Gdzie wybrać się na studia?

W czasie wolnym, nie o turystyce.
Awatar użytkownika
Yoana
Szycha
Szycha

Post autor: Yoana » 11 mar 2012, o 17:42

Przedstawiam ranking miast akademickich-zobaczcie, które zostało najwyżej ocenione :-)

http://www.perspektywy.pl/index.php?opt ... Itemid=106" onclick="window.open(this.href);return false;
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
SirRoland
Początkujący
Początkujący

Re: Gdzie wybrać się na studia?

Post autor: SirRoland » 12 mar 2012, o 06:05

Dla wielbicieli turystyki polecam uczelnie WSTiE w Suchej Beskidzckiej bardzo ciekawa baza wypadowa na różne szlaki i wysoki poziom nauczania Wykładowcy przyjeżdżają z Krakowa np. z AWFnp. pan dr Zygmunt Kruczek, dr hab. Wiesław Alejziak

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 12 mar 2012, o 19:07

Z polskich tylko Uniwersytet Warszawski mi mignął w informatyce i matematyce.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
yoda
Turysta
Turysta

Post autor: yoda » 12 maja 2012, o 15:44

Polecam Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu.

Awatar użytkownika
amber
Zasłużony
Zasłużony

jaki kierunek na studia

Post autor: amber » 27 cze 2012, o 08:25

Maturzyści głowią się jaki kierunek wybrać? Czy wziąć coś ciekawego z pasji czy może coś po czym będziemy mieć lepsze perspektywy na przyszłość? A może raczej odpuścić studia i jednak starać się o przyjęcie do służb mundurowych i po 30 być już na emeryturze? jak myślicie?
Ja ostatnio spotykam się właśnie z opiniami, że lepiej pójść do technikum niż liceum i raczej odpuścić studia albo robić już w trakcie pracy .

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Re: jaki kierunek na studia

Post autor: Comen » 27 cze 2012, o 20:23

No niektóre kierunki studiów są poszukiwane na rynku, zwłaszcza techniczne, ewentualnie coś związanego z prawem - no ale oczywiście nie każdy ma zdolności w takim kierunku.
Faktem jest, że same studia w tej chwili nie wiele znaczą na rynku pracy i dobrą rzeczą jest mieć praktykę w jakimś zawodzie, nawet kosztem studiowania.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Fromena
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Fromena » 27 cze 2012, o 21:56

Nie wiem co mogłabym doradzić ze swojego doświadczenia maturzystom.

Ja jestem w podobnej sytuacji. Skończyłam studia licencjackie te które chciałam. Poszłam na nie z zamiłowania do turystyki. Ale co dalej? Zamierzam pójść na studia magisterskie. Czy dalej wybrać ten sam kierunek i go kontynuować? Czy w ogóle ma to sens? Może odbić w jakąś inną stronę, ale jaką? ostatnio ciągle te pytania kołatają mi się po głowie i pozostają bez odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Yoana
Szycha
Szycha

Post autor: Yoana » 27 cze 2012, o 22:24

Fromena, proponuję Ci wybrać inny kierunek studiów mgr. Nie przeszkodzi Ci on w pracy w branży turystycznej, a może pomóc w innej :-), np.
-ekonomia
-zarządzanie
-administracja
albo j. obcy

Sama miałam podobny dylemat...
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fromena
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Fromena » 27 cze 2012, o 22:41

No i w żadnym wymienionym nie czuje się dobra. Albo mam za mało odwagi w sobie by któryś z wymienionych podjąć... :cry: Oszukuję się jeszcze, że mam czas, ale tak na prawdę go nie ma. Najchętniej dalej oczywiście kontynuowałabym turystykę.

