Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Post autor: evil » 7 cze 2015, o 18:16

Kolejny spontaniczny wyjazd w Tatry. Dawno mnie tam nie było, bo 4 miesiące.
Na parking w Tatrzańskiej Łomnicy przyjechaliśmy o godz.6. Pogoda super, aż za super. Żar niemiłosierny, zero wiatru.
Ponieważ pora była wczesna, do Skalnatego Plesa (1751 m npm) musieliśmy iść
z buta, 850 m przewyższenia. Zajęło nam to 2 godz.
Tam chwilę odpoczęliśmy i ruszyliśmy na Huncowski Szczyt (2352 m npm, 601 m przewyższenia).
W trakcie tego mozolnego podejścia zaświtała mi w głowie myśl, że powiem moim towarzyszom, żeby poszli na Kieżmarski beze mnie, przecież już na nim byłam, więc zaczekam gdzieś na nich, ale jak w końcu wdrapałam się na górę i zobaczyłam, że Kieżmarski w zasadzie jest na wyciągnięcie ręki, to zacisnęłam ząbki i postanowiłam
iść dalej :)
Na Przełęczy Huncowskiej (2307 m npm) zostawiliśmy cały zbędny sprzęt, czyli raki, czekany, kijki, bluzy i na lekko zaczęliśmy się wspinać na Kieżmarski (2556 m npm).
Poszło nam to dość sprawnie i o 11.30 stanęliśmy na szczycie.
Pięknie było… <hura>
W dół postanowiliśmy schodzić trochę inaczej, tzn. z przełęczy zeszliśmy do Doliny Huncowskiej i obchodząc grań Huncowskiego doszliśmy do czerwonego szlaku, który prowadzi do Skalnatego Plesa.
Zmęczenie dało się nam we znaki, dlatego do Tatrzańskiej Łomnicy zjechaliśmy kolejką.
To był bardzo męczący, ale wspaniały wyjazd :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://picasaweb.google.com/1105764893 ... redirect=1#

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Post autor: Norden » 7 cze 2015, o 23:07

06:00 - 11:30
Jak dla mnie to rewelacyjny czas!

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Post autor: evil » 8 cze 2015, o 08:49

Norden pisze:06:00 - 11:30
Jak dla mnie to rewelacyjny czas!
Ale czułam się, jakbym szła co najmniej 10 godz. :)

Norden, wow, VIP, gratki <brawo>

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Post autor: tadeks » 8 cze 2015, o 12:09

Łomnica Tatrzańska- Łomnicki Staw- Huncowski Szczyt- Huncowska Przełęcz- Kieżmarski Szczyt w 5 i pół godziny.
Norden pisze:06:00 - 11:30
Jak dla mnie to rewelacyjny czas!
To według Ciebie normalny, nierewelacyjny czas ,to ile?
Nawet nie podejrzewam, że Norden kpi z tego czasu.
Przypuszcza, że:
-evil z towarzystwem szła nie spiesząc się, rekreacyjnie, podziwiając rewelacyjne widoki w taką pogodę, co widać na zdjęciach.
-być może Norden niedokładnie poczytał relację i skojarzył czas razem z zejściem. Wówczas byłby to czas super rewelacyjny!

Evil nie podaje w relacji jakiś trudniejszych wariantów, śniegu też nie było od południa. Z własnego doświadczenia i sprawdzenia w WHP wiem, że tam jest do ( 0+). Szedłem tam, trasą prawie, jak evil, cichaczem, bo nie mam uprawnień do bezszlakowego poruszania się po TaNaPie , i zajęło mi to, nie spiesząc się, dużo krócej.

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Post autor: evil » 8 cze 2015, o 12:53

tadeks pisze:evil z towarzystwem szła nie spiesząc się, rekreacyjnie, podziwiając rewelacyjne widoki
Prawdę mówiąc było tak strasznie gorąco, że miałam gdzieś te rewelacyjne widoki, zdjęcia robiłam na postojach.
tadeks pisze:...zajęło mi to, nie spiesząc się, dużo krócej.
Gratuluję kondycji.
Norden pisze:06:00 - 11:30
w tym czasie mieliśmy 3 postoje - przy Skalnatym Plesie, na Huncowskim Szczycie i na Przełęczy Huncowskiej na przepak, w sumie ok. 50 minut.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Post autor: yaretzky » 9 cze 2015, o 18:46

