Strona 1 z 1

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 14 cze 2011, o 10:38
autor: Beskid
Nasze propozycje zgłaszamy w tym wątku (3 kraje).
Mile widziane krótkie uzasadnienie.

: 14 cze 2011, o 18:10
autor: petruss1990
Jak 3 kraje to moje typy:
1) Nowa Zelandia i jej kosmiczny krajobraz, wystarczy spojrzeć na ujęcia z "Władcy Pierścieni"
2) Chile, czyli nieprzebyte Andy i zejścia do oceanu
3) Nepal po prostu Himalaje.

: 14 cze 2011, o 20:31
autor: Abderyta
1. Tybet (choć to nie kraj, ale skoro kiedyś był i skoro powinien nim być nadal, to tak go kwalifikuję) - nie tylko za zapierające dech w piersiach wysokie góry, ale przede wszystkim za wewnętrzne piękno mieszkańców. Jeśli którykolwiek naród na świecie odnalazł receptę na szczęście, to w moim przekonaniu właśnie Tybetańczycy.

2. Stany Zjednoczone Ameryki - ze względu na bodaj największe z wszystkich państw zróżnicowanie przyrody. Wybrzeża z palmami, góry i kaniony, pustynie, wzgórza, równiny, tereny wulkanopodobne, ponad 6200 metrów różnicy pomiędzy najwyższym i najniższym punktem. Zwiedzenie wszystkiego zajęłoby kilka tygodniów.

3. Argentyna - za Buenos Aires, czyli miasto, w którym największa spośród wszystkich miast świata liczba drużyn piłkarskich bierze udział w rozgrywkach najwyższej ligi krajowej. A poza tym za znajdującą się w nim najszerszą ulicę świata oraz za - ponoć - ogromną liczbę dyskotek i klubów nocnych.

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 28 sty 2012, o 09:12
autor: amber
Australia - idealne miejsce na wyprawy backpacking

Alaska - Bo kto by nie chciał choć raz poszukać złota

Syberia - pustka i dzikość, która przyciąga :)

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 28 sty 2012, o 13:39
autor: Comen
Stany Zjednoczone
To prawie cały kontynent. Przede wszystkim atrakcje przyrodnicze na zachodzie. Wielki Kanion, Góry Skaliste, Yellowstone, krater meteorytowy, najdłuższa jaskinia świata, itp, itd. Jeśli chodzi o budowle to głównie imponować będzie wielkość i rozmach. Miasta trochę inne niż w Europie, stąd pewnie też warte obejrzenia. Ciekawe zabytki rozwoju techniki – te znane powszechnie jak tama Hoovera czy most Golden Gate i te znane trochę mniej, np. w takim Austin w Teksasie do dziś funkcjonuje system oświetlenia dzielnic w postaci wysokich wież (tzw. moonlight towers).

Chiny
Podobnież cały kontynent, a poza tym kraj zagadka. Niesamowicie stara kultura, ale zawsze trochę ukryta i niedostępna, nie tylko ze względu na ustrój, ale choćby piekielnie trudne pismo. Wielki Mur Chiński, Miasto Zakazane, klasztory buddyjskie, ale też nowoczesne atrakcje Szanghaju czy Hongkongu. I równie sporo przyrodniczych perełek, jak choćby mogoty nad rzeką Li.

Chile
Tak sobie myślę, że chyba nie ma innego kraju na Ziemi w którym można zacząć zwiedzanie w tropikach a skończyć w obszarze polarnym. Pustynie na północy, fiordy na południu. Wysokie góry i równie wysokie wydmy. Doskonałe winnice. A ostatnio jest nawet rajd Paryż-Dakar.

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 2 sie 2012, o 14:37
autor: adelina4
1. Seszele
2. Malediwy
3 Tajlandia

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 3 lut 2013, o 11:17
autor: Marika
1. Gruzja - i choć nie cierpię określenia "każdy znajdzie tutaj coś dla siebie", nadużywanego we wszelkich możliwych relacjach z podróży, to w przypadku tego kraju, wydaje się na miejscu. Nie jest to banał - w Gruzji faktycznie można zrobić, zobaczyć i przeżyć wiele. Wybrzeże, góry, winne regiony, miejsca ciekawe pod względem etnicznym - Swanetia, Wąwóz Pankisi... Długo by wymieniać, w każdym razie dla mnie jest to kraj wart nie jednej a kilku wizyt. Poza tym mam niejasne przeczucie, że to ostatnie lata, kiedy Gruzja pozostaje nieskażona masową turystyką...


2. Malezja - moim zdaniem to świetny kraj, by zacząć swoją przygodę z Azją. Nie przeżyjemy tam szoku kulturowego jak wielokrotnie się zdarza podczas pierwszej wizyty na przykład w Indiach, ale też liźniemy odrobinę egzotyki w wydaniu kulinarnym (świetna, zróżnicowana i zwyczajnie smaczna kuchnia), krajobrazowym (plantacje herbaty Cameron Highlands, rewelacyjne wybrzeże Morza Południowochińskiego) i kulturowym (oficjalną religią jest islam, co można odczuć każdym kroku).

