Strona 1 z 1

Schroniska w Sudetach

: 8 sty 2017, o 16:36
autor: gar
Po latach zaniedbań coraz więcej schronisk w Sudetach ma szansę na remont. Po drobnych remontach jest już Okraj, w trakcie remontu Odrodzenie, teraz planowany jest remont w schronisku znanym jako Strzecha Akademicka. Podobno zaczną od kuchni, ale mam nadzieję, że nie zapomną o pokojach.

Schroniska w Sudetach

: 8 sty 2017, o 17:07
autor: salewiak
Kto nadzoruje te schroniska?
Prywatne już, czy jeszcze dają radę?

Schroniska w Sudetach

: 8 sty 2017, o 18:54
autor: gar
Z tego co wiem to wciąż są PTTK-owskie - zgodnie z normą w dzierżawie.

Schroniska w Sudetach

: 8 sty 2017, o 20:35
autor: tadeks
Póki są w rękach PTTK, to jest większe prawdopodobieństwo, że los ich nie będzie podobny do
- schroniska na Szrenicy - remont ponad 20 lat,
- bacówki pod Trójgarbem -ruina.
Chociaż niektóre prywatne obiekty z dobrym gospodarzem mogą niekiedy służyć obiektom PTTK- owskim przykładem.

Schroniska w Sudetach

: 8 sty 2017, o 21:00
autor: gar
Patrząc na niektóre schroniska PTTK to nie jestem pewny tego prawdopodobieństwa. Jak dla mnie mniej ważne czyje schronisko formalnie jest - ważniejsze jak wygląda i funkcjonuje.

Schroniska w Sudetach

: 11 paź 2017, o 19:22
autor: gar
Kochanówka - WC płatne dla osób nie korzystających z bufetu schroniskowego - 4 zł !!! - dla korzