Strona 1 z 1

USA

: 15 maja 2011, o 13:09
autor: salewiak
W tym temacie prosimy o praktyczne informacje dla osób wybierających się w te strony oraz o krótkie relacje osób, które miały już okazję zwiedzać USA.

: 15 maja 2011, o 15:06
autor: ziuba
czy ktoś wie czy procedury starania sie o wize są cały zcas takie same??i jak to wyglada jesli chodzi o pieniazki??, na stronie jest tyle tego tekstu ze czlowiek mzoe sie pogubic;/ moze ktos napisze krótko zwiezle i na temat??:)

: 17 maja 2011, o 13:49
autor: Yoana
Koszt związany z dostaniem vizy do USA jeszcze kilka lat temu wynosił ok 400-500 zł, także pewnie niewiele się zmieniło od tego czasu ;-) Wszystko przede wszystkim zależy od rozmowy z konsulem, zanim jednak to nastąpi nalezy złożyć podanie wizowe.


Dużo praktycznych informacji znajdziesz na stronie:
wiza

oraz na www.usa.info.pl


Pozdrawiam.

Re: USA

: 21 paź 2013, o 14:34
autor: Seba
O ile wiem jest trochę taniej :)

USA

: 5 sie 2016, o 09:38
autor: kabanosik
śpieszę z kolejną cenną informacją, niech wszyscy skorzystają :)
Ostatnio często latam samolotami do USA w interesach i już wiem, że najtańsze bilety w tym kierunku zamówicie na (człowieku, czy Ty jesteś niereformowalny - kolejny post, kolejny ten sam link)
Generalnie jest dobrze wcześniej przed odlotem już szukać na tej stronce i naprawdę można wiele zaoszczędzić :) Dzięki za wasze rady i czekamy na kolejne!

USA

: 30 lis 2016, o 09:30
autor: salewiak
Ciekawostka:
Słyszałem w radiu, że pewien Amerykanin (Buddy Bolton) ma już dość turystów robiących sobie "selfie" w Nowym Jorku. Ruszył do akcji. Biega po mieście z sekatorem i wycina kijki do selfie. Akcja kontrowersyjna, ale pomysł jakże ciekawy. <lol>

Miłośnikom selfie na kijkach mówimy stanowcze "nie". <hura>

Tak to wygląda w praktyce:

https://www.youtube.com/watch?v=JcLXfow2jEk

USA

: 30 lis 2016, o 10:34
autor: gar
Akcja nie jest kontrowersyjna a pomysł nie jest ciekawy. To żenada. To, że nie przepadam za selfie to nie znaczy, że mam komuś zniszczyć sprzęt. Robienie selfie nawet na kiju nie jest nielegalne, więc dla mnie gość nadaje się albo do psychiatry albo do sądu.

USA

: 30 lis 2016, o 11:06
autor: salewiak
Dla mnie np. decydujące jest początkowe spojrzenie głównego bohatera. ;p
Naprawdę sądzisz, że przeciwko takiemu "przestępcy" ktokolwiek złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa?
Co najwyżej dostanie w "pysk" od przypadkowo napotkanego, zdeterminowanego turysty.
Nie żebym wspierał jak to nazwałeś działalność przestępczą tudzież psychiatryczną, ale ten koleś właśnie stał się moim idolem. <lol>

Swoją drogą...
Rozpoznajecie może obiekty/miejsca, przed którymi bardzo oryginalni turyści wykonują równie oryginalne zdjęcia? <mysli>

USA

: 30 lis 2016, o 11:27
autor: gar
admin pisze: Naprawdę sądzisz, że przeciwko takiemu "przestępcy" ktokolwiek złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa?
Jeżeli sprzęt, który trzasnął o ziemię był warty kilkaset dolarów to myślę że ktoś złoży. A znając USA i ich system prawny zadośćuczynień za szkody moralne itp. to mogą się znaleźć tacy którzy się na tym dorobią.
admin pisze: ale ten koleś właśnie stał się moim idolem. <lol>
Strach się bać <wysmiewacz>