Awatar użytkownika
amber
Zasłużony
Zasłużony

Post autor: amber » 28 cze 2012, o 07:57

Ja tez po skończonych studiach licencjacie nie bardzo wiedziałam co dalej ze studiami.
Ukończyłam wtedy dziennikarstwo i zastanawiałam się nad innym kierunkiem.
Padło na geografie specjalność turystyka. I teraz kończąc juz studia mgr jestem z wykształcenia : pół dziennikarzem - pół geografem. Nie ukrywam, że połaczenie mi sie podoba, tym bardziej, że wiele osób sądziło że nie dam sobie rady po skończonym humanistycznym kierunku pójść na coś ścisłego :)

Polecam więc Ci wybrać jakiś inny kierunek, coś co Cię jeszcze interesuje. Są przecież pokrewne kierunki związane z turystyką....

A wracając do wątku o tym czy studia są potrzebne, ostatnio mój kolega stwierdził, że żałuje, że poszedł na studia bo mógł pójść gdzieś do pracy i było by łatwiej. A teraz jako mgr nie może znaleść pracy w zawodzie, chodzi na rozmowy i najcześciej kończy na ulotkach albo tego typu pracach....

agnieszkaka

Post autor: agnieszkaka » 17 sie 2014, o 16:20

grunt, żeby robić to, co się naprawdę podoba. Dlatego studia nie mają być tylko zabawą - mają też być naszą przyszłością. WIzualna strona miasta jest ważna, ale nie ma znaczenia w porównaniu do poziomu nauczania

Awatar użytkownika
Fromena
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Fromena » 21 sie 2014, o 00:29

Być może są tutaj jacyś studenci wybierający się na studia o kierunku turystyka i rekreacja (chętnie takich poznam ;p ). Ja jako absolwentka tego kierunku mogę wyrazić swoją opinię na jego temat. Co prawda jeszcze nie z perspektywy osoby szukającej pracy po studiach. Studiowanie wspominam z wielkim sentymentem i gdybym miała wybierać studia to poszłabym na ten kierunek jeszcze raz. Mam wielką nadzieję, że będę pracowała w tej branży bo właśnie w niej czuję się najpewniej.
Jeśli chodzi o minusy tego kierunku to z całą pewnością jest tutaj mała praktyka w terenie. Wiadomo... każdy wyjazd kosztuje, a uczelnia nie bardzo chce dawać pieniądze na to. Jeśli chodzi o programy studiów to uważam, że nie są odpowiednio przygotowane (mówię tutaj o uczelniach, które skończyłam). Niekiedy bywało tak, że te same treści były powtarzane na innych zajęciach i wałkowane od początku, gdzie w ogóle mało wnosiły do jakiejś wiedzy. Np. historię tur. i rekreacji szczerze nienawidziłam i mało z niej pamiętam a nie dawali nam żyć z tym przedmiotem i wałkowany był chyba przez 3 semestry. Ja akurat nigdy nie byłam na zimowym obozie. Zarówno na jednej jak i drugiej uczelni takowe nie były w ogóle organizowane, a szkoda bo być może nauczyłabym się jeździć na nartach. Chcą zajmować się w przyszłości rekreacją to można śmiało powiedzieć, że studia te nie dają nic. Nie uzyskuje się żadnych kwalifikacji instruktorskich jeśli nie pójdzie się na dodatkowe kursy w żadnej z form rekreacji.

Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: salewiak » 21 sie 2014, o 14:07

