Pierwsza praca

W czasie wolnym, nie o turystyce.
Awatar użytkownika
Yoana
Szycha
Szycha

Pierwsza praca

Post autor: Yoana » 12 lip 2011, o 00:20

Myślę, że na poczatek warto wiedzieć, gdzie szukać... np. biuro podróży Adriatyk zapewnia roczne staże dla osób nie doświadczonych, po studiach... :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tonfa
Bywalec
Bywalec

Post autor: Tonfa » 12 lip 2011, o 18:04

Myślę, że świetnym pomysłem na pierwszą pracę dla osób, które interesują się podróżami jest Hostel. W hostelu, nawet wtedy kiedy nie podróżujemy, mamy stały kontakt z podróżnikami. Co więcej szlifujemy język. Fajne jest też to, że grafik pracy można pogodzić ze studiami.

osobiście bardzo dobrze wspominam.

Awatar użytkownika
Yoana
Szycha
Szycha

Re: Pierwsza praca

Post autor: Yoana » 27 lip 2011, o 00:05

Myślę, że warto także zainteresować się wolontariatem związanym ze sportem i turystyką. Polecam Centrum Wolontariatu (www.wolontariat.org.pl), gdzie znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące stowarzyszeń, fundacji, itp. działających w wybranym przez nas regionie.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

seamus

Post autor: seamus » 7 lis 2011, o 22:50

Sporo ogłoszeń w Internecie,
np. http://www.tur-info.pl/f/ogloszenia,dzi ... prace.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Yoana
Szycha
Szycha

Post autor: Yoana » 18 lis 2011, o 13:30

Myślę, że przede wszystkim warto zaglądać bezpośrednio na strony danych przedsiębiorstw, biur podróży, hoteli i tam szukać praktyki/stażu, bądź po prostu interesujących nas ofert.

Lotnisko Balice w Krakowie:

http://www.krakowairport.pl/pl/44/17/69/Oferty-pracy" onclick="window.open(this.href);return false;

Np. na stronach lotnisk co jakiś czas pojawiają się oferty pracy.
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
Szycha
Szycha

Post autor: Yoana » 25 gru 2011, o 22:25

Myślę, że warto spróbować zdobyć swoje pierwsze doświadczenie odbywając staż, np. 3-miesięczny (TUI), który można zdobyć na następującej stronie internetowej (znajdziemy tu szczegóły dotyczące zasad odbywania takiegoż właśnie stażu):
http://grasz.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

warto się zapoznać.... :-)
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

AlexBazille

Pierwsza praca

Post autor: AlexBazille » 22 mar 2016, o 14:24

Praca w sektorze turystycznym jest ciekawa i przynosząca wiele satysfakcji <okok>

Awatar użytkownika
amber
Zasłużony
Zasłużony

Pierwsza praca

Post autor: amber » 23 mar 2016, o 06:48

Ja co roku szukam na staże i na sezon - 5-6 miesięcy osoby do pracy. W tym roku co prawda mam już komplet, ale na przyszły rok zapraszam. Praca w biurze podróży oraz w terenie (przewodnik, polot wycieczek oraz instruktor survivalu).
Z biegiem czasu co roku wraca do mnie pewna ekipa, jednakże zawsze potrzebuję paru nowych osób.

Minty
Początkujący
Początkujący

Pierwsza praca

Post autor: Minty » 27 maja 2016, o 11:57

A co myślicie o wolontariacie a granicą? Czy może pozytywnie wpłynąć na moje szanse na rynku pracy w branży turystycznej w Polsce?

Awatar użytkownika
Gollum
Najlepsza relacja zagraniczna 2016
Najlepsza relacja zagraniczna 2016

Pierwsza praca

Post autor: Gollum » 27 maja 2016, o 16:01

Z pewnością wpłynie pozytywnie, ale gdy już posiedzisz na wolontariacie, nabierzesz doświadczenia i porównasz płace i warunki tam i tu, to zostaniesz tam

kabanosik
Zbanowany!

Pierwsza praca

Post autor: kabanosik » 21 lip 2016, o 16:19

teraz fajną pracę można znaleźć na specjalnych portalach w necie. Np. jest taki portal ... który skupia specjalistów językowych więc jeżeli zna się języki obce to można śmiało aplikować tam na stronie :) mój znajomy załapał tam pracę marzeń i mówił że nadal duże zapotrzebowanie jest w szczególności na języki ang niemiecki i czeski

Barkuzo
Nowy
Nowy

Pierwsza praca

Post autor: Barkuzo » 29 mar 2017, o 14:45

Na staż czy praktyki jest się dość łatwo dostać. Do pracy... to już trochę gorzej. Oczywiście znajomość języków jest już standardowym wymaganiem.

ynos89
Nowy
Nowy

Pierwsza praca

Post autor: ynos89 » 14 wrz 2017, o 12:11

U mnie z pracą na poważnie zaczęło się na pierwszym roku studiów dziennych. To był kierunek związany z mediami, choć bardziej z nazwy. Wybrałem się do lokalnej telewizji kablowej na rozmowę w sprawie praktyki. Było już po egzaminach. Zaczynały się wakacje i chciałem wykorzystać ten czas na zdobycie doświadczenia. Oczywiście bezpłatnie. Tak mi się spodobało, że po wakacjach przeniosłem się na studia zaoczne. Otrzymałem staż, za symboliczne pieniądze, ale wtedy to i tak nie miało znaczenia. Zacząłem się rozwijać w praktyce i to było dla mnie najważniejsze.