Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Zmiany w Pasterce

Ciekawe miejsca w Sudetach i Górach Świętokrzyskich.
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Zmiany w Pasterce

Post autor: gar » 24 paź 2017, o 20:24

Wieś Pasterka w Górach Stołowych przechodziła różne dzieje. Obecnie liczy sobie około 20 stałych mieszkańców. Jest malutka i pięknie położona. Przed wojną była potężna i w dużej części żyła z turystyki. Dziś chyba zaczyna wracać w kierunku przedwojennym, nie w sensie wielkości, ale w sensie turystycznym. Miejsc noclegowych jest coraz więcej - ludzi tu przyjeżdżających również. Przed kilkoma laty jedynym miejscem gdzie można było z marszu coś zjeść było schronisko PTTK. Dziś powstała "śniadaniarnia i restobar" w Szczelince (dawny ośrodek wypoczynkowy - dziś coś w rodzaju hostelu). Może się to komuś podobać lub nie, może kogoś śmieszyć (mnie - restobar w Pasterce brzmi trochę absurdalnie), ale tak jest. O ile w tygodniu było cicho i spokojnie to w weekend były tłumy - niekoniecznie trzeźwe już za dnia. Każdy odpoczywa i korzysta z czasu jak lubi i potrafi, ale spotkałem osoby, które powiedziały mi wprost, że na skutek zmian to już nie jest ich Pasterka. Za rzadko tam bywałem i bywam, aby się w ten sposób wypowiedzieć. Niemniej jednak ten kierunek rozwoju istnieje i niekoniecznie wszyscy są z niego zadowoleni. Czas pokaże czy to dobry kierunek i dla kogo jest on dobry ? Co Wy na to ? Podoba Wam taki kierunek rozwoju turystyki ?

ODPOWIEDZ