Witaj Fromeno,
Dawno Cię u nas nie było, czyt. nie pisałaś w ostatnim czasie. <mysli>
Ja też ukończyłem ten kierunek, co prawda jako dodatek - drugi kierunek studiów.
Wszyscy się dziwili: "Chce ci się jeszcze?" :)
Fromena pisze:Jeśli chodzi o minusy tego kierunku to z całą pewnością jest tutaj mała praktyka w terenie.
To już zależy od uczelni.
Np. na krakowskim AWF słyszałem, że nie próżnują i mają sporo rzeczy w terenie.
Fromena pisze:Np. historię tur. i rekreacji szczerze nienawidziłam i mało z niej pamiętam
Nie miałem takiego przedmiotu. Elementy tych zagadnień znalazły się w programie innych zajęć.
Fromena pisze:Ja akurat nigdy nie byłam na zimowym obozie. Zarówno na jednej jak i drugiej uczelni takowe nie były w ogóle organizowane, a szkoda bo być może nauczyłabym się jeździć na nartach.
Jak wspomniałem wszystko zależy od uczelni (kadry i programu studiów), nie od kierunku.
Ja np. brałem udział w dwóch tygodniowych obozach:
- letnim (pływanie, wioślarstwo, żeglowanie, praca z mapą w terenie, paintball)
- zimowym (nauka i utrwalenie jazdy na nartach)
Fromena pisze:Nie uzyskuje się żadnych kwalifikacji instruktorskich jeśli nie pójdzie się na dodatkowe kursy w żadnej z form rekreacji.
Dokładnie.

Poszedłem na ten kierunek, bo się tym interesowałem od dłuższego czasu (moje hobby).
Zapisując się na te dodatkowe dla mnie studia nie brałem wtedy pod uwagę pracy w turystyce.

Awatar użytkownika
Fromena
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Fromena » 21 sie 2014, o 15:43

admin jak pisałam wcześniej porównywałam uczelnie, które ukończyłam. Czyli PWSTE w Jarosławiu (dawny PWSZ) i UMCS w Lublinie. Na tych dwóch uczelniach były tylko obozy letnie. W Jarosławiu były przynajmniej solidnie przygotowane i dłuższe, a w Lublinie.... tragedia. W ogóle pomimo, że PWSTE jest dużo mniejszą uczelnią niż UMCS to było tam zdecydowanie więcej dofinansowanych wyjazdów i w ogóle organizowanych przez uczelnię. Z resztą gdybym miała drugi raz iść na ten sam kierunek magisterki to raczej nigdy na UMCS. To jest tylko "fabryka" studentów. Turystyka powstała tam chyba tylko dla wzbogacenia oferty uczelni traktowana po macoszemu na wydziale Nauk o Ziemi gdzie priorytetem jest kierunek geografia. Do tego jeszcze kadra nie przystosowana do tego: brak instruktorów turystyki i rekreacji, praktycznie wszyscy tam ukończyli geografię lub inne kierunki niż turystykę i rekreację.
PWSTE wielkie TAK :)

Michu432
Nowy
Nowy

Post autor: Michu432 » 27 wrz 2017, o 11:04

Ciekawe zestawienie :) Sam wybieram się na psychoterroryzm na UTH (... link nam niepotrzebny - gar) bo od zawsze interesowały mnie takie tematy i mam nadzieję, że będzie ciekawie :) moim zdaniem każdy powinien wybrać kierunek studiów ze względu na swoje zainteresowania, wtedy jest o wiele łatwiej :)

luiza
Nowy
Nowy

Post autor: luiza » 9 sty 2018, o 11:13

W sumie to ciezko jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie. Wszystko rozbija sie wlasciwie o to co chcielibysmy tak naprawde robic w przyszlosci .. jednak trzeba do tego dodac wazny czynnik jakim sa zarobki po danym kierunku. Niestety sporo osob daje tego typu rady, ze najwiezniejsze sa nasze wymarzone zawody itp. co jest bzura. Trudno powiedziec co bedzie popularne w przyszlosci jednak patrzac na oferty wiekszych uczelni to dajmy na to Wyższa Szkoła Bankowa dodaje studia coaching co moze byc jakas tam wskazowka. Przeciez nie otwieraliby nowego kierunku ktory bylby bez perspektyw, prawda? :) Przychodzi mi jeszcze jedna dziedzina w ktorej z pewnoscia nie zabraknie pracy - informatyka. W tym przypadku akurat bardziej maja sie predyspozycje danej jednostki do nauki oraz odrobina pasji jesli wiecie co mam na mysli.

Odpowiedz