Kabaret? Nie, dziękuję. Wolę stand-up

W czasie wolnym, nie o turystyce.
Awatar użytkownika
@turysta
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: @turysta » 24 sie 2018, o 12:31

Kącik dla miłośników polskich stand-up'ów.
Ostatnio rozwala mnie Łukasz Lotek Lodkowski. (L)
Czarny humor dla dorosłych, który w moim przekonaniu poziomem przewyższa wszechobecne, nudne kabarety.
Miłego oglądania:

Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Post autor: gar » 31 sie 2018, o 10:26

Kilka razy go miałem okazje oglądać jego występy i niestety poziom idzie w dół. Ten występ zdecydowanie poniżej średniej a miejscami wręcz żenujący (ilość niepotrzebnych i niczego nie wnoszących bluzgów, opowieść o maśle w dupie - no proszę ...).
Przy nim obecne kabarety są świetne - ciekawe tematy i różny rodzaj humoru, zazwyczaj mało polityki oraz coraz lepsze aktorstwo. Są oczywiście lepsze i gorsze skecze, ale można wyłowić sporo perełek.

Awatar użytkownika
@turysta
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: @turysta » 31 sie 2018, o 13:28

Ale to też można wytknąć kabaretom politykę i religię. Wyjdzie taki Kryszak i żałośnie próbuje robić wstawki polityczne, myśli, że to jest śmieszne. Mnie to nie śmieszy. Podobnie inne kabarety, np. skecze z księdzem, czy słabowidzącym z wystającymi zębami pseudo-komikiem. No proszę Cię...W przypadku stand up to czarny humor, niekiedy z wulgarnymi momentami, na które powinno się przymknąć oko. Lodkowski sam mówi, że polityka jest nieśmieszna. Zgadzam się z nim. Które inne programy Lotka oglądałeś?

Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Post autor: gar » 31 sie 2018, o 17:26

Na wulgarne momenty można przymknąć oko, jeśli ktoś nie rzuca mięsem cały czas, a u obecnych stand-up'erów co 10 - 20 słowo (tak na oko) to wulgaryzm. Nie chce mi się marnować pół godziny żeby policzyć ile razy zaklął Lotek w tym programie (jeśli ktoś ma chwilę czasu niech to policzy). W dobrym dowcipie precyzyjnie użyte przekleństwo tworzy jego moc, ale gdy przekleństw jest za dużo robi się to niesmaczne oraz słabe i tak niestety bardzo często jest u stand-up'erów.
Kryszak to też rodzaj stand-up'u - niestety zazwyczaj słabej próby.
Tak jak pisałem nie wszystkie skecze kabaretowe są udane, ale przynajmniej uszy na nich nie więdną.
Skecze polityczne mogą być śmieszne, ale trzeba to umieć sprzedać, a obecnie łatwe to nie jest. Ja preferuję jednak inną tematykę kabaretową.
Nie wiem co masz do skeczy z księdzem - są słabe, ale są i świetne. Jeśli jakiś jest dobry jestem jak najbardziej za (człowiek jak każdy inny) - KMN jeszcze z Pakosińską i wizyta księdza na kolędzie to klasyka gatunku. Tylko trzeba mieć pomysł na taką tematykę.
Z Lotka oglądałem kilka filmików na you tubie i kilka razy miałem okazję ogladać go w TV.

Awatar użytkownika
@turysta
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: @turysta » 31 sie 2018, o 19:00

Jak kto woli. Ja lubię stand up w jego wykonaniu, a wulgaryzmy mi aż tak nie przeszkadzają. Kabaretom dziękuję. (D)