Piłka nożna

W czasie wolnym, nie o turystyce.
Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Re: Piłka nożna

Post autor: Comen » 4 lip 2013, o 11:18

"Okaże się" jak mówią słowa znanej piosenki napisanej bodaj na mundial w Hiszpanii.
W sumie jakaś zmiana warty mogłaby nastąpić. W zasadzie jeszcze nigdy drużyna europejska nie wygrała MŚ w Ameryce Południowej. Myślę że tym razem też tak chyba będzie, chociaż Hiszpanii kibicuję
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Abderyta
Autorytet
Autorytet

Post autor: Abderyta » 4 lip 2013, o 23:20

Comen pisze:W zasadzie jeszcze nigdy drużyna europejska nie wygrała MŚ w Ameryce Południowej. Myślę że tym razem też tak chyba będzie
Podobnie argumentowano przed poprzednim mundialem, a mianowicie, że jeszcze nigdy drużyna europejska nie wygrała turnieju organizowanego poza starym kontynentem.

Awatar użytkownika
BeCool
Turysta
Turysta

Post autor: BeCool » 16 lip 2013, o 07:58

Opcja wiernosci klubom musi miec cos w sobie bo czesto sie sprawdza. Kiedys spotykalam sie z facetem ktory byl Legionistą a ze jestem z Warszawy to mimochodem zaczelam sie interesowac. Obecnie moj partner dzieki serce miedzy mnie i FC Barcelona :)

Abderyta
Autorytet
Autorytet

Post autor: Abderyta » 17 lip 2013, o 20:12

BeCool pisze:Opcja wiernosci klubom musi miec cos w sobie bo czesto sie sprawdza. Kiedys spotykalam sie z facetem ktory byl Legionistą a ze jestem z Warszawy to mimochodem zaczelam sie interesowac. Obecnie moj partner dzieki serce miedzy mnie i FC Barcelona :)
Pier Paolo Pasolini powiedział, że "calcio to ostatnie sacrum naszych czasów". Być może wierność jednemu klubowi jest dla mieszkańców współczesnego zeświecczonego świata substytutem wiary religijnej.

PS. Zawsze mnie ciekawi, dlaczego ktoś kibicuje danej drużynie. Czy dałoby się zaspokoić tę ciekawość i opisać, z jakich przyczyn Twój partner stracił serducho właśnie dla Blaugrany?

Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: salewiak » 30 lip 2013, o 22:51

Ładny mecz dzisiaj.
Pozytywnie zaskoczyła mnie Lechia. :)

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 30 lip 2013, o 22:55

No na pewno niespodzianka, ale to nie nowość, że Barca ma dziurawą obronę

Abderyta
Autorytet
Autorytet

Post autor: Abderyta » 30 lip 2013, o 23:10

Comen pisze:No na pewno niespodzianka, ale to nie nowość, że Barca ma dziurawą obronę
Ale co to za obrona? Montoya, Sergi Gomez, Bartra i Adriano? Chciałbym zobaczyć Lechię po pierwsze przeciwko czwórce Alves, Puyol, Pique i Alba, a po drugie w meczu nie-piknikowym, o jakąkolwiek stawkę.

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 30 lip 2013, o 23:18

O stawkę to byłby pewnie wynik jak z Juventusem w zamierzchłych czasach, kiedy to jeszcze Boniek grał dla bianconerich, czyli 2-10 w dwumeczu. Ale było nie było remis z Barceloną ma swoją wartość

Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: salewiak » 27 sie 2013, o 20:19

Ciekawy jestem, czy Legia poradzi sobie dzisiaj. <mysli>

Edit: Niestety nie dała rady. :(

Abderyta
Autorytet
Autorytet

Post autor: Abderyta » 28 sie 2013, o 22:32

Zacytuję Rafała Steca.

- "Nasze kluby współżyją z Champions League w pełnej harmonii. Obniżają się wymagania w eliminacjach, to i obniża się proponowany przez mistrzów Polski poziom gry".

- "Wyrzucali naszych potentaci formatu Barcelony czy Realu, ale wyrzucali też maleńcy Estończycy i egzotyczny zaciąg cypryjski, tym razem w roli wykidajły wystąpiła Steaua Bukareszt. Każdy się nada, by skopać przybłędę znad Wisły".

- "Teraz legionistom wystarczało już do awansu absolutne minimum – po uciułaniu trzech remisów z rzędu w rewanżu ze Steauą mógł promować ich czwarty (0:0 albo 1:1), co oznaczało, że do osiągnięcia celu potrzebowali pokonać ledwie jedną drużynę. Półamatorów w walijskim Wrexham. Niżej z wymaganiami chyba już zejść nie sposób".

