Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Tatry

Ciekawe miejsca w Tatrach, na Podhalu, w Pieninach.
Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Tatry

Post autor: Gniewko » 23 mar 2011, o 19:41

Jedno z najpiękniejszych moich wspomnień.
Wschód słońca w Dolinie Chochołowskiej oraz wejście na Wołowiec. Pierwszy raz stałem na wysokości ponad 2000 m. n. p. m. Było to zimą. Wyprawa z kumplem.

Pozdrowka

Awatar użytkownika
Fromena
User
Posty: 384
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:48
Lokalizacja: Roztocze;)

Post autor: Fromena » 13 maja 2011, o 21:55

W poniedziałek powitam Tatry osobiście ;-) suuuuuuuuuper :-P
.....Lubię wracać tam, gdzie byłam już.......:))

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Czerwone Wierchy > 7/8 maja 2011

Post autor: Abderyta » 13 maja 2011, o 23:10

Norden pisze:Kobylarzowy Żleb
Co za kretyńska nazwa!

PS. Wybacz, German, wtręt nie na temat, ale sam rozumiesz, że nie mogłem tego nie skomentować :-P
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Re: Czerwone Wierchy > 7/8 maja 2011

Post autor: Norden » 18 maja 2011, o 12:40

Abderyta pisze:
Norden pisze:Kobylarzowy Żleb
Co za kretyńska nazwa!

PS. Wybacz, German, wtręt nie na temat, ale sam rozumiesz, że nie mogłem tego nie skomentować :-P
Uzasadnij proszę, dlaczego według ciebie ta nazwa jest kretyńska :-P
Nad tym żlebem góruje Kobylarz i stąd to określenie :-)

Jeżeli interesujesz się toponomastyką górską, to co powiesz na Burdelowy Potok (Gorce - masyw Lubania)? Inne ciekawe toponimy to Cycówka (szczyt w Beskidzie Sądeckim) lub Chujki (przysiółek w Beskidzie Makowskim). Znam więcej takich przykładów, ale może tyle już wystarczy, bo Admin mnie zruga za stosowanie wulgaryzmów :-)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 18 maja 2011, o 17:34

Abderyta pisze:Wybacz, German, wtręt nie na temat, ale sam rozumiesz, że nie mogłem tego nie skomentować :-P
Norden pisze:co powiesz na Burdelowy Potok (Gorce - masyw Lubania)? Inne ciekawe toponimy to Cycówka (szczyt w Beskidzie Sądeckim) lub Chujki (przysiółek w Beskidzie Makowskim). Znam więcej takich przykładów, ale może tyle już wystarczy, bo Admin mnie zruga za stosowanie wulgaryzmów

Spokojnie, temat bardzo ciekawy ;-)

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Post autor: Abderyta » 19 maja 2011, o 12:26

-> Norden

Z tym Kobylarzowym Żlebem to była taka prowokacyjka (wyjaśniłem Ci w PW).

Obiektywnie, przytoczone przez Ciebie w ostatnim wpisie nazwy są fajniejsze.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Post autor: petruss1990 » 1 cze 2011, o 18:22

Mi się marzy taka wieloetapówka:
1)Z dworca PKS do Kościeliskiej i okolice wieczorkiem
2)Z Kościeliskiej przez Czerwone Wierchy, Kasprowy do Murowańca
3)Z Murowańca Orla Perć do Pięciu Stawów
4)Z Pięciu Stawów przez Szpiglastową, Wrota Chałbińskiego do Morskiego Oka lub Doliny Roztoki
5)Do Zakopanego przez Waksmundzką Rówień.
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 29 cze 2011, o 14:32

Jak wygląda obecnie sytuacja na Kasprowym?

Ostatnio wychodziłem pieszo.
Tym razem chciałbym kolejką. ;-)

Jak długo czeka się teraz na kolejkę?
Jakie są aktualne stawki?

Start.Zakopane

Post autor: Start.Zakopane » 29 cze 2011, o 15:41

Zależy dla kogo,bo drożej jest dla osoby dorosłej,taniej dla dzieci i młodzieży szkolnej z legitymacją. Czeka się dosyć długo,bo około kilku godzin,najlepiej jest przyjść rano o świcie,wtedy tylko ze dwie godzinki i już jedziesz ;-)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Kasprowy

Post autor: Yoana » 8 lis 2011, o 21:42

Mam pytanie dotyczące wyjazdu kolejką na Kasprowy Wierch. Czy orientujecie się, czy w obecnym czasie długo się czeka na wyjazd i czy wie ktoś jakie warunki pogodowe tam panują? Zastanawiam się nad wyjazdem na Kasprowy kolejką a następnie zejście, tylko,jak tam jest na szlaku? Dawno tam nie byłam, dlatego każda informacja na ten temat będzie dla mnie bardzo przydatna :-)
Dziękuję....
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1019
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Re: Zakopane czy Krynica?

Post autor: petruss1990 » 9 lis 2011, o 15:45

Byłem we wrześniu na Kasprowym i nawet tłumów nie było, w porównaniu z latem. Przepełnienia mogą być w "łykend". A do zejścia polecam szlak przez Liliowe.
Nie można kochać ojczyzny, nie kochając miejsca, w którym się człowiek urodził...

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tatry

Post autor: ziuba » 10 lis 2011, o 20:28

pare dni temu patrzylam na kamerke przed wejsciem na Kasprowy i było ok 3 oso a godziny około 10-11
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tatry

Post autor: Yoana » 13 lis 2011, o 19:40

Chciałam polecić wszystkim urocze miejsce, jakim jest Polana Zgorzelisko oraz widok rozciągający się z tego miejsca. Rewelacja! Można podziwiać piękne tatry, zjeść dobry obiad, przenocować (hotel "TATRY": http://www.hotel-tatry.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;) oraz zimą pozjeżdżać na nartach, gdyż znajduje się tam również odpowiednio przygotowany stok oraz wyciąg narciarski. Dziękuję Rabitowi oraz Madeleine za pokazanie tego miejsca :-) coś czuję, że będę zaglądać tam częściej....


Pozdrawiam.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Tatry

Post autor: Adler » 14 lis 2011, o 17:33

Yoana pisze:Chciałam polecić wszystkim urocze miejsce, jakim jest Polana Zgorzelisko oraz widok rozciągający się z tego miejsca. Rewelacja!
Potwierdzam.
Byłem, widziałem. :-)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Rysy

Post autor: Comen » 16 lip 2012, o 15:23

No i mamy z głowy (chyba nawet na rok) zdobywanie najwyższego szczytu Polski, przynajmniej od strony Morskiego Oka. Po tym jak kamienna lawina zniszczyła łańcuchy na czerwonym szlaku TPN zamknął ścieżkę do odwołania, czyli od teraz najwyżej w polskich Tatrach możemy wejść na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... mknal.html
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

arahja90

Re: Tatry

Post autor: arahja90 » 7 sie 2012, o 22:12

od 25-ego lipca szlak na Rysy otwarty. :)

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Tatry

Post autor: Comen » 8 sie 2012, o 08:30

A widzisz. To się uwinęli :mrgreen:
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

arahja90

Re: Tatry

Post autor: arahja90 » 8 sie 2012, o 16:56

bardzo dobrze, że się ''uwinęli'' , bo za kilka dni wyruszam w Tatry i Rysy są uwzględnione w moim planie. ;]

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tatry

Post autor: Yoana » 1 paź 2012, o 21:45

A co myślicie o wyjściu na Szpiglasowy Wierch? Był ktoś z Was? Jak sądzicie, czy ta trasa jest trudna dla przeciętnego turysty? A w porównaniu do Krywania, jak ocenicie stopień trudności?

