Jakie lubicie piwo? :)

Nie tylko o turystyce. Inne tematy.
Hugs71

Post autor: Hugs71 » 31 gru 2014, o 04:38

Witam. Jako ze nie zauwazylem takiego watku na forum a mysle ze by sie przydal :) Tak wiec ja zaczne :D
Bardzo lubie pic Perle, Warke, Piwo Żywe.
A Wy jakie piwo lubicie? :)

Sniegson

Post autor: Sniegson » 9 sty 2015, o 13:05

Ja, rzadko pije, ale jak już to Tyskie, ale nie jestem jakimś znawcą:)

Diakov

Post autor: Diakov » 9 sty 2015, o 19:54

Ja też rzadko piję, ale jak już to omijam te polskie co są tylko z nazwy i raczę się czeskimi :)

Awatar użytkownika
tango
Najlepsza relacja krajowa 2016
Najlepsza relacja krajowa 2016

Post autor: tango » 10 sty 2015, o 00:18

Z polskich piw dobre są z browaru "Pinta" oraz z "AleBrowaru". Natomiast z nieco tańszych dobre piwa waży browar "Kormoran". Tak przynajmniej pamiętam... :(

--------
PS. "Pinta" tak naprawdę to nie typowy browar, bo oni jedynie wynajmują linie produkcyjne w "zaprzyjaźnionych" browarach !!

Awatar użytkownika
Remi
Zasłużony
Zasłużony

Post autor: Remi » 11 sty 2015, o 22:10

Ursa Maior z Bieszczadów też ma niektóre dobre piwa. Ja lubie jasne pszeniczne mogą być pasteryzowane lub nie, po filtracji lub nie.
Smakuje mi też z Browaru z Raciborza. Mały browar ale daje rade. Stauty i portery to raczej nie dla mnie... ale sprobować czegoś nowego zawsze można :)

docman

Post autor: docman » 12 sty 2015, o 12:53

Czarne w każdej postaci.

Blog piwny: Edit: ...... <nono>

koparek

Post autor: koparek » 13 sty 2015, o 18:05

Ja bardzo lubię piwka takie jak żubr, lech, tyskie klasyczne. Z tych owocowych lubię warke radler, właśnie ją pije.

Awatar użytkownika
Remi
Zasłużony
Zasłużony

Post autor: Remi » 13 sty 2015, o 23:15

koparek pisze:Ja bardzo lubię piwka takie jak żubr, lech, tyskie klasyczne. Z tych owocowych lubię warke radler, właśnie ją pije.
A żadne z nich nie ma w sobie chmielu :)

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 13 sty 2015, o 23:23

Mojej koleżance z Chorwacji szczególnie podpasował Żubr. Generalnie jednak uważam, że wszystkie piwa z browarów przejętych przez większe koncerny nie mają już wiele wspólnego ze smakiem piwa. Podobnie zresztą stało się na Słowacji a kiedyś piwo stamtąd było wyśmienite.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

rudiwos

Post autor: rudiwos » 14 sty 2015, o 11:50

Ja lubię Heinkena i żywca. Żywiec smakuje ponieważ robiony jest na naturalnej wodzie żródlanej co wpływa na jego lepszy smak.

Awatar użytkownika
petruss1990
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: petruss1990 » 16 sty 2015, o 18:58

Po ostatnich degustacjach to: Miodne i Sowite Ciemne. Piwna poezja. Największe minusy: cena, takie zwykłe popularne piwa zaczynają smakować jak pomyje...

gwiazdeczka

Post autor: gwiazdeczka » 19 sty 2015, o 16:37

Z takich popularnych no to Tyskie Klasyczne. A z mniej znanych Trybunał.

jarek123

Post autor: jarek123 » 20 sty 2015, o 10:05

Bardzo lubię lokalne browary. Pojawia się ich ostatnio coraz więcej. A jeśli chodzi o gatunek to zaczynam doceniać smak porterów. Ale do tego trzeba się przyzwyczaić :)

Awatar użytkownika
Rozalind
Turysta
Turysta

Post autor: Rozalind » 23 sty 2015, o 09:41

Ja lubię dobre piwo - wolę wydać od 4 do 7 złotych na butelkę i wypić jedno piwko zamiast trzech sikaczy.

Z lepszych to tak: Paulaner, Heban, Ciechan + małe, lokalne browary i browary belgijskie z Almy.

lewek

Post autor: lewek » 1 kwie 2015, o 14:17

ja od pewnego czasu jestem zakochany w porterach. Co prawda są dość ciężkie ale smak wynagradza wszystko

Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Post autor: gar » 12 maja 2015, o 21:22

Dla miłośników piwa: po 40 latach nieobecności na rynku powraca piwo produkowane w Miedziance (wioska opisana w książce "Miedzianka. Historia znikania" Filipa Springera) w Sudetach. Kiedyś uważane było za znakomite. Trzeba będzie sprawdzić co udało się nawarzyć po tak długiej przerwie.

