Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: Remi » 20 cze 2013, o 21:31

Ktoś mi powiedział ostatnio, że jaki Nowy Rok, taki cały rok. Jeśli miałoby to się sprawdzić, znaczyłoby to, że będę często w górach ( o ile dobrze, zrozumiałam to przysłowie).
Moja „biała sala” szybko opustoszała, więc obudzona przez mamę (dodatkowo :) ) zabrałam swój mały plecak, 2 kanapki, termos i piersiówkę :D i pojechałam w Beskid Mały.
Całą noc Sylwestrową wiało porządnie „od gór”, więc rano przed wyjściem, szybko jeszcze wrzuciłam do plecaka czapkę i rękawiczki.
Wycieczkę Noworoczną zaczynam w Rzykach (proszę się nie śmiać, taka wioseczka).
Obrazek

Do góry maszeruje poza szlakiem. Ścieżką, którą znam już kilka lat i fajnie zawsze mi się tamtędy wchodzi

Obrazek

Obrazek

Wiejący ostatnio wiatr chyba ostatnie resztki śniegu zmiótł i warunki na drodze jak w środku jesieni.
Idę sobie spokojnie, nigdzie się nie spiesząc. Wiatr wiejący od samego rana, powoli słabnie.
Ludzie, którzy razem ze mną wysypali się z porannego autobusu chyba poszli inną trasą albo moje tempo nie jest jednak żółwie :D
W pewnym momencie muszę lekko odbić w lewo i troszkę wejść nad poziom morza. I zamiast po kostki śniegu mam….

Obrazek

Obrazek

Po przejściu kawałka pod górkę, maszeruje kilka metrów płajem. Gdzieniegdzie pozostałości po zeszłorocznym (w sumie mogę tak napisać chyba :) ) śniegu
Mijam pierwszych wędrowców tego słonecznego, pięknego dnia. Po jakiś 10 minutach dochodzę do czarnego szlaku, którym idę kawałek do skrzyżowania ze szlakiem oznaczonym sercami.
Obrazek

Pomalutku, krok za krokiem z nowym rokiem na szczyt. Po jakimś czasie znów wychodzę na szlaki niebieski i zielony( i dalej „serduszkowy”).
Obrazek

Spokojna droga chyba powoli się kończy i coraz częściej pojawiają się „ślizgawki” .
Poznaje miejsce. Wiem, że jestem niedaleko schroniska koło Leskowca. Tylko odległość, którą normalnie przechodzę w ok.10 minut, teraz idę dobre 20( jak nie więcej). Oj, trzeba chyba pomyśleć o kupnie jakiś prostych raków
Obrazek

Przepuszczam tych, którzy „cisną” do schroniska co sił w nogach. W sumie jak spojrzę w lewo to mam piękny widok na okoliczne miejscowości
Obrazek

W końcu docieram do schroniska, ale tłumy wędrowców już się wygodnie rozsiadły ( zwłaszcza, że wszyscy przybyli na Mszę, która odbędzie się na Groniu JPII).
Rezygnuje z próby zajęcia jakiegoś miejsca przy stole i cichutko w korytarzu zasiadam sobie i odpoczywam.
Ciepła herbatka, kanapki (niestety bez cebuli…. ), łyk z piersiówki. Potem szybka zmiana bielizny termo i uciekam przed następną falą turystów.
Idę na szczyt Leskowca. Spokój i cisza. Wiatr lekko wieje, ale po 20 minutach przestaje wiać. Pogoda wymarzona na pierwszy dzień nowego roku.

Obrazek

Niebo błękitne, widoczność cudna. No żyć się chce!!!!!
Obrazek
Obrazek

Chwila zadumy, wzruszeń…
Jak już tu jestem korzystam i idę na Mszę. Ludzi dużo. Nie dziwię się. Wśród stałych bywalców są nowe osoby
Obrazek

Cóż pierwszy dzień spędziłam bardzo miło, usłyszałam od mijanych osób wiele ciepłych słów (oby niektóre się spełniły ;-)
Wracałam całym czarnym szlakiem… z takimi widokami
Obrazek

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8820
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: Comen » 20 cze 2013, o 23:19

Aż trudno uwierzyć że to było w styczniu. Zmienia się nam klimat niewątpliwie
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
b.b tulipan
User
Posty: 70
Rejestracja: 18 lip 2012, o 20:04
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: b.b tulipan » 21 cze 2013, o 06:03

Remi
Życzę samych takich wycieczek w góry w taką pogodę.
Opis bardzo ciekawy, czuje się jak bym szedł za Tobą.
A szkoda bo mieszkam troszkę za daleko od Beskidów które mnie zaciekawiły od kilku lat.
Podziwiam Twój zapał do wędrówek, do robienia fotorelacji, Twoją odwagę no i tą małą piersióweczkę. <brawo>

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: Remi » 21 cze 2013, o 07:53

Comen tak, tak, to pierwszy dzien 2013r.

b.b tulipan dziekuje :) a TY też masz na dolnym śląsku piękne góry, w które znów ja mam daleko - Sudety.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: Adler » 21 cze 2013, o 12:46

Ciekawa fotorelacja, ładne zdjęcia i komentarz. <okok>
Lubię czytać/oglądać takie fotorelacje.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: creamcheese » 21 cze 2013, o 17:16

Comen pisze:Aż trudno uwierzyć że to było w styczniu. Zmienia się nam klimat niewątpliwie
No ciekawym na jaki??
W Lublinie (230 m n.p.m najwyższy punkt) w tym czasie śmigałem na nartkach aż miło...i tak do połowy kwietnia. Więc raczej powiedziałbym, że się ochładza :]
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: Remi » 21 cze 2013, o 17:42

U jednych się ochładza, a u innych ociepla. A może to wpływ frontów ze wschodu creamcheese spowodował ze tak długo na nartkach biegałes ;)

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: creamcheese » 21 cze 2013, o 17:50

Front wschodni powiadasz...hmmm...jutro rocznica 72-ga operacji Barbarossa (ale chyba nie o to Ci chodziło)...

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: Remi » 21 cze 2013, o 17:53

chodziło mi raczej o fronty atmosferyczne :)

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: creamcheese » 21 cze 2013, o 17:59

Masz jeszcze jakieś fotorelacje??
Dawaj dawaj, ale może jakies zimowe, bo za oknem ukrop!
Pozdrawiam i dziękuje za Beskid Mały...miło go wspominam z Małego Szlaku Beskidzkiego

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: 1 Styczeń 2013r. Beskid Mały

Post autor: Remi » 21 cze 2013, o 18:02

coś by sie znalazło.... Z zimowych już dałam i Ojców i Krynicę... I Mogielicę....chyba że pogrzebie w archiwum :D
Ale też nie obiecuje, że coś znajdę :) godnego uwagi :)

ODPOWIEDZ