Strona 1 z 1

Sudety/Karkonosze

: 23 mar 2011, o 07:51
autor: Tygryska
Jedna z najpiękniejszych tras sudeckich - czerwony szlak im. Mieczysława Orłowicza. Dawniej bardzo popularny dziś niektóre odcinki prawie zapomniane. przejście całości to ok 30 dni wg przewodnika(ok 350 km). Nigdy całości naraz nie przechodziłam, więc nie zweryfikuję czasu przejścia. warto pobyć chociaż ze dwa dni na szlaku zatrzymując się w którymś ze schronisk i pozwolić sobie na chwilę niespiesznego relaksu. Początek w Świeradowie Zdroju koniec w Paczkowie. Szczególnie polecam odcinki w Górach Izerskich i Karkonoszach.

Re: Sudety

: 28 lis 2011, o 16:30
autor: admin
Tygryska pisze:Początek w Świeradowie Zdroju koniec w Paczkowie. Szczególnie polecam odcinki w Górach Izerskich i Karkonoszach.
Mam w planach w przyszłym roku. ;-)
Program: aktywny
Transport: samochód
Zastanawiam się, ile dni przeznaczyć na ten wyjazd...
Doradzicie coś? :-)

Re: Sudety

: 29 lis 2011, o 20:16
autor: petruss1990
Ja byłem 11 dni i w zupełności wystarczyło. Miałem czas odwiedzić Bolków i pewną tajemniczą wieżę rycerską...

Re: Sudety

: 19 cze 2012, o 11:39
autor: ciezka-walizka
hej, planuje weekendowa wyprawe w Karkonosze ale jeszcze do konca nie wiem gdzie.
Czy ktos mogłby mi polecic cos fajnego, dla osob poczatkujacych?
chciałabym troche pochodzic po górach z plecakiem z tym ze nie jestem za bardzo wprawiona bo ostatni raz chodziłam po gorach jakies 3 lata temu i teraz chciałabym wrócic do tej aktywnosci.

moze jelenia góra, szklarska poreba?

Re: Sudety

: 19 cze 2012, o 17:04
autor: admin
ciezka-walizka pisze:hej, planuje weekendowa wyprawe w Karkonosze ale jeszcze do konca nie wiem gdzie.
Czy ktos mogłby mi polecic cos fajnego, dla osob poczatkujacych?
Popatrz tutaj:
viewtopic.php?f=72&t=1172" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Sudety/Karkonosze

: 7 sie 2012, o 22:15
autor: admin
Najciekawsze zapowiada się jutro. :-)
Trasa: Szklarska Poręba->Szrenica (1326m)->Śnieżne Kotły (1490m, góra)->Wielki Szyszak (1509m)->Śnieżne Kotły (dół)->schronisko Pod Łabskim Szczytem->Szklarska Poręba

Aby tylko pogoda dopisała...

Utrudnienia w Karkonoskim Parku Narodowym

: 18 cze 2013, o 12:54
autor: mariusz77
Jeżeli ktoś z Was jedzie w tamte rejony może zainteresować się tymi informacjami;podaję je skopiowane z oficjalnej strony Karkonoskiego Parku Narodowego:
Adres strony :
http://www.kpnmab.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Link podaję po uzyskaniu zgody Admina na zamieszczenie go.
Remontujemy dla Was! Utrudnienia na szlakach!
data dodania : 18 Cze. 2013 / wizyt : 138

Karkonoski Park Narodowy od wielu lat sukcesywnie remontuje kolejne odcinki szlaków turystycznych, w tym roku prace prowadzone są na następujących odcinkach:

1. Szlak czerwony na Śnieżkę (tzw. „Zakosy” na odcinku od Drogi Jubileuszowej do szczytu Śnieżki). Szlak na czas remontu jest zamknięty dla ruchu turystycznego. Na szczyt Śnieżki można się dostać szlakiem niebieskim tzw. Drogą Jubileuszową.

2. Szlak niebieski przez Kocioł Małego Stawu (na odcinku Domek Myśliwski – Samotnia). Szlak na czas remontu jest zamknięty dla ruchu turystycznego. Do Samotni i nad Mały Staw można się dostać wędrując drogą transportową tzw. „kostką”.

3. Szlak zielony na Chojnik (na docinku od szlaku czerwonego do Przełęczy Żarskiej). Szlak w czasie remontu pozostaję zamknięty. Do Zamku Chojnik można się dostać szlakiem czerwonym, czarnym/czerwonym.

Dla państwa bezpieczeństwa i komfortu osób pracujących na szlakach prosimy o nie wchodzenie na remontowane odcinki szlaków.

Za utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

Re: Sudety/Karkonosze

: 4 lip 2013, o 14:51
autor: creamcheese
Tygryska pisze:Jedna z najpiękniejszych tras sudeckich - czerwony szlak im. Mieczysława Orłowicza. Dawniej bardzo popularny dziś niektóre odcinki prawie zapomniane. przejście całości to ok 30 dni wg przewodnika(ok 350 km). Nigdy całości naraz nie przechodziłam, więc nie zweryfikuję czasu przejścia. warto pobyć chociaż ze dwa dni na szlaku zatrzymując się w którymś ze schronisk i pozwolić sobie na chwilę niespiesznego relaksu. Początek w Świeradowie Zdroju koniec w Paczkowie. Szczególnie polecam odcinki w Górach Izerskich i Karkonoszach.
Teraz szlak jest przedłużony do Prudnika i wynosi około 440 km, szacowany czas przejścia to ok. 104 h(inf. z netu). Nie wiem jak to było liczone, przy tylu kilometrach ja szacowałbym go na ok. 150 h.
Pozdrawiam

Sudety/Karkonosze

: 11 paź 2017, o 19:24
autor: gar
Główne i najkrótsze dojście do wodospadu Szklarki (niespełna 10 minut od parkingu) w dni robocze zamknięte. Jest obejście i dotarcie do wodospadu zabiera 60 minut. W weekendy dojście najkrótsze jest otwarte (jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę).

Sudety/Karkonosze

: 12 sty 2018, o 15:32
autor: gar
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei przegrała proces o drogę na Okraj
"DSDiK chciała się jej pozbyć w ramach porządkowania sieci dróg i oddali ją starostwu. Urzędnicy argumentowali, że choć prowadzi od skrzyżowania z inną drogą wojewódzką do granicy państwa, to nie spełnia wymogów dla drogi wojewódzkiej:

Zgodnie z decyzją sądu DSDiK będzie utrzymywała ponownie 4,5-kilometrowy odcinek drogi na Okraj. Naczelny Sąd Administracyjny, uznał, że droga wojewódzka nr 368, została z naruszeniem prawa przekazana przez samorząd województwa powiatowi jeleniogórskiemu, który od stycznia 2016 roku został zmuszony do jej utrzymania. Od tamtego czasu wydatkowało na ten cel około 130 tysięcy złotych. Żadna ze stron sporu nie ukrywała, że największym mankamentem tej wysokogórskiej drogi wspinającej się na kilometr nad poziom morza, są koszty jej zimowego utrzymania."

Sudety/Karkonosze

: 14 sty 2018, o 10:26
autor: Comen
Może by tak myto pobierać przy wjeździe (T)

Sudety/Karkonosze

: 14 sty 2018, o 17:15
autor: gar
Comen pisze:
14 sty 2018, o 10:26
Może by tak myto pobierać przy wjeździe (T)
Nawet o tym nie myśl, a tym bardziej nie pisz, bo ktoś to podchwyci ...