Z góry dziękuję za informację :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Tatry

Post autor: Comen » 2 paź 2012, o 08:23

Byłem. Trasa dość długa tak o ile pamiętam 7-8 godzin z Palenicy przez 5 stawów Morskie Oko i z powrotem, ale bez jakichś niesamowitych trudności. Z Morskiego Oka podejście jest dłuższe ze względu na różnicę wysokości. Natomiast pod samą przełęczą od strony 5 stawów są wyślizgane skałki ubezpieczone łańcuchami, wg mnie jest tam jednak łatwiej niż na Babiej Górze. Na sam szczyt wychodzi się bez znaków wyraźną ścieżką - dość ciekawy widok, natomiast generalnie na całym szlaku bywa spory ruch
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Tatry

Post autor: Adler » 2 paź 2012, o 14:44

Comen pisze:Z Morskiego Oka podejście jest dłuższe ze względu na różnicę wysokości.
Masz na myśli "Ceprostradę"?
Całkiem możliwe, że "forumowo" ruszymy w tamte strony (przyszły rok).

W planach, dla chętnych, także Krywań (Słowacja). <okok>

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Re: Tatry

Post autor: Norden » 2 paź 2012, o 15:13

Z Palenicy Białczańskiej na Szpiglasowy Wierch przez Morskie Oko i Dolinę za Mnichem lub przez Dolinę Pięciu Stawów spokojnie w 5-6 godzin…
Mi w tamtym roku udało się wyjść w 3 godziny, bo chciałem zdążyć na zachód słońca:
https://picasaweb.google.com/nordenmo/S ... odzieSOnca" onclick="window.open(this.href);return false;

W 2009 przeszedłem trasę na Szpiglasową + Wrota Chałubińskiego z Palenicy przez Morskie Oko i z zejściem do Doliny Pięciu Stawów:
https://picasaweb.google.com/nordenmo/W ... Ubinskiego" onclick="window.open(this.href);return false;

Podejście na Szpiglasową od strony Doliny Pięciu Stawów jest dużo trudniejsze niż Percią Akademików na Babią – stosunkowo gładkie płyty ubezpieczone łańcuchami – ale jeżeli nie ma śniegu lub lodu, to z wyjściem nie powinno być żadnych problemów.

P.S. Już wkrótce pojawi się opis Szpiglasowej w temacie „Tatrzańskie Przełęcze”…

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tatry

Post autor: Comen » 13 cze 2014, o 06:53

A co sądzicie o planach stworzenia zbiornika do naśnieżania stoków narciarskich w okolicach Myślenickich Turni?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Tatry

Post autor: yaretzky » 13 cze 2014, o 07:26

Pomysł na pewno kontrowersyjny, ale...
Z jednej strony narzekamy, że narciarze (pieniądze...) uciekają nam na Słowację, z drugiej boję się że kolejnym pomysłem mogą być np. ruchome schody na Rysy albo ścieżka rowerowa Orlą Percią - to też spowoduje napływ "turystów"... :|
Oczywiście abstrahuję tu już od kwestii czysto technicznych takiego naśnieżania - np. argumenty TPN-u że nie da się naśnieżać stoków przy wietrze rzędu 15 m/s (na Słowacji się da ? <mysli> ), bo "argumenty ekologów" mnie nie przekonują - zbyt często zmieniają zdanie zależnie od ilości zer na przelewach na ich konta...
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tatry

Post autor: Comen » 14 cze 2014, o 20:35

yaretzky pisze: np. argumenty TPN-u że nie da się naśnieżać stoków przy wietrze rzędu 15 m/s (na Słowacji się da ? <mysli> )
Możliwe, że na Słowacji nie ma stoków w takiej konfiguracji mikroklimatycznej. No bo w wyższych partiach Tatr Słowacy nie poprowadzili żadnych nartostrad a na Chopoku jest głęboka dolina bardziej osłonięta od wiatru
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