Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Zamek Pieniny niedostępny dla turystów

Ciekawe miejsca w Tatrach, na Podhalu, w Pieninach.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Zamek Pieniny niedostępny dla turystów

Post autor: Adler » 9 maja 2017, o 22:20

Za Radiem Kraków:
Zamek Pieniny znajdujący się na grzbiecie Masywu Trzech Koron został zamknięty dla turystów. Powód? Zawalił się jego fragment. Dyrekcja Pienińskiego Parku Narodowego wprowadziła zakaz jego zwiedzania, informując turystów, że grozi to kalectwem lub śmiercią.

Wiosenne miesiące są najbardziej destrukcyjne dla skał wapiennych, bo zachodzi w nich proces zamarzania, a potem rozmarzania wody. W ten właśnie sposób doszło do zawalenia się zamkowego stropu.

Sam zamek ma duże znaczenie historyczne, bo właśnie tu w czasie najazdu Tatarów ukrywała się św. Kinga, uciekając z zagrożonego Starego Sącza. Miejsce jest chętnie odwiedzane przez turystów wędrujących m.in. na Trzy Korony.

Odbudowa ruin jest możliwa, ale ponieważ jest to zabytek nie będzie to ani proste, ani tanie, a już na pewno nie nastąpi to szybko. Jak poinformował Radio Kraków dyrektor Pienińskiego Parku Narodowego w te wakacje obiekt nie będzie dostępny dla turystów. Same zaś prace mogą kosztować nawet 100 tys. zł.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Zamek Pieniny niedostępny dla turystów

Post autor: Comen » 9 maja 2017, o 22:26

Kto wie czy to nie najwyżej położony zamek w Polsce.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Zamek Pieniny niedostępny dla turystów

Post autor: gar » 11 maja 2017, o 13:54

Chyba nie. Wyżej położony zamek to Rogowiec w Górach Suchych (oczywiście w stanie ruiny), ale też nie mam pewności czy nie znajdzie się jeszcze jakiś wyżej położony.

ODPOWIEDZ