Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Moje strony. Czerwiec 2012

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Moje strony. Czerwiec 2012

Post autor: Remi » 28 cze 2013, o 22:27

Korzystając z jednego dnia wolnego w pracy. Wybrałam się na wycieczkę w Beskid Śląski. Zabrałam mały plecak i w drogę. :)
W Bielsku Białej przesiadam się do miejskiego autobusu i prawie dojeżdżam pod Dębowiec. Chwilę podziwiam widok, panoramę Bielska.
Podążam za czerwonymi znakami i zmierzam w kierunku schroniska na Szyndzielni. Tam robie kilka fotek i idę dalej do schroniska pod Klimczokiem. Tam krótki odpoczynek i idę w stronę Chaty Wuja Toma. Pogoda dopisuje :) ludzi nie ma na szlakach. :) przyjemna wędrówka.
Po dojściu do Chaty, korzystam z aury i zielonej trawy. Zasiadam i chwilkę się pożywiam i idę w stronę Przeł. Salmopolskiej. Nie świadomo zupełnie tego, że czeka mnie "strome" jak na Beskidy podejście :)
Niestety dochodząc do Przeł. Salmopolskiej ucieka mi autobus do Bielska. Cóż, pozostaje mi dreptać asfaltem do centrum Szczyrku. Tam na pewno coś złapie :)

Schronisko na Dębowcu i mały widok na Bielsko
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektórzy wolą w ten sposób na szczyt...
Obrazek

ławka przed schroniskiem na Szyndzielni
Obrazek

widok z Klimczoka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

droga powrotna....
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje strony. Czerwiec 2012

Post autor: creamcheese » 30 cze 2013, o 07:44

Drepczesz sobie po Śląskim, drepczesz po Małym, po Wyspowym...ale Ci dobrze!! Tyle gór w zasięgu ręki!!
Wprawdzie na Klimczoku i w Chacie Wuja Toma byłem w kwietniu...ale to było przy okazji konferencji w Szczyrku, czyli niejako przypadkowo :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Moje strony. Czerwiec 2012

Post autor: Adler » 30 cze 2013, o 12:52

Jak dobrze pójdzie to jeszcze w lipcu powrócę w tamte strony, a konkretnie wędrówka nowym (wspominanym już na forum) Szlakiem Habsburgów.
Beskid Śląski to ja lubię. :)

Ciekawa fotorelacja. <okok>

ODPOWIEDZ