Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Na Czupel...

Ciekawe miejsca w Beskidach Zachodnich, Gorcach.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Na Czupel...

Post autor: Yoana » 28 cze 2014, o 22:14

W najbliższych dniach planuję wyjście na Czupel. Który szlak jest dla Was najbardziej malowniczy? Jakieś praktyczne wskazówki?

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Na Czupel...

Post autor: Remi » 28 cze 2014, o 22:23

Zalezy czy to wyjście jest jednodniowe czy z noclegiem.
Ja osobiście wchodziłam z Międzybrodzia Bialskiego czerwonym szlakiem. Powiedzmy, że w "centrum" jest parking tam było zostawione auto. Potem na skrzyżowaniu szlaków, niebieskim na Czupel. Doszłam do schroniska, gdzie była chwila odpoczynku. Potem powrót żółtym do Miedzybrodzia. Podczas tego wyjścia miałam dobrą pogodę i widoczność. Było znakomicie widać Żar ze zbiornikiem szczytowo-pompowym. A kawałek dalej widzieliśmy ze znajomymi Tatry, ale to juz trzeba trafić z pogodą.
Jeśli wędrówka z noclegiem to można się przespać w schronisku Na Magurce. Po zmroku polecam wyjscie na zewnatrz mozna zobaczyć z jeden strony Jezioro Żywickie, z drugiej trochę Jeziora Miedzybrodzkiego.
Udanej wedrówki

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Na Czupel...

Post autor: gar » 30 cze 2014, o 21:43

Bielsko Biała - Łysa Przełęcz - Magurka - Czupel - Łodygowice (i powrót do BB pociągiem - można do Mikuszowic przy okazji oglądając piękny drewniany kościół)

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Na Czupel...

Post autor: Yoana » 5 lip 2014, o 23:50

Dzięki za cenne porady. :-) Prawdopodobnie w czwartek Czupel będzie zdobyty. :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ODPOWIEDZ