Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Góry w Polsce

Rozmowy o sprawach związanych z górami.
Awatar użytkownika
Ossama
User
Posty: 101
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 06:22
Lokalizacja: Tarnów

Re: Góry w Polsce

Post autor: Ossama » 15 wrz 2012, o 14:52

Zakopane to nie góry a miejsc to zobaczenia w Polsce jest od cholery jeśli miał bym komuś polecić coś do zobaczenia to zakopane było by ostatnim miastem jakie bym polecił , pełno nachalnych górali którzy tylko patrzą jak Twoje dudki z kieszeni wysupłać a już powiedzenie że zakopane to góry to czysta profanacja gór :evil:

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Góry w Polsce

Post autor: Adler » 15 wrz 2012, o 18:34

Podzielam opinię o aktualnym stanie Zakopanego. ;-)
Osobiście także nie przepadam za tym klimatem.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Góry w Polsce

Post autor: Comen » 15 wrz 2012, o 20:23

No właśnie. Góry w sensie kluby disco w górach czy szlaki turystyczne. Przypomina mi się szkolna wycieczka do Zakopanego. Ja poszedłem w Tatry i wracałem dość późno, było już ciemno i nagle usłyszałem jakieś odgłosy jakby zwierzęcia blisko szlaku, gdzieś ponad Doliną Strążyską. Nie wiem może to był nawet niedźwiedź, jeśli był jakoś się nie pojawił na drodze i spokojnie choć z duszą na ramieniu przeszedłem ten odcinek i dotarłem na kwaterę. A w tym czasie kilku moich kolegów szalało sobie w klubie disco w Zakopanem i skończyło się to dla nich pewnymi "kontuzjami" bo górale (zwłaszcza podpici) mają jak wiadomo gorącą krew, a trafili akurat na takich którzy wyjątkowo nie lubili tzw. ceprów. Morał z tej anegdotki taki, że jak widać są Góry i "góry". :mrgreen:
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Ossama
User
Posty: 101
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 06:22
Lokalizacja: Tarnów

Re: Góry w Polsce

Post autor: Ossama » 16 wrz 2012, o 11:29

No ale tak - zbesztaliśmy Zakopane , zabrali prawa miejskie a gość pytał gdzie jechać , odpowiedź zależy od tego jak zaawansowany jest w chodzeniu i czego szuka jeśli atrakcji to zakopane może być choć wiele wspólnego z górami to ono nie ma poza położeniem jak chcesz się zabawić w klubach nocnych to lepiej na śląsk więcej atrakcji tego typu i na pewno taniej :lol: .
Dla początkującego turysty polecam Pieniny pewno koledzy się zgodzą trasy krótkie malownicze zwłaszcza jesienią a zarazem oferujące wiele ciekawych miejsc.
Dla bardziej zaawansowanych piechurów Tatry zachodnie choć już pora roku może nie sprzyjać ze względu na długość tras ale cisza i spokój gwarantowane o pięknie natury nie wspomnę.
No i jeszcze jedna propozycja Bieszczady , zawsze piękne i dostępne prawie przez cały rok a o tej porze Bukowe Berdo najpiękniejsze miejsce pod słońcem , wyjście z miejscowości Wołosate , kto nie był w Bieszczadach jesienią lub zimą niech żałuje naprawdę warto :-D
Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę .

rider_net

Re: Góry w Polsce

Post autor: rider_net » 17 wrz 2012, o 10:48

Ja polecam Gorce. Nie są wymagające, a widoki piękne, zwłaszcza jesienią. Moim zdaniem warto też odwiedzić Beskid Wyspowy. Mniej popularny, a można pochodzić.

Awatar użytkownika
Wczasy
User
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2012, o 11:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Góry w Polsce

Post autor: Wczasy » 18 wrz 2012, o 12:34

Prócz wyżej wymienionych od siebie dodam Beskid Sądecki. Piękne krajobrazy (np.przełom rzeczny Popradu), uzdrowiska (Krynica, Muszyna), no i po prostu sporo chodzenia i zwiedzania :-D

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13426
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Góry w Polsce

Post autor: Adler » 20 wrz 2012, o 22:35

No to ja na deser dodam niedoceniane Karkonosze. ;-)
Polecam: Śnieżkę+Szrenicę/Śnieżne Kotły.

Zablokowany