Pogoda rzeczywiście "żyleta" - jak zwykle zresztą u evil... <tak>
Fotki także samo... ;)
Zawsze "zazdroszczę" takich właśnie warunków -> "śnieg w tle lub dookoła a my na krótko..." <okok>
evil pisze:było tak strasznie gorąco, że miałam gdzieś te rewelacyjne widoki, zdjęcia robiłam na postojach.
... od niechcenia, z drugą ręką w kieszeni a w trzeciej trzymając tablet i oglądając z wypiekami na twarzy "na Fejsie słitfocie przyjaciółek z grupy >>Szydełkowanie Is My Life<< "... I tak mi się jakoś pstrykło raz i drugi ... <lol> <lol> <rotfl> ;)

Czasy nie robią na mnie wrażenia, w sensie nie przywiązuję do nich uwagi, bo wędrując z yaretzkową i tak mnożę każdy z nich x 2 - byle się nie ściemniło przed powrotem... :>
evil pisze:do Tatrzańskiej Łomnicy zjechaliśmy kolejką.
To był bardzo męczący, ale wspaniały wyjazd :)
Pewnie najbardziej męczący był - dla Ciebie - ten właśnie ostatni etap...? ;)
Evil, sprostuj proszę, że chociaż powoziłaś tą kolejką albo wisiałaś na linie pod kabiną... ;p <lol>

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Post autor: evil » 9 cze 2015, o 20:30

yaretzky pisze:Evil, sprostuj proszę, że chociaż powoziłaś tą kolejką albo wisiałaś na linie pod kabiną... ;p <lol>
Przeszło mi to przez myśl... <lol>
yaretzky pisze:... od niechcenia, z drugą ręką w kieszeni a w trzeciej trzymając tablet i oglądając z wypiekami na twarzy "na Fejsie słitfocie przyjaciółek z grupy >>Szydełkowanie Is My Life<< "... I tak mi się jakoś pstrykło raz i drugi ... <lol> <lol> <rotfl> ;)
Taaa...... <skromny>
Trochę przesadziłam z tym stwierdzeniem, że miałam gdzieś widoki ... ale prawda jest taka, że idąc ze Skalnatego Plesa na Huncowski, tych widoków praktycznie nie było, wszędzie skalny rumosz, więc trzeba było uważać, żeby nie wpaść między głazy. Nie rozglądałam się, tylko patrzyłam pod nogi. Dopiero, jak wyszliśmy na szczyt, to mogliśmy się zachwycić tym, co dookoła.
yaretzky pisze:Czasy nie robią na mnie wrażenia,
To tak, jak na mnie :) <nie>

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Post autor: tadeks » 10 cze 2015, o 14:40

tadeks pisze:To według Ciebie normalny, nierewelacyjny czas ,to ile?
Moje pytanie do Nordena było zbyt skrótowe, mało precyzyjne.
Drażnią mnie na szlakowskazach podawane czasy zbyt długie (te można przetrawić), a zwłaszcza te zbyt wyżyłowane. Można, wielu z nas, przedstawić spotkane w górach rozbieżności w podanych czasach. Komentowano to wielokrotnie. Ale inny to temat.
Dla obytych z górami, mającymi w nich orientację, zwłaszcza przestrzenną, jest to bez znaczenia.
yaretzky pisze:Czasy nie robią na mnie wrażenia, w sensie nie przywiązuję do nich uwagi
Ja również.
Jednak po górach chodzą też nowicjusze. Tacy, wielu z nich, czytają też relacje na forach. Dla takich czasy powinny być podawane w miarę dokładnie. Odchyłki o normalnych czasów, te na + i te na - , powinny być uzupełnione informacją lub komentarzem: dlaczego tak szybko lub dlaczego tak długo. Uzasadniać tego chyba nie muszę.
Z tego punktu widzenia padło moje pytanie o czas normalny.

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Relacja: Huncowski i Kieżmarski (06.06.2015 r.)

Post autor: Norden » 12 cze 2015, o 23:03

tadeks pisze:Łomnica Tatrzańska- Łomnicki Staw- Huncowski Szczyt- Huncowska Przełęcz- Kieżmarski Szczyt w 5 i pół godziny.
Norden pisze:06:00 - 11:30
Jak dla mnie to rewelacyjny czas!
To według Ciebie normalny, nierewelacyjny czas ,to ile?
Nam wejście nieco innym wariantem zajęło około godzinę dłużej, a byłem wtedy w lepszej kondycji niż obecnie...

https://picasaweb.google.com/1154819627 ... marskyStit

https://picasaweb.google.com/1105344898 ... rainyKruka

ODPOWIEDZ