Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: yaretzky » 10 wrz 2014, o 22:08

I jak tu napisać "relację" z wejścia na szczyt Skopca, skoro jeśli już słowo "relacja" wydaje się sporym nadużyciem to co dopiero ze zwrotem "szczyt" w przypadku Skopca ? <lol>
No, ale spróbuję... <mysli>
Zacznę od tego, że więcej czasu zabrało nam znalezienie w Komarnie właściwej drogi (ulicy... ?) w którą należy skręcić niż później samo wejście i zejście ze Skopca... <tak>
W końcu udało się - z "centrum" wsi (tuż przy dużym stojącym na środku skrzyżowania szlakowskazie) skierowaliśmy się w stronę kościoła i dalej asfaltową drogą wraz z żółtym szlakiem. Dojechaliśmy kilkanaście metrów za ostatnie zabudowania, do miejsca w którym kończy się asfalt i zaparkowaliśmy samochód...
1.JPG
Dalej ruszyliśmy tą drogą wraz z żółtym szlakiem...
2.JPG
Po kilku minutach doszliśmy do tego ciekawego "drzewa" (?) - jest zresztą widoczne już z miejsca, w którym zaparkowaliśmy auto...:
3.JPG
4.JPG
Zaraz za tym drzewem (dosłownie kilkanaście metrów...) po prawej stronie szutrówki zobaczyliśmy polną drogę (odchodzącą od szlaku)prowadzącą lekko pod górkę w stronę lasu... Ruszyliśmy w tę stronę. Po kilku minutach marszu doszliśmy do skrzyżowania dróg - nasza dróżka krzyżowała się z inną oznakowaną jako niebieski szlak. Skręciliśmy w lewo (zgodnie z przebiegiem szlaku) i prawie natychmiast zauważyliśmy na drzewie po prawej stronie taką wskazówkę:
5.JPG
Trzy minuty marszu i docieramy do skraju lasu i "polany" z której po prawej stronie widać Baraniec z charakterystyczną stacją przekaźnikową...:
6.JPG
... a po lewej ręce mamy drogę prowadzącą w las...:
7.JPG
Dla ułatwienia jakaś "dobra dusza" również tutaj umieściła wskazówkę dojścia w postaci dużej strzałki ułożonej z gałęzi:
8.JPG
cdn.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: yaretzky » 10 wrz 2014, o 22:23

Ruszamy tą błotnistą dróżką:
9.JPG
Po drodze znaleźliśmy kolejne wskazówki dojścia do szczytu Skopca:
10.JPG
11.JPG
I ostatnia wskazówka na "szlaku" namalowana na drzewie, po lewej stronie ścieżki:
12.JPG
Kiedy staniecie przed drzewem z tą strzałką - spójrzcie w lewo a zobaczycie cel Waszej "wędrówki" <lol> :
13.JPG
Zostało już tylko z 10 metrów do przejścia... <lol> i JEEEEEEST ! <hura> <lol>
14.JPG
15.JPG
16.JPG
cdn.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: yaretzky » 10 wrz 2014, o 22:28

Widoków ze "szczytu" żadnych, więc jeszcze tylko pamiątkowa fota...:
17.JPG
... i jeszcze jedna "gadżetowa"... <lol> :
18.JPG
Teraz kilka minut zejścia do auta i do domu. Ot i całe zdobywanie szczytu w KGP... :>

PS: Creamcheese, wspominałeś że Skopiec to 20 minut drogi z wózkiem... Zgadza się, zapomniałeś tylko dodać, że tam i z powrotem... <lol> <lol>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: tadeks » 10 wrz 2014, o 22:39

Takie kamienne strzałki
yaretzky pisze:Tej strzałki na środku ścieżki nie sposób nie zauważyć...
radzę traktować z należytą ostrożnością. Nie ufam im. Znam relację, że zamiast na pewien punkt widokowy, kierowały do punktu gastronomicznego. Fantazja wędrujących nie zna granic. Ważne, że zdrowie i humor takim dopisuje. Szkoda tylko, że nie wszyscy tak to traktują.

