Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Turbacz i Kiczora w Gorcach

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Relacja: Turbacz i Kiczora w Gorcach

Post autor: PermanentTravel » 27 kwie 2016, o 21:08

Zapraszam na jesienną przechadzkę po Gorcach!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po więcej zdjęć i pełną fotorelację wycieczki zapraszam na mojego bloga:
http://wktoregory.blogspot.com/2015/12/ ... czora.html

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Turbacz i Kiczora w Gorcach

Post autor: tango » 28 kwie 2016, o 11:28

Gorce - bardzo piękne góry, zwłaszcza jesienią. Bardzo je lubię!
Gorczański Park dba o turystów - postawił dość liczne drewniane ławy i stoły do odpoczynku.

W Gorczańskim Parku nie podoba mi się z kolei, że Park celowo dopuszcza do zarastania wielu polan, a także miejscami buduje ścieżki zbytnio ingerujące w naturalny krajobraz - wysypane kruszywem plus drewniane mostki/kładki nad każdym, nawet najmniejszym strumyczkiem i kałużą.

Koninki to idealny punkt startowy do wędrówek po Gorcach, bo w ciągu kilkunastu minut od opuszczenia pojazdu turysta już jest w lesie na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego.

Jak ktoś nie ma samochodu, to o godzinie 8.10 ma busa z Krakowa do Koninek. Wtedy, bez konieczności powrotu w to samo miejsce, można Gorce przejść "na przestrzał" - schodząc z Turbacza np. do Nowego Targu (na Kowaniec).

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Relacja: Turbacz i Kiczora w Gorcach

Post autor: PermanentTravel » 29 kwie 2016, o 02:55

tango pisze:W Gorczańskim Parku nie podoba mi się z kolei, że Park (...) buduje ścieżki zbytnio ingerujące w naturalny krajobraz - wysypane kruszywem plus drewniane mostki/kładki nad każdym, nawet najmniejszym strumyczkiem i kałużą.
Także zwróciłem na to uwagę... i również mi się to nie podoba. Z jednej strony niby dobrze, że chcą udogodnić wędrowanie po tym terenie ale z drugiej... Park Narodowy to nie park miejski...

ODPOWIEDZ