Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Popularne szlaki turystyczne

Rozmowy o sprawach związanych z górami.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Adler » 22 mar 2011, o 16:14

Jaka jest/była Wasza ostatnia wizyta na szlaku górskim?

W tym wątku skompletujemy listę najczęściej odwiedzanych/najpopularniejszych górskich szlaków turystycznych.

Tygryska
User
Posty: 40
Rejestracja: 13 mar 2011, o 06:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tygryska » 22 mar 2011, o 19:44

Karkonosze - okolice Samotni ale to było już dość dawno trzeba by powtórzyć.

A w tym roku korci mnie Camino de Santiago - najlepiej trasa Del Norte, ale czy da radę zobaczymy jak finanse, czas i kondycja pozwolą,

Halti

Post autor: Halti » 2 maja 2011, o 19:32

W październiku były Tatry - niebieski z Kuźnic, przez Halę Gąsienicową na Kasprowy (z zahaczeniem o Beskid) i zielonym pod kolejką w dół. Ale nie jest to mój ulubiony... Z Kasprowego uwielbiam wędrówkę przez Suche Czuby, Czerwone Wierchy do Doliny Kościeliskiej, ale nie zawsze pogoda dopisuje, żeby toto przejść :-(
A na ten rok szykuje się bieszczadzkie "Gniazdo Tarnicy"

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Post autor: petruss1990 » 15 maja 2011, o 17:49

Ostatnio to Karpacz-Szklarska i Świeradów-Szklarska, bardzo przyjemne trasy. Najbardziej podobał mi się szlak na Rysy, ze Słowackiej strony. A w tym roku to wybieram się w Beskid Niski do Wysowej.
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Gniewko » 20 lis 2011, o 16:22

Polecam niebieski szlak w Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach :).

Pozdrowka

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: amber » 20 lis 2011, o 19:15

ja mam kiedyś zamiar wybrać się na cały czerwony szlak Beskidzki... pewnie conajmniej 2 tygodnie wędrówki - ale myślę, że fajna przygoda :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Adler » 29 sty 2012, o 17:05

W Beskidzie Śląskim polecam nowy Szlak Habsburgów (Wisła-Barania Góra), względnie fragment Głównego Szlaku Beskidzkiego na odcinku: Przełęcz Kubalonka-Stecówka-Przysłop-Barania Góra.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: amber » 30 sty 2012, o 11:41

Jeśli chodzi o popularność to w Bieszczadach szlak żółty na Chatkę Puchatka :)

anna0078

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: anna0078 » 3 maja 2012, o 21:24

Ostatnia wizyta na szlaku, hmmmm.... Trzy Kopce Wiślańskie - Orłowa - Równica (Beskid Śląski)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Yoana » 22 maja 2012, o 19:30

A może ktoś poleci jakiś górski szlak turystyczny po słowackiej stronie Tatr? Chodzi mi o szlak dla początkującego maniaka górskiego :-) czyli, żeby nie był nazbyt forsowny oraz niebezpieczny....


Z góry dziękuję :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: petruss1990 » 23 maja 2012, o 16:34

http://www.tatry.info/przewodnik/trasy/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu są dość ciekawe propozycje.
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Norden » 23 maja 2012, o 19:27

Yoana pisze:A może ktoś poleci jakiś górski szlak turystyczny po słowackiej stronie Tatr? Chodzi mi o szlak dla początkującego maniaka górskiego :-) czyli, żeby nie był nazbyt forsowny oraz niebezpieczny....


Z góry dziękuję :-)
Ja polecam ci wycieczkę do Kieżmarskiej Doliny i nad Zielony Staw Kieżmarski - to jakby odpowiednik wycieczki w Polsce nad Morskie Oko, ale samo dojście jest znacznie ciekawsze, a szlak nie prowadzi asfaltową drogą...

Dojście: żółty szlak rozpoczynający się przy Drodze Wolności (dojazd od Łysej Polany drogą w kierunku Starego Smokowca) między Kieżmarskimi Żłobami i Matlarami i prowadzący wzdłuż Białej Wody Kieżmarskiej oraz Zielonego Potoku nad Zielony Staw Kieżmarski i dalej na Jagnięcy Szczyt

Czas przejścia od Drogi Wolności do schroniska przy Zielonym Stawie: 3:15 h, ↓ 2:55 h

Aby nie wracać tą samą trasą można podejść kawałek czerwonym szlakiem (magistralą) od schroniska nad Zielonym Stawem do Doliny Białych Stawów, a następnie zejść niebieskim szlakiem aż do połączenia się z żółtym szlakiem nad Białą Wodą Kieżmarską na Folwarskiej Polanie (mniej więcej w połowie Kieżmarskiej Doliny).

Mapa: http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_T ... wys_ii.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Fotki:
Lato (pierwsze 7 zdjęć): https://picasaweb.google.com/nordenmo/TrzyDniWokoOmnicy" onclick="window.open(this.href);return false;
Zima: https://picasaweb.google.com/nordenmo/KiezmarskaDolina" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Marcin1975
User
Posty: 147
Rejestracja: 31 maja 2012, o 21:46
Lokalizacja: Puławy

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Marcin1975 » 26 cze 2012, o 18:29

Moja ostatnia wędrówka to:

Wisła - Trzy Kopce Wiślańskie - Przełęcz Sampolska - Malinowa Skała - Skrzyczne - Szczyrk.

I drugiego dnia:

Szczyrk - Klimczok - Szyndzielnia - Bielsko Biała.