Sądzę, nic dodać, nic ująć.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 29 sie 2013, o 11:32

Kolejną szansę zmarnowano, chociaż niewiele brakło, w zasadzie zadecydowała jedna omyłka sędziego. Kilka lat temu Steaua byłaby nie do ogrania, teraz poziom ekstraklasy rumuńskiej trochę spadł, widać to po wynikach innych klubów z tego kraju. Estończycy zgoda to był blamaż, natomiast egzotyczny zaciąg cypryjski to akurat była doskonała drużyna, która potwierdziła to później eliminując m.in. FC Porto, Szachtior Donieck i Olympique Lyon a odpadając dopiero z Realem Madryt czyli już zespołem z najwyższej półki.
Za to teraz w Lidze Europejskiej łatwiej będzie Legii o punkty do rankingu, więc nie ma tego złego...

Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: salewiak » 29 sie 2013, o 11:39

Comen pisze:w zasadzie zadecydowała jedna omyłka sędziego.
Moim zdaniem karygodny błąd, strata Vrdoljaka (na 0:2). :[
Przypomina mi się jeden mecz, chyba w szkole średniej (nie pamiętam dokładnie), gdy w podobny sposób ograł mnie napastnik drużyny przeciwnej - podobna strata bramki. No tak, ale ja nie zawodowiec sprowadzony za pokaźną sumkę do Warszawy, lecz skromny reprezentant szkoły.

Brawa dla młodego Koseckiego. <okok>

Abderyta
Autorytet
Autorytet

Post autor: Abderyta » 7 wrz 2013, o 22:16

Profesor Marcin Król, historyk idei, napisał, że "dla każdego, kto lubi piłkę nożną, wywindowanie meczów, zawodników i całej otoczki do absurdalnego poziomu to tylko forma zachęcenia ludzi, by nie myśleli o sprawach poważnych [czyli publicznych - przyp. mój]". Co sądzicie? Czyżby "ostatnie sacrum naszych czasów" (określenie Pasoliniego) stało się jednym z elementów (że się tak wyrażę) odduchowiania społeczeństw demokratycznych, równoważnym telewizyjnym talent-szołom i zakupom w tzw. galeriach handlowych? Czy też diagnoza jest nieprawdziwa (i dlaczego)?
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 7 wrz 2013, o 23:57

Nihil novi. Już Rzymianie wiedzieli że masy potrzebują chleba, a jak nie chleba to igrzysk

Seba
Turysta
Turysta

Post autor: Seba » 9 wrz 2013, o 11:49

Legia i tak by dużo nie ugrała w LM. na taki poziomie nie można popełniać tak prostych błędów w obronie. Może za rok powalczą, ale muszą ściagnąć napastnika, który będzie robił rożnice, bo narazie im takiego brakuje niestety .Saganowski juz nie te lata, gruzin bez formy, a Mikita to żółtodziób.

Abderyta
Autorytet
Autorytet

Post autor: Abderyta » 9 wrz 2013, o 20:44

-> Comen

Co racja, to racja (jeśli chodzi o zasadę "panem et circenses"). Niemniej, novum polega na tym, że piłka nożna jeszcze ćwierć wieku temu nie służyła władzom do odciągania uwagi od polityki. Po boiskach biegało znacznie więcej ideowców, manifestujących swoje poglądy, a nie, jak obecnie, plastików bez własnych opinii.

-> Seba

Przecież nie chodzi o "ugranie" czegokolwiek w Lidze Mistrzów (nikt przy zdrowych zmysłach nie liczyłby na awans Legii do 1/8 finału). Chodzi o to, by przestać być wreszcie jedynym obok Kazachstanu krajem o ośmiocyfrowej liczbie ludności, którego mistrz w XXI wieku nie awansował do najlepszych (pod względem jakości) rozgrywek piłkarskich świata. Nawet jeśli wszystkie mecze grupowe miałyby zostać przegrane po 0:10, ponieważ znacznie większym wstydem jest uporczywie nie awansowywać niż uporczywie przegrywać po awansie.