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: tadeks » 10 wrz 2014, o 22:51

yaretzky pisze:PS: Creamcheese, wspominałeś że Skopiec to 20 minut drogi z wózkiem... Zgadza się, zapomniałeś tylko dodać, że tam i z powrotem.
Takie informacje przyczyniają się, że Korona Gór Polski została wyśrubowana w czasie rekordowym 128 godzin- przepraszam, jeżeli mylę się, piszę z pamięci. Nie oceniam +/- rekordu i sposobu jego ustanowienia. Nie tu jest na to miejsce.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: creamcheese » 10 wrz 2014, o 23:03

yaretzky pisze: PS: Creamcheese, wspominałeś że Skopiec to 20 minut drogi z wózkiem... Zgadza się, zapomniałeś tylko dodać, że tam i z powrotem... <lol> <lol>
Nie rozumiem...to dłużej szedłeś czy krócej?
- jak dłużej to znak żeś stary pierdoła
- jak krócej, to widocznie ja jestem dziadyga

A tak w ogóle, to gratulacje. <uoee>
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: yaretzky » 10 wrz 2014, o 23:07

tadeks pisze:Korona Gór Polski została wyśrubowana w czasie rekordowym 128 godzin
Nie jestem entuzjastą takich "rekordów" - te ustanawia się na stadionie a nie w górach... <nie> W żaden sposób nie wzbudzi u mnie szacunku ten który wbiegnie na wszystkie szczyty np. we wspomnianym przez Ciebie czasie 128 czy 99 czy 320 itp. godzin... <nie>
Mam za to szacunek dla ludzi np. z którejś fundacji (Jaśka Meli... ?), którzy mimo swej niepełnej sprawności fizycznej wdrapują się na którykolwiek z górskich szczytów (oczywiście z opiekunem) pokonując własne słabości i nie ma tu dla mnie znaczenia czy robią to w 8, 9, 10 godzin czy dwa dni... Dla nich pełen szacunek... <tak> <brawo>
creamcheese pisze:Nie rozumiem...to dłużej szedłeś czy krócej?
- jak dłużej to znak żeś stary pierdoła
- jak krócej, to widocznie ja jestem dziadyga
<lol> Prawdę mówiłeś - 20 minut - ale na górę i z powrotem, tyle nam to zajęło... <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: creamcheese » 10 wrz 2014, o 23:17

Jasne...ja szedłem trzy dni ze Świeradowa, żeby dojść do Skopca...może dla mnie ten kawałek, "atak szczytowy" był szczególnie "morderczy" i długotrwały...szczególnie, że później wychodziłem (na ciężko cały czas) z Jeleniej...a może po prostu w górach nie patrzę na zegarek.
Pozdrawiam
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: tadeks » 10 wrz 2014, o 23:22

yaretzky pisze:Nie jestem entuzjastą takich "rekordów
to tak jak ja.
yaretzky pisze:Mam za to szacunek dla ludzi np. z którejś fundacji
patrz:
http://www.razemnaszczyty.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: yaretzky » 10 wrz 2014, o 23:23

tadeks pisze:Takie kamienne strzałki

yaretzky napisał(a):Tej strzałki na środku ścieżki nie sposób nie zauważyć...


radzę traktować z należytą ostrożnością. Nie ufam im. Znam relację, że zamiast na pewien punkt widokowy, kierowały do punktu gastronomicznego.
Akurat w przypadku Skopca można im całkowicie zaufać:
1) ta kamienna strzałka jest chyba ze 100 metrów od celu...
2) ten potencjalny "punkt gastronomiczny" w tamtej okolicy musiałby się utrzymać tylko z pomocą zdobywców KGP... <lol> Marne szanse... ;)
Ale rozumiem Twoje intencje - oczywiście, że "dowcipnisie" mogą w ten sposób zapędzić nieświadomych wędrowców w niezłe "maliny"... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1196
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: tadeks » 10 wrz 2014, o 23:43

