkownika
gar
Ekspert/Forumowicz 2016

USA

Post autor: gar » 30 lis 2016, o 10:34

Akcja nie jest kontrowersyjna a pomysł nie jest ciekawy. To żenada. To, że nie przepadam za selfie to nie znaczy, że mam komuś zniszczyć sprzęt. Robienie selfie nawet na kiju nie jest nielegalne, więc dla mnie gość nadaje się albo do psychiatry albo do sądu.

Awatar użytkownika
germ@n
Administrator Forum

USA

Post autor: germ@n » 30 lis 2016, o 11:06

Dla mnie np. decydujące jest początkowe spojrzenie głównego bohatera. ;p
Naprawdę sądzisz, że przeciwko takiemu "przestępcy" ktokolwiek złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa?
Co najwyżej dostanie w "pysk" od przypadkowo napotkanego, zdeterminowanego turysty.
Nie żebym wspierał jak to nazwałeś działalność przestępczą tudzież psychiatryczną, ale ten koleś właśnie stał się moim idolem. <lol>

Swoją drogą...
Rozpoznajecie może obiekty/miejsca, przed którymi bardzo oryginalni turyści wykonują równie oryginalne zdjęcia? <mysli>

Awatar użytkownika
gar
Ekspert/Forumowicz 2016

USA

Post autor: gar » 30 lis 2016, o 11:27

admin pisze: Naprawdę sądzisz, że przeciwko takiemu "przestępcy" ktokolwiek złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa?
Jeżeli sprzęt, który trzasnął o ziemię był warty kilkaset dolarów to myślę że ktoś złoży. A znając USA i ich system prawny zadośćuczynień za szkody moralne itp. to mogą się znaleźć tacy którzy się na tym dorobią.
admin pisze: ale ten koleś właśnie stał się moim idolem. <lol>
Strach się bać <wysmiewacz>

Awatar użytkownika
Comen
Moderator

USA

Post autor: Comen » 30 lis 2016, o 17:03

Nie pochwalam tego typu błazenady. Większym obciachem jest latanie z sekatorem po mieście niż te zdjęcia. Swoją drogą u nas chyba jeszcze nie ma mody na robienie selfie na kiju. Z miejsc które wystąpiły był pewnie Central Park, United Nations i Museum of Modern Art
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
germ@n
Administrator Forum

USA

Post autor: germ@n » 30 lis 2016, o 17:06

Comen pisze:Swoją drogą u nas chyba jeszcze nie ma mody na robienie selfie na kiju.
I całe szczęście. Choć do Europy Zachodniej wysłałbym już kilku takich Boltonów. <tak>

Awatar użytkownika
Gniewko
Fan podróżowania

USA

Post autor: Gniewko » 30 lis 2016, o 17:39

Ten jednorazowy wyczyn ma chyba otworzyć ludziom oczy. Opamiętajcie się i przestańcie ciągle wpatrywać się w ekrany smartfonów. W życiu nie miałem i nie zamierzam mieć takiego kija. Jego posiadanie uważam za obciach. Podobnie jak relacjonowanie wydarzeń ze swojego życia na wszelakiego rodzaju portalach społecznościowych. Sam nie korzystam z takich stron internetowych.
Dla mnie gość jest zabawny.

Odpowiedz