Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Post autor: PermanentTravel » 11 kwie 2016, o 11:18

Góry Kamienne są stosunkowo mało popularnym pasmem górskim. Zimą, kiedy podjechaliśmy z żoną pod schronisko Andrzejówka, były co prawda tłumy narciarzy, jednak po wejściu na szlaki, przez cały dzień i ok 25 drogi nie spotkaliśmy prawie nikogo!

Góry te są dość strome i wymagające, jak na Sudety, jednak dają multum satysfakcji!

Zapraszam Was do oglądnięcia fotorelacji z dwóch pętli, jakie tam zatoczyliśmy w jeden dzień:
http://wktoregory.blogspot.com/2015/12/ ... yna-i.html
http://wktoregory.blogspot.com/2015/12/ ... iej_4.html

Do obydwu, jak przy każdej trasie zobrazowanej na mojej stronie, załączyłem odpowiednie mapy, tak żebyście wiedzieli co dokładnie Wam pokazuję, ewentualnie żebyście skorzystali z gotowych planów na wyjazd, jakie tam przedstawiam.

Jeszcze raz... zapraszam!

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Post autor: gar » 19 kwie 2016, o 19:27

W zimie wygląda to ładnie, ale wolę lato w Górach Kamiennych. Tłumu ludzi nie ma a jagód mnóstwo.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Post autor: PermanentTravel » 19 kwie 2016, o 20:19

gar pisze:wolę lato w Górach Kamiennych. Tłumu ludzi nie ma
Latem akurat nie byłem. A zimą tłumy były, faktycznie, ale tylko przy schronisku Andrzejówka - dokładnie, to byli to narciarze. Natomiast po wejściu na szlak przez cały dzień prawie nikogo nie spotkaliśmy.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Post autor: gar » 19 kwie 2016, o 20:27

PermanentTravel pisze:
gar pisze:wolę lato w Górach Kamiennych. Tłumu ludzi nie ma
Latem akurat nie byłem. A zimą tłumy były, faktycznie, ale tylko przy schronisku Andrzejówka - dokładnie, to byli to narciarze.
Spróbuj bo warto - wybierz tylko dzień roboczy, bo w weekendy niestety bywa tłoczno (w końcu pod schronisko prowadzi asfaltowa droga). Moje dzieci szczególnie lubią spacer na ruiny zamku Radosno.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Post autor: PermanentTravel » 19 kwie 2016, o 20:49

gar pisze:
PermanentTravel pisze:Spróbuj bo warto
Jak dla mnie w góry zawsze warto ;) Byleby pogoda była dobra (bo jednak zależy mi na fotkach) i jak mówisz, jak najmniejsze prawdopodobieństwo zastania tłumów na miejscu. W przypadku Gór Kamiennych problem polega na tym, że tuż obok nich rozłożył się Wałbrzych. Ludzie o każdej porze roku uciekają z niego "za miasto" - w góry. Tym bardziej, że pod rzeczoną Andrzejówkę można podjechać samochodem. Jeśli ktoś z dalszych zakątków kraju nie ma możliwości wyrwania się, jak mówisz, w dniu roboczym, to na weekendzie na szlaku mniej ludzi zastanie zimą niż latem. W grę wchodzi statystyka - mniej ludzi skłonnych jest wybrać się na dłuższy spacer, jak jest zimno, niż wtedy gdy świeci słońce.
Ale myślę, że skorzystam z rady i zawitam tam kiedyś latem. Szczególnie, że jesteś kolejną osobą, która poleca te ruiny - ostatnio byli tam moi rodzice i też im się podobało. Dobra opcja na wyjazd rodzinny. Póki co moja córka ma 6 m-cy więc tak dalekie Sudety sobie na razie odpuszczę. Ale, swoją drogą, już zdążyła zwiedzić Dolinki Podkrakowskie i nawet nie marudziła, co dobrze rokuje na przyszłość <tak>

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Post autor: gar » 19 kwie 2016, o 22:01

6 miesięcy - czas zabrać ją w góry. Oczywiście bez szaleństw, ale skoro na Dolinkach Podkrakowskich nie marudziła to i w dolinach górskich też będzie dobrze. Polecam Dolinę Białej Wody w Pieninach (mój syn był w niej mając 5 miesięcy, pospał, pojadł z butli, narobił w pieluchę i znów pospał i wydawał się być bardzo zadowolonym).

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Post autor: Adler » 25 kwie 2016, o 21:27

PermanentTravel pisze:Póki co moja córka ma 6 m-cy więc tak dalekie Sudety sobie na razie odpuszczę. Ale, swoją drogą, już zdążyła zwiedzić Dolinki Podkrakowskie i nawet nie marudziła, co dobrze rokuje na przyszłość <tak>
Moja córka ma już prawie 5 miesięcy i widzę w jej oczach chęć podróżowania.
Tak szybko zasypia w aucie, gdy tylko gdzieś wyjeżdżamy. :)
Wracając do Gór Kamiennych. Głównie ze względu na odległość miejsce dla mnie mało znane.
Słyszałem jednak o tym paśmie sporo dobrego, tutaj też to widzę potwierdzacie.
Może kiedyś.

PermanentTravel
User
Posty: 481
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 23:34
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Post autor: PermanentTravel » 25 kwie 2016, o 21:43

Polecam! Byłem tylko raz ale bardzo mi się spodobało.
Swoją drogą góry te mają bardzo strome zbocze i jak na Sudety są dość wymagające.
Na zdjęciu tak tego nie widać ale poniżej strome podejście na Waligórę:
Obrazek
Poza tym widzę, że oboje jesteśmy dość świeżo upieczonymi ojcami :>
Alan pisze:Tak szybko zasypia w aucie, gdy tylko gdzieś wyjeżdżamy. :)
Moja ma tak samo <tak> No i lubi wyjazdy... w Dolinkach Podkrakowskich nie była marudna przez dobre 6h chodzenia ;)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Relacja: Zimowa odsłona Gór Kamiennych

Post autor: Adler » 26 kwie 2016, o 22:30

PermanentTravel pisze:Poza tym widzę, że oboje jesteśmy dość świeżo upieczonymi ojcami :>
Takich świeżo upieczonych Tatusiów jest na forum co najmniej kilku. <tak>
Aby nie zaśmiecać Ci wątku o Kamiennych zapraszam do wymiany opinii w w tym temacie.

ODPOWIEDZ