A tak ogólnie, to drażnisz mnie (pozytywnie) swoimi relacjami.
Zbiera coś się we mnie i czuję, że gdzieś w tym roku jeszcze wyskoczę. Nie wykluczam, że w Twoje Sudety.
Nie zauważyłem kiedy, a stuknęła mi na forum "setka" postów.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8839
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: Comen » 10 wrz 2014, o 23:44

Coś marne te wzniesienia KGP w Sudetach - najpierw góra która wygląda jak płyta stadionu narodowego, potem szczyt który zdobywa się w przerwie meczu piłkarskiego. I do tego bez widoków. Swoją drogą ciekawe byłoby zestawienie szczytów w poszczególnych pasmach z których są najrozleglejsze panoramy.
A propos dowcipów to na studiach geograficznych woziło się karpackie kamienie w Sudety a sudeckie w Karpaty i potem ni stąd ni zowąd pytało prowadzących wycieczkę co to może być. A piaskowców magurskich raczej w Sudetach nie uświadczy, podobnie jak np. serpentynitów w Beskidach.
Tadeks gratulujemy setki postów <okok>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: yaretzky » 10 wrz 2014, o 23:51

tadeks pisze:A tak ogólnie, to drażnisz mnie (pozytywnie) swoimi relacjami.
Wcale mnie to nie martwi..., a nawet cieszę się z tego powodu... <tak> :> <lol>
tadeks pisze:zbiera coś się we mnie i czuję, że gdzieś w tym roku jeszcze wyskoczę. Nie wykluczam, że w Twoje Sudety.
<okok> Bardzo pozytywny objaw tego mojego "drażnienia"... <lol> <hura>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Deleted

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: Deleted » 21 lis 2014, o 07:38

Yaretzky, obawiam się, że impreza będzie do powtórki, bowiem głośno zaczyna się przybąkiwać, że Skopiec niestety nie jest najwyższym w Górach Kaczawskich. Trza być na Maślaku 724, 56 m npm.

Dane tutaj:
http://skps.wroclaw.pl/3_sudety/33_fizj ... rafia1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: creamcheese » 21 lis 2014, o 08:03

PTTK we Wrocławiu, w ubiegłym roku, tworząc wykaz szczytów do Diademu Gór Polskich, nie miało wątpliwości co do wysokości Maślaka-Folwarcznej - 720 m npm, ale wątpliwości są (wg nich) co do Barańca (723 lub 720), Skopca (724 lub 718) i Okola (721 lub 715).
Każda z nich może być najwyższa, więc imprez jeszcze można zrobić kilka.
http://www.ktg.wroclaw.pl/diadem.php
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: yaretzky » 21 lis 2014, o 09:30

menel pisze:Yaretzky, obawiam się, że impreza będzie do powtórki, bowiem głośno zaczyna się przybąkiwać, że Skopiec niestety nie jest najwyższym w Górach Kaczawskich. Trza być na Maślaku 724, 56 m npm.
Akurat "powtórzenie imprezki" mnie jakoś nie martwi... <lol> I tak jesteśmy stosunkowo często w tych okolicach a na Maślaku akurat nie byłem, więc będzie pretekst do wyjścia... <tak> Gorzej tym, którzy mieszkają gdzieś w suwalskiem...
A jeśli chodzi o wysokości, położenie w konkretnym paśmie itp. to nie od dzisiaj są te rozbieżności, różnice i "dyskusje" czyja "racja jest ważniejsza" i czyja "Korona..." zgodna ze stanem rzeczywistym... <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Deleted

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: Deleted » 21 lis 2014, o 11:10

PTTK jak zwykle wykazuje , ze się po prostu nie zna. Wystarczy spojrzeć na stare mapy niemieckie albo nawet na geoportal , by stwierdzić, że Maślak jest wyższy i ma powyżej 720 a mniej niż 725 czyli te 724 jest właściwą liczbą a Skopiec ma najwyżej 718, to już Baraniec jest wyższy bo ma te 720,3.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: creamcheese » 21 lis 2014, o 11:34

Michun pisze:PTTK jak zwykle wykazuje , ze się po prostu nie zna.
SKPS też jest Oddziałem PTTK (przy Politechnice Wrocławskiej) ;)
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Deleted

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: Deleted » 21 lis 2014, o 13:08

Merytorycznie to nie ma znaczenia.