3. Nepal - nie będę się przesadnie rozpisywać. Po prostu Himalaje, Himalaje, jeszcze raz Himalaje :)

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 3 lut 2013, o 20:49
autor: Gollum
Chiny
Australia
USA
Wielkie i różnorodne. Są co prawda większe, jak Rosja i Kanada, ale są one bardziej jednolite; las daleko za horyzont, tundra daleko za horyzont.
Chiny to równocześnie Himalaje, Karakorum, Tybet, pustynie, dżungle, stepy, potężne rzeki i wspaniała kultura, promieniujaca bezpośrednio na pół Azji, a pośrednio na cały świat. I inne kultury, bo narodów w Chinach jest mnóstwo, zwłaszcza na południu. Mnie dodatkowo intryguje nieielki (no, tak ze trzy Polski) obszar Gór Sinotybetańskich (Hengduan Shan) przy granicy indyjskiej i birmańskiej, gdzie na pewno zyją pandy i prawdopodobnie przynajmniej dwa (są trzy) gatunki yeti i gdzie równolegle do siebie, w ogległosci nawet kilkunastu kilometrów płyną jedne z największych rzek świata, Jangcy, Mekong i Saluin. No i oczywiście Chinki...
Australia – kontynent będący państwem albo odwrotnie. Też mają wszystko, pustynie, stepy, zarośla, dżungle i oryginalną kulturę Aborygenów, wychwalaną pod niebiosa przez subkulturę poprawną politycznie. Do tego bogactwo bogactw: złoto, platyna, opale, szafiry, diamenty, które można samemu wydobywać, jeśli się ma uprawnienia górnicze i parę stów w kieszeni na roczną dzierżawę działki (ok. 400 zł za działkę 50x50 m). No i oczywiście oryginalna fauna z kangurami, wiecznie pijanymi (dosłownie) misiami koala i lubiącymi ludzi (jeść oczywiście) krokodylami różańcowymi.
USA – jak wyżej; najbardziej znane (bo Jankesi są mistrzami reklamy) obiekty przyrodnicze świata, najwyższe budowle i rozrekalmowane w filmach kultury; kowbojska dzikiego Zachodu, wyśmiewany przez wielkomiejskie subkultury Środkowy Zachód, purytańskie wschodnie wybrzeże, a do tego Indianie i dziwne (ale modne i politycznie poprawne) subkultury (gejowska, żydowska, finansowo-prawna itp.) wielkomiejskie. USA to także plażowe (dla przeciętnego letnika, bo dla mnie to wulkany, dżungle i oczywiście Hawajki) Hawaje, srogie lasy i góry Alaski i kształtne Portorykanki.

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 12 lut 2014, o 19:45
autor: Chicken
1. Oczywiście że GRUZJA :)
2. Czarnogóra a zwłaszcza zatoka kotorska
3. ech... Armenia, Bośnia i Hercegowina, Górski Karabach, Ukraina.... i można by tak jeszcze długo... :)

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 12 lut 2014, o 21:47
autor: gar
Chicken pisze:1. Oczywiście że GRUZJA :)
2. Czarnogóra a zwłaszcza zatoka kotorska
3. ech... Armenia, Bośnia i Hercegowina, Górski Karabach, Ukraina.... i można by tak jeszcze długo... :)
Czarnogórców, mieszkańców BiH oraz Ukraińców należy uświadomić, że nie mieszkają w Europie <lol>

Re: Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 12 lut 2014, o 21:52
autor: yaretzky
gar pisze:Czarnogórców, mieszkańców BiH oraz Ukraińców należy uświadomić, że nie mieszkają w Europie <lol>
<okok>

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 19 cze 2015, o 21:20
autor: miki
Według mnie Chiny, byłem z kolegami z pracy.

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 25 cze 2015, o 17:17
autor: Comen
gar pisze: Czarnogórców, mieszkańców BiH oraz Ukraińców należy uświadomić, że nie mieszkają w Europie <lol>
Coś w tym jest, że w nowym pokoleniu Europa = Unia Europejska

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 17 lis 2017, o 09:38
autor: Grol
Islandia

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 17 lis 2017, o 09:43
autor: Comen
Islandia to wprawdzie wyspa oceaniczna ale nominalnie kraj europejski.

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 22 lis 2017, o 09:01
autor: Palac-Romantyczny
Chiny lub Japonia- te dwa kraje są naprawdę fascynujące pod względem kultury, zabytków oraz tradycji, więc jeżeli ma wybierać to właśnie bez wątpienia jeden z nich :)

Wybieramy najpiękniejszy kraj pozaeuropejski!

: 22 lis 2017, o 14:15
autor: gar
Z tego co widziałem na własne oczy wybór mam niewielki (byłem w zaledwie 3 krajach pozaeuropejskich). Tego co chciałbym zobaczyć jest dużo więcej - już wiem że mi i życia nie wystarczy (o pieniądzach nie wspominając).
Moja wybrana trójka to:
Gruzja (od ludzi przez kuchnię po widoki)
Chile (góry, ocean, fantastyczne linie kolejowe)
Nowa Zelandia (trochę się nasłuchałem o tamtejszej przyrodzie)