Seba
Turysta
Turysta

Post autor: Seba » 30 wrz 2013, o 12:24

Legia ma braki i to duże nie tylko w napadzie.
Brakuje im środkowego obrońcy, który wprowadziłby spokój w szeregi defensywne
Następnym krokiem powinno być ściągnięcie błyskotliwego rozgrywającego, który mógłby jednym podaniem wypracować sytuacje bramkowe lub uruchomić szybkich skrzydłowych, których Legia posiada (Żyro, Kosecki)
Napastnik, który tak jak wspomniano zrobiłby różnicę, przytrzymał piłkę, poczekał na partnerów itp
bez tego Legia nigdy nie awansuje do LM

Abderyta
Autorytet
Autorytet

Post autor: Abderyta » 30 wrz 2013, o 21:20

Sądzę, że taniej byłoby zatrudnić trenera znacznie lepszego niż Urban. Takiego, który potrafi wydobyć z jakichkolwiek dostępnych piłkarzy maksimum umiejętności i zaangażowania. Wydaje mi się, że w zasięgu finansowym Legii są Mirko Slomka, Lucien Favre czy Thomas Tuchel. Urban to świetny wyławiacz młodych talentów, niezły motywator, ale przeciętny taktyk. Bez tej ostatniej cechy nie da się dziś wygrywać z lepszymi.

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert: Narty/Góry

Piłka nożna

Post autor: Norden » 8 sie 2014, o 20:16

Sekretarz UEFA "Nigdy nie jest dobrze, gdy o awansie nie przesądzają wydarzenia na boisku. Przepisy są jednak jasne i nie pozostawiają miejsca na interpretacje, nawet jeśli Bereszyński opuścił trzy mecze"

A gdyby Legia wygrała pierwszy mecz 5-1, a Celtic wygrał w rewanżu 4-0 i na boisko wszedł Bereszyński, to też nie byłoby miejsca na interpretację przepisów? Walkower 3-0 dla Celticu i dalej przechodzi Legia?

Awatar użytkownika
petruss1990
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: petruss1990 » 8 sie 2014, o 21:41

Przeszedł by Celtic, ponieważ nasi nie wpadli by na wykorzystanie takiej interpretacji przepisów.

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Piłka nożna

Post autor: Comen » 8 sie 2014, o 23:05

Generalnie decyzja UEFA niezgodna jest z duchem fair-play. Mecz Legia na tym etapie wygrałaby nawet grając w dziesiątkę. Jakby mnie wzięli do składu i postawili na bramce to też by Celtic nie odwrócił losów dwumeczu, który przegrywał już 1-6 i do awansu potrzebne mu było 6 bramek. Prawo jest prawem, ale to tutaj przypomina jednak trochę popularne "haczyki" w umowach bankowych. No bo skoro piłkarz faktycznie nie grał w 3 meczach to kara została odbyta, a po co w ogóle zgłaszać piłkarza do meczu w którym nie zagra. Inna sprawa, że profesjonalny klub musi znać przepisy nawet takie dziwaczne i jak dla mnie nielogiczne. Inaczej skutki są takie, że kilkanaście milionów euro przeszło koło nosa z powodu błędu proceduralnego. Niesmak pozostanie, ponieważ albo gramy w piłkę albo gramy w układy i układziki przy zielonym stoliku.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert: Góry
Ekspert: Góry

Piłka nożna

Post autor: tadeks » 9 sie 2014, o 15:24

Legia(ogólnie) popełniła wykroczenie/przestępstwo/grzech przez zaniechanie.
Szukając deski ratunku,prawnicy i działacze Legii:
przeanalizować, poszperać, dotrzać do protokołów, w historii europejskich pucharów : czy zdarzyło się, by zawodnicy ukarani pauzowaniem w kolejnych 1-3 meczach , odbywając karę zawsze byli wpisywani do kadry meczowej. Może którejś z potęg europejskiej piłki, której zawodnik zastał wykluczony w kolejnych meczach, trafiło się takie gapiosto jak sztabowi Legii.
Jeżeli znajdzie się taki przypadek, a nie było konsekwencji, to powołać się na ten przypadek. Jeżeli żaden klub nie popełnił takiego zaniechania, to gapiostwo Legii jest najwyższej kategorii.
Kto ma czas i wie jak to zrobić, niech podpowie to do Legii.

Awatar użytkownika
creamcheese
Autorytet
Autorytet

Piłka nożna

Post autor: creamcheese » 9 sie 2014, o 15:39

Generalnie kilka euro jest Legia w plecy...czy ktokolwiek w klubie poniesie jakiekolwiek (choćby symboliczne) konsekwencje?

Maciequ23

Piłka nożna

Post autor: Maciequ23 » 14 sie 2014, o 12:10

Zapewne nikogo kara w naszym klubie nie dosięgnie a powinna bo może takie błędy nie zdarzałyby się ponownie w przyszłości

Awatar użytkownika
Norden

Piłka nożna

Post autor: Norden » 24 sie 2014, o 14:35

Wypowiedź Ostrowskiej w jednym z wywiadów z ubiegłego roku: "Liczenie kartek czy wpisywanie w okienko numerów zawodników to przecież nic trudnego. Robiąc na Legii przetargi liczyłam w życiu dużo poważniejsze rzeczy"

Odpowiedz