Awatar użytkownika
Gollum
Najlepsza relacja zagraniczna 2016

Post autor: Gollum » 18 cze 2015, o 22:38

Wyroby prawie jak piwo, jak np. Żywiec, piję tylko gdy ktoś postawi. I w trakcie popijania wyjaśniam, że pije wyrób piwopodobny. Gdy kupuję, to patrzę na producenta. Małe polskie browary, które robią prawdziwe piwo, znam, więc je kupuję. Za granicą, odkąd wypiłem popłuczyny z etykietą Velkopopovickeho Kozela należącego do producenta Tyskiego i Lecha, patrzę na producenta. Gdy nazwa jest mi skądś znana, to odkładam na półkę. To też z dużym prawdopodobieństwem jest wyrób piwopodobny jak Okocim, Warka czy inny Harnaś. A jeśli producent mi nic nie mówi, to przypominam sobie, czy widziałem jego reklamy. Gdy widziałem, to odkładam na półkę.

Awatar użytkownika
yaretzky
Autorytet
Autorytet

Post autor: yaretzky » 19 cze 2015, o 06:17

Gollum pisze:Gdy nazwa jest mi skądś znana, to odkładam na półkę.
... A jeśli producent mi nic nie mówi, to przypominam sobie, czy widziałem jego reklamy. Gdy widziałem, to odkładam na półkę.
:>
Zastanawiam się - kontestator czy smakosz... ? <mysli>
Stawiam na to drugie... <okok> <brawo> <lol>

Awatar użytkownika
Gollum

Post autor: Gollum » 19 cze 2015, o 09:23

Wszystko z powodu owego kozla i żywca. Kiedy pierwszy raz wypiłem Velkopopovickeho Kozla na początku lat 90, to przy otwieraniu butelki rozchodził się aromat chmielu po całym pomieszczeniu. I smak - to było to.
Jeszcze w latach osiemdziesiątych za jakąś przysługę dostałem od kolegi żywca. No, to dopiero było piwo!
Przyszły późne lata 90 i EB. Piwo znikąd tylko dzięki reklamie nagle wszyscy piją. Mi nie smakowało. I jezszcze ten blady kolor. Skończyły się reklamy, skończyło się EB. Mniej więcej w tym samym czasie piwa dużych browarów zaczęły jakoś gorzej smakować. Makłowicz raz zagrzamiał, że oprócz wody, chmielu, drożdży i słodu, czyli jedynych składników piwa, dodają tam jeszcze jeden. I cisza. makłowicz umilkł nas temat piwa i wszędzie cisza. Ale wyszło, że browary wielkie dodają jeszcze enzymy przyspieszające produkcję. I rozwadniają piwo; po co sprzedać tysiąc butelek, jak można dolać wody i sprzedać 1100.
Gdy niedawno gdzieś tego kozla zobaczyłem, automatycznie wrzuciłem do koszyka. W kuflu miałem coś pomiędzy żywcem, okocimiem a lechem, czyli jedną cholerę.

Awatar użytkownika
@dmin
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: @dmin » 15 lip 2015, o 23:22

Cenię lokalne browary, które nie zostały jeszcze przejęte przez grupy, kompanie, itp.
Mają to do siebie, że trudno jest je dostać w normalnym sklepie.
Im trudniej, tym są lepsze. <tak>

Kuna_898

Post autor: Kuna_898 » 31 sie 2015, o 12:01

Taka prawda. Im trudniej coś znaleźć w sklepie tym to jest smaczniejsze. Mimo wszystko ja najczęściej pijam Fortunę. Też lokalne, choć może wcale nie jakieś tajemne piwo.

panton

Post autor: panton » 15 paź 2015, o 15:47

dla mnie te wszystkie piwa na jedno kopyta ale z takich popularnych to jednak Harnaś albo Tatra

Awatar użytkownika
Gollum

Post autor: Gollum » 23 paź 2015, o 22:24

Kuna_898 pisze:najczęściej pijam Fortunę. Też lokalne, choć może wcale nie jakieś tajemne piwo.
Oj, tajemne. Podobnie jak wszystkie małe browary. Browar znam, bo lubię zajrzeć do sklepu piwnego i kupić coś nieznanego z reklam, ale przeciętny piwożłop nie ma o jego istnieniu zielonego pojęcia, podobnie jak o wyrobach Jagiełły, Krajana czy Gościszewa

dida

Post autor: dida » 31 paź 2015, o 15:59

Harnaś, lech albo tatra a tak to desperados albo czasem radler cytrynowy

Dziad1

Post autor: Dziad1 » 17 gru 2015, o 11:27

Regionalna Łomża :) Baaaa

Odpowiedz