Deleted

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: Deleted » 21 lis 2014, o 14:02

creamcheese pisze:PTTK we Wrocławiu, w ubiegłym roku, tworząc wykaz szczytów do Diademu Gór Polskich
Diadem Gór Polski.. <rotfl> <rotfl>

Niezły cyrk z nazewnictwem zdobycia najwyższych szczytów w polskich górach, jeszcze większy kabareton z oznaczeniami, dzisiaj ta góra jest najwyższa .. jutro tamta. A już kompletna fatamorgana, że niektórym trza zapłacić/dyplom uznania <lol> / za zdobycie najwyższych szczytów, no można pęc.

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: creamcheese » 22 lis 2014, o 09:31

Michun pisze:Merytorycznie to nie ma znaczenia.
Słuszna racja...ale mój komentarz nie odnosi się do meritum, a do opozycji w jakiej stoją posty:
- menela z namiarem na skps pttk wrocław
Dane tutaj:
http://skps.wroclaw.pl/3_sudety/33_fizj" onclick="window.open(this.href);return false; ... rafia1.htm
-mój z namiarem na ktg pttk wrocław
- i Twój z komentarzem:
PTTK jak zwykle wykazuje , ze się po prostu nie zna.
... tylko tyle,... i tak zostaje, że yaretzky wlazł na niewłaściwą górę
Pozdrawiam :)
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: yaretzky » 22 lis 2014, o 11:21

creamcheese pisze:i tak zostaje, że yaretzky wlazł na niewłaściwą górę
Że posłużę się klasyką: "I Ty Brutusie przeciwko mnie...? "
Yaretzky wlazł na właściwą wg KGP "Amosu"...
Jak będziemy chadzać "ścieżkami" wg PTTK czy innego SKPS czy innego "Diademu Gór Górzystych z Diademem Na Czole" (czy innej części ciała..., domyślcie się jakiej... <mysli> ) to wleziemy i na "Ślimaka" i na "Maślaka"... <tak> ;p
Z tym, że na Maślaka to tylko i wyłącznie w porze grzybobrania żeby chociaż Związek Grzybiarzy Polskich nam to zaliczył jak PTTK stwierdzi np. że Borowik jest wyższy... ;p
A tak w ogóle to ruszamy z evil robić Himalaje... Na razie jako tragarze z przystanku autobusowego do obozu nr 1 - i tak to będzie szczyt naszych możliwości a w końcu i tak ktoś musi Jej tego namiotu popilnować... Yaretzkowa zaoferowała się, że poniesie Jej prostownicę i lokówkę a mnie już wrobiła w suszarkę - bo cięższa... I tak muszę jeszcze zabrać wiaderko prądu...
I tyle w temacie...
Pozdrawiam wszystkie Maślaki, Ślimaki, Barańce itp. Skopce... <hejka>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Deleted

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: Deleted » 29 gru 2014, o 16:46

Dzisiaj dokonaliśmy z Michunem zimowego wejścia <rotfl> na : Maślak-Folwarczna, przy okazji pyknęliśmy na Okopy, Skopiec, Baraniec.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Relacja: Skopiec (724 m n.p.m.)- 07.09.2014

Post autor: yaretzky » 29 gru 2014, o 17:52

menel pisze:Dzisiaj dokonaliśmy z Michunem zimowego wejścia <rotfl> na : Maślak-Folwarczna
<brawo> <brawo> <brawo>
Ryzykanci...! <stres>
Mam nadzieję, że zachowaliście przynajmniej resztki rozsądku podczas tej szaleńczej wyprawy -> aklimatyzacja w obozie pośrednim przed atakiem szczytowym, maski tlenowe itp. W każdym razie, za to przedsięwzięcie, chylę czoła... <tak> <okok> <lol> <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