Oczywiście Beskid Śląski.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Adler » 9 mar 2013, o 11:08

Top 10 czyli subiektywna lista najpopularniejszych szlaków w polskich górach: tutaj

Popatrzcie, nawet Wątkowa jest. <tak>

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: mariusz77 » 9 mar 2013, o 11:54

Najpopularniejsza Kobieta w Polsce czyli Śnieżka-w sezonie "zalicza wejście" 10 000 osób dziennie,zwłaszcza niesamowicie pięknym niebieskim szlakiem.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: creamcheese » 9 mar 2013, o 15:29

Dla ścisłości...na szczyt Śnieżki nie prowadzi żaden niebieski szlak...a Ty masz chyba na myśli szlak pod Dom Śląski spod Świątyni Wang, przez Samotnię, Strzechę Akademicką i Spaloną Strażnicę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: mariusz77 » 9 mar 2013, o 15:42

Dokładnie a dokładniej mówiąc szlak:
Świątynia Wang-Polana-Samotnia-Strzecha Akademicka-Spalona Strażnica-Równia pod Śnieżką-Dom Śląski-(niebieskim i czarnym)-Śnieżka-zejście ze Śnieżki niebieskim szlakiem-Dom Śląski-czerwony szlak do Schroniska nad Łomniczką.

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Gollum » 9 mar 2013, o 22:09

Yoana pisze:A może ktoś poleci jakiś górski szlak turystyczny po słowackiej stronie Tatr? Chodzi mi o szlak dla początkującego maniaka górskiego :-) czyli, żeby nie był nazbyt forsowny oraz niebezpieczny....
Z grubej rury, bo na Krywań, ale niezbyt forsowny, bez problemu pokonał go tam i z powrotem mój dziewięcioletni wówczas syn Krzysiek. Zaczyna się od Trzech Źródełek (Tri Studničky) i wiedzie przez Jamske Pleso. Jest wszakże długi; wejście i zejście (szlakiem krótszym) zajęło nam cały dzień, ale my się zatrzymywaliśmy niemalże przy każdym ciekawszym kwiatku

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Adler » 9 mar 2013, o 22:43

Gollum pisze:Z grubej rury, bo na Krywań, ale niezbyt forsowny
Początkującym raczej odradzam. <nie>

Na sprawdzenie swoich umiejętności kondycyjnych zaproponuję popularne na Słowacji Chopok i Dumbier (Niżne Tatry). Czyli coś a la polskie Czerwone Wierchy. ;)

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Gollum » 9 mar 2013, o 23:42

A ja się nie zgodzę. Szlak na Chopok też zaliczyliśmy i jest on znacznie bardziej forsowny; w miarę jednolity, dość wysoki spadek. Natomiast Krywań via Jamskie Pleso jest łagodniejszy

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Adler » 10 mar 2013, o 00:02

Przewyższenie:
Chopok - ok. 950m.
Krywań - ok. 1300m.

Jakoś trudno jest mi wyobrazić sobie przygodę (pierwsze kroki) z Tatrami od Krywania. <mysli>
Człowiek jeśli nawet kondycyjnie da radę, to po wyjściu np. może przerazić się samymi widokami !!

Mimo wszystko warto wcześniej sprawdzić swoje umiejętności na niżej położonych szlakach (w kraju).

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Gollum » 10 mar 2013, o 00:24

Oprócz przewyższenia ważna jest długość; szlak na Chopok jest znacznie krótszy, przez co wznoszenie jest większe, a więc wymagające wiekszego wysiłku. I przerazić się można, spoglądając w przepaść po wschodniej stronie szlaku. Na Krywaniu tak spektakularne widoki są tylko na samym szczycie

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Comen » 10 mar 2013, o 09:24

A ja bym polecał na początek Wielki Chocz. Góra nieco niższa, ma tylko 1611 metrów, natomiast praktycznie samotna, co gwarantuje doskonały widok na wszystkie najwyższe grupy górskie Karpat Słowackich i Polskich. Tym bardziej że jest praktycznie w środku całego tego biznesu. Jak spojrzymy na wschód mamy Tatry, na południu Niżnie Tatry, dalej na zachód Wielką Fatrę i Mała Fatrę, na północy natomiast Babią Górę i Pilsko. Szlak technicznie prosty, chociaż napocić się oczywiście trzeba, bo przewyższenie jest niemałe.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

lucyna
User
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2011, o 08:02
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: lucyna » 10 mar 2013, o 09:45

Najpopularniejszy szlak w Bieszczadach to żółty łącznik parking na Przełęczy Wyżnej-schronisko na Połoninie Wetlińskiej, bywało, że byłam tam służbowo 100 razy w sezonie letnim. Na drugim miejscu jest fragment szlaku niebieskiego połączonego z zółtym łącznikiem Wołosate-Tarnica, trzecie fragment zielonego Przełęcz Wyżniańska-Mała Rawka. Wśród ścieżek przyrodniczych prym wiedzie Nasiczne-Kamień Dwernik

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Popularne szlaki turystyczne

Post autor: Adler » 10 mar 2013, o 10:10

Gollum pisze:Oprócz przewyższenia ważna jest długość; szlak na Chopok jest znacznie krótszy, przez co wznoszenie jest większe, a więc wymagające większego wysiłku.
Tu pełna zgoda.
Niemniej jednak nadal uważam, że Krywań na początek nie jest dobrym pomysłem. <nie>
W tej kwestii nie dam się przekonać.

ODPOWIEDZ