Segregacja śmieci

Nie tylko o turystyce. Inne tematy.
Awatar użytkownika
Comen
Moderator

Segregacja śmieci

Post autor: Comen » 30 cze 2013, o 21:29

Jak tam wasze samopoczucie przed 'śmieciową rewolucją"? Będzie coś z tego? Bo ja mam takie niejasne przeczucie, że od jutra przybędzie nam niestety nielegalnych wysypisk w lasach. Swoją drogą ciekaw jestem jak ta sprawa będzie rozwiązana w obiektach użyteczności publicznej, ot choćby hotelach, hostelach czy restauracjach. Wątpię żeby ktoś zmusił gościa na wakacjach do wrzucania osobno papieru, szkła, metalu, plastiku i odpadów organicznych
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
Mentor

Re: Segregacja śmieci

Post autor: creamcheese » 30 cze 2013, o 22:32

Jestem przyzwyczajony do segregacji...ale widzę co się dzieje przy pojemnikach na recylking, przy śmietnikach..
Stoją osobne pojemniki na szkło, na suchą frakcję a obok leżą śmiecie, obierki, to wszystko co powinno być w resztkach.
Widzę jak szukający puszek wywalają wszystko poza smietnik, pojemnik...
Nic się nie zmieni, wzrosną tylko opłaty, ktoś za pomysł dostanie sowitą premię. Im wyżej tym wyższą.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Stały bywalec

Post autor: b.b tulipan » 1 lip 2013, o 07:16

Za ten cały bajzel zapłacimy my sami, za siebie i za innych.

Awatar użytkownika
germ@n
Administrator Forum

Post autor: germ@n » 1 lip 2013, o 12:44

Jedno wielkie zamieszanie, a ustawa/przepis nie zostały przygotowane dokładnie. <nie>

Abderyta
Mentor

Post autor: Abderyta » 4 lip 2013, o 08:39

b.b tulipan pisze:Za ten cały bajzel zapłacimy my sami, za siebie i za innych.
Jako osoba popierająca, być może naiwnie, ideę segregowania odpadów, rad bym poznać uzasadnienie dla powyższej opinii.

Awatar użytkownika
BeCool
Turysta

Post autor: BeCool » 16 lip 2013, o 08:07

U mnie wlasnie weszlo i o ile idea jest sluszna to bardzo utrudnia w danej formie zycie. mieszkam w mieszkaniu i takie ustawianie 4 workow jest dziwne troche. Ale moze to dlatego ze to poczatki i sie przyzwyczaje. Kolezanka mi powiedziala ze smieciarze i tak zgarniaja te pojemniki jeden po drugim tak jak do tej pory to robili wiec mam mieszane uczucia

Awatar użytkownika
Comen
Moderator

Post autor: Comen » 16 lip 2013, o 08:32

Zamykane na klucz boksy ze śmieciami powinny zaradzić
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
amber
Zasłużony

Post autor: amber » 25 lip 2013, o 21:33

W domu na pewno o wiele łatwiej segregować niż przy obecności turystów. Niestety z racji odwiedzania turystów kawiarni, muzeum i po zbiorowych ogniskach zostaje dużo śmieci - nieposegregowanych. Nic nie daje tabliczka "segreguj" i odpowiednie pojemniki. Pogodnie jest na noclegach... Też turyści mylą puszkę z butelką, papier z plastikiem itd... A potem to trzeba samemu wszystko posegregować - co do przyjemnych nie należy. Trochę zamieszania z tym jest więc my podpisaliśmy deklaracje na sezon "martwy", zaś w sezonie bez segregacji.

Awatar użytkownika
Adamski
Początkujący

Post autor: Adamski » 8 lis 2013, o 10:15

Coś czuje że minie jeszcze sporo czasu, zanim jako społeczeństwo dorośniemy do segregowania śmieci. Bo trzeba przyznać, mamy pod tym względem spore zaległości. No ale kiedyś trzeba zacząć. Proponuje od siebie :) i od otoczenia. Mój apel: nie bójmy się zwrócić uwagi znajomemu, jeśli nieodpowiednio obchodzi się z odpadkami.

mysza54

Post autor: mysza54 » 17 lis 2013, o 09:54

Ale trzeba zauważyć, że jest to coraz częściej stosowane. Jeszcze trzeba by nauczyć segregacji śmieci tych, którzy jadąc na wycieczkę lub piknik na łono natury, by nie wyrzucali swoich śmieci w lesie czy do jezior.