USA

: 30 lis 2016, o 17:03
autor: Comen
Nie pochwalam tego typu błazenady. Większym obciachem jest latanie z sekatorem po mieście niż te zdjęcia. Swoją drogą u nas chyba jeszcze nie ma mody na robienie selfie na kiju. Z miejsc które wystąpiły był pewnie Central Park, United Nations i Museum of Modern Art

USA

: 30 lis 2016, o 17:06
autor: salewiak
Comen pisze:Swoją drogą u nas chyba jeszcze nie ma mody na robienie selfie na kiju.
I całe szczęście. Choć do Europy Zachodniej wysłałbym już kilku takich Boltonów. <tak>

USA

: 30 lis 2016, o 17:39
autor: Gniewko
Ten jednorazowy wyczyn ma chyba otworzyć ludziom oczy. Opamiętajcie się i przestańcie ciągle wpatrywać się w ekrany smartfonów. W życiu nie miałem i nie zamierzam mieć takiego kija. Jego posiadanie uważam za obciach. Podobnie jak relacjonowanie wydarzeń ze swojego życia na wszelakiego rodzaju portalach społecznościowych. Sam nie korzystam z takich stron internetowych.
Dla mnie gość jest zabawny.

USA

: 29 lip 2018, o 12:22
autor: salewiak
Temat amerykańsko-kanadyjski.
Przeszło tydzień temu w USA uczczono 100-lecie niepodległości Polski.
Spośród wielu imprez i wydarzeń tematycznych zwraca uwagę wodospad Niagara wraz z polskimi barwami, którymi został wtedy podświetlony:

Niagara.jpg
źródło zdjęcia: twitter.com

USA

: 30 lip 2018, o 11:00
autor: gar
Ładnie się prezentuje.

USA

: 2 lis 2018, o 12:25
autor: salewiak
Chcieli wykonać idealne selfie. Para blogerów zginęła w wyniku upadku ze słynnego Taft Point.

Małżeństwo znanych blogerów z Indii, zginęło w wyniku upadku z tarasu widokowego Taft Point w Parku Narodowym Yosemite w USA. Vishnu Viswanath i Meenakshi Moorthy chcieli wykonać idealne zdjęcie. Według badania opublikowanego w październiku w czasopiśmie „Damily Medicine and Primary Care”, w okresie od października 2011 roku do listopada 2017 roku, 159 osób zmarło podczas robienia selfie. Rzecznik Parku Narodowego Yosemite Scott Gediman przekazał, że w tym roku w parku zmarło ponad 10 osób, niektóre z przyczyn naturalnych, a inne w wyniku upadków.
źródło: wprost.pl

Zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie, aby tak postępować. Co ciekawe, owi blogerzy sami przestrzegali innych turystów przed takim ryzykiem. Boltonowie, gdzie jesteście?

USA

: 2 lis 2018, o 14:36
autor: gar
Czytałem o tym. Smutna wiadomość.
Z drugiej strony złośliwi mówią, że to selekcja naturalna. 159 osób rocznie ginących przy takiej czynności to już jak mała epidemia, a sądzę, że ilość osób tracących życie w ten sposób może z roku na rok tylko rosnąć. Ciekawe ile osób przy robieniu selfie nie zginęło ale zostało poważnie rannych - może ktoś robi takie statystyki.

Re: USA

: 16 lut 2019, o 18:56
autor: salewiak
Zdziwiłem się, gdy przeczytałem w Internetach, że w marcu i kwietniu są dostępne terminy połączeń lotniczych do 7 większych miast, np. do Los Angeles i Miami, w cenie ok. 1600zł w dwie strony. !! :-0
Loty z Berlina z przesiadkami w Amsterdamie i Atlancie. Niestety potrzebna wiza. :(
"Wielki świat" w zasięgu.