Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

"Durbaszka"

Ciekawe miejsca w Tatrach, na Podhalu, w Pieninach.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

"Durbaszka"

Post autor: Adler » 25 sie 2013, o 14:38

Małe Pieniny.
Wczoraj odpoczywaliśmy w Górskim Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym "Durbaszka", zwanym jako "Schronisko pod Durbaszką". Byliśmy tam dwukrotnie, wcześniej (przerwa na ciepły posiłek po zejściu z Wysokiej), później (wracając z Wysokiego Wierchu). Byliśmy wtedy ostatnimi odwiedzającymi ten obiekt. <tak>

Miejsce przytulne, dobra baza wypadowa na wędrówkę do Szczawnicy (niebieski szlak w prawo, 2h) i na Wysoką -> Rezerwat "Wysokie Skałki" (niebieski szlak w lewo, ok. 1,2 h). Ośrodek z boiskiem sportowym, z przeznaczeniem dla grup młodzieżowych. Można przenocować, zjeść ciepły posiłek (ceny w normie), odpocząć przed dalszą wędrówką niebieskim szlakiem lub drogą prowadzącą na parking w Jaworkach (30min.).

Miejscówkę oceniam pozytywnie. <okok>

Zdjęcie:
Turystycznie_WP_20130824_019.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Schroniska górskie

Post autor: Comen » 25 sie 2013, o 16:12

Widok poznaję. Schronisko jest trochę poniżej szlaku grzbietowego. Idąc tam nigdy jednak nie zbaczałem w dół.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Schroniska górskie

Post autor: creamcheese » 26 sie 2013, o 09:23

Idąc niebieskim granicznym, przez Szafranówkę, Durbaszkę mijałem niejednokrotnie schronisko"Pod Durbaszką" ale nigdy mi tam nie było po drodze. Może za gęsto jest miejsc noclegowych w pobliżu i dlatego nie było potrzeby tam zaglądać? Za 2 tygodnie znów tamtędy będę przechodził...może tym razem? Choć nie po to by nocować.
Pozdrawiam
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

"Durbaszka"

Post autor: creamcheese » 31 sie 2014, o 10:17

I nadal "Durbaszka' jest dla mnie terra incognita...choć nie do końca...poznałem w Bieszczadach gościa który tam pracuje, a może nawet jest właścicielem (gospodarzem) schroniska...trzeba się jednak kiedyś tam wybrać.
Tylko jak on miał na imię? <mysli>
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

"Durbaszka"

Post autor: Remi » 31 sie 2014, o 10:34

Michał? Rafał?

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

"Durbaszka"

Post autor: creamcheese » 31 sie 2014, o 15:07

Chyba Michał !!
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

"Durbaszka"

Post autor: Adler » 1 wrz 2014, o 12:55

Jadłem u nich schabowego, przeciętny.
Ale za to żur z solidnym wkładem bardzo smaczny. <mniam>

łapka24
User
Posty: 30
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:16
Lokalizacja: Bielsko-Biała

"Durbaszka"

Post autor: łapka24 » 13 paź 2014, o 10:59

Pod Durbaszką spędziłam dwie noce. Schronisko samo w sobie bardzo dobrze zorganizowane, dużo terenów rekreacyjnych dookoła, tak jak wspomnieli poprzednicy, idealne miejsce na wycieczkę szkolną. Mimo wszystko, ja wolę jednak spokojniejsze schroniska i jakieś takie z duszą, bo akurat to nie jest dla mnie klimatyczne...

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

"Durbaszka"

Post autor: PermanentTravel » 7 wrz 2016, o 11:33

Informacja dla fanów złocistego trunku - w schronisku pod Durbaszką go nie sprzedają <bezradny>
Zupełny zakaz sprzedaży alkoholu wynika z tego, że nie jest to zwykłe schronisko, tylko Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy, czyli jednostka oświatowa. Warto wziąć pod uwagę przy organizowaniu wycieczki ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: "Durbaszka"

Post autor: Adler » 6 paź 2023, o 12:59

Nocowałem teraz z grupą.
Czysto i schludnie w pokojach, sanitariaty zadbane, mydło/papier uzupełniany na bieżąco. Ciepła woda o ustalonych wcześniej godzinach. Skromne menu w bufecie, a ceny nie odbiegają od tych schroniskowych. Alkohol nie sprzedawany, bo to jednostka edukacyjna -> Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy (pełna nazwa). Kierownik obiektu bardzo w porządku. Ja tam w przyszłym roku jeszcze raz zaglądnę. (Y)

ODPOWIEDZ