Awatar użytkownika
Gniewko
Fan podróżowania

Post autor: Gniewko » 3 sty 2014, o 19:46

Właśnie. Najpierw trzeba nauczyć ludzi, by na wycieczkach wyrzucali śmieci tam gdzie należy, a nie byle gdzie.

acik

Segregacja śmieci

Post autor: acik » 28 paź 2014, o 17:26

Gniewko pisze:Właśnie. Najpierw trzeba nauczyć ludzi, by na wycieczkach wyrzucali śmieci tam gdzie należy, a nie byle gdzie.
tego sie niktórych nauczyć nie da

rafaka

Segregacja śmieci

Post autor: rafaka » 11 lis 2014, o 23:28

dla mnie ta segregacja jest bez sensu. czy wiecie, że powinniśmy umyć opakowanie po jogurcie przed wyrzuceniem. To ma być ekologia? naprawdę?

przed wprowadzeniem ustawy u mnie było taniej, bo firmy proponowały segregację jako profit, na zasadzie: Ty segregujesz, my mniej płacimy za naszą robotę (niższe koszty), więc płać prawie nic za odbiór odpadów. A teraz drożej i nie ma w tym żadnego zysku dla mnie jako mnie - więc zupełnie nie jestem przekonany do segregacji :/

gasTrom21

Segregacja śmieci

Post autor: gasTrom21 » 30 lis 2014, o 14:09

acik pisze:
Gniewko pisze:Właśnie. Najpierw trzeba nauczyć ludzi, by na wycieczkach wyrzucali śmieci tam gdzie należy, a nie byle gdzie.
tego sie niktórych nauczyć nie da
niektórych już się nie da nauczyć

Awatar użytkownika
Gniewko
Fan podróżowania

Segregacja śmieci

Post autor: Gniewko » 30 lis 2014, o 15:53

Rafaka, powiedz mi czy ktoś z odbierających odpady u Ciebie sprawdza, czy umyłeś kubek po jogurcie?
Napiszcie jakie są u Was ceny za odbiór odpadów. Słyszałem, że są spore różnice. Oczywiście zależy to od gminy, ale jestem ciekaw tych stawek.

Awatar użytkownika
yaretzky
Mentor

Segregacja śmieci

Post autor: yaretzky » 30 lis 2014, o 19:55

Gniewko pisze:Rafaka, powiedz mi czy ktoś z odbierających odpady u Ciebie sprawdza, czy umyłeś kubek po jogurcie?
Nie wiem wprawdzie czy kontrolowane było umycie kubka po jogurcie ale u nas zdarzało się, że odbiorcy fotografowali wnętrze kubła... <lol>
A jeśli chodzi oceny: u nas (dolnośląskie gm. Lubin) odbiór śmieci niesegregowanych (mieszane czyli wszystko do jednego kubła) to koszt 15 zł/mies. od osoby (jak zamieszkują np. 3 osoby to 15 zł x 3). Za segregowanie + własny kompostownik koszt odbioru pozostałych śmieci to 9 zł od osoby... Za segregowane + biodegradowalne zamiast w kompostowniku to w oddzielnym worku to 12 zł/osoby...
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gniewko
Fan podróżowania

Segregacja śmieci

Post autor: Gniewko » 2 gru 2014, o 15:10

U nas takie stawki.
Wielkość gospodarstwa_____Segregowane__________Niesegregowane
1-osobowe________________ _10 zł___________________30 zł
2-3-osobowe________________18 zł___________________40 zł
4-6 osobowe________________ 30 zł__________________48 zł
Pow. 6 osób_________________41 zł__________________59 zł

Awatar użytkownika
Grol
Nowy

Segregacja śmieci

Post autor: Grol » 17 lis 2017, o 09:43

Comen pisze:
30 cze 2013, o 21:29
Jak tam wasze samopoczucie przed 'śmieciową rewolucją"? Będzie coś z tego? Bo ja mam takie niejasne przeczucie, że od jutra przybędzie nam niestety nielegalnych wysypisk w lasach. Swoją drogą ciekaw jestem jak ta sprawa będzie rozwiązana w obiektach użyteczności publicznej, ot choćby hotelach, hostelach czy restauracjach. Wątpię żeby ktoś zmusił gościa na wakacjach do wrzucania osobno papieru, szkła, metalu, plastiku i odpadów organicznych
Czasami to segregują a później do jednego kosza sypią :-D

Awatar użytkownika
petruss1990
Zaawansowany

Segregacja śmieci

Post autor: petruss1990 » 2 gru 2017, o 11:12

Segregacja tak naprawdę była od zawsze. Każe wysypisko ma (przynajmniej powinno) sortownię odpadów. Wiadomo ludziom wierzyć nie można, więc i tak wszystko jest sprawdzane. Jak kolega wyżej napisał. I tak wszystko trafia do jednego wagonu.

luiza
Nowy

Segregacja śmieci

Post autor: luiza » 31 gru 2017, o 17:56

Moim zdaniem to jakis dziwny wymysl...

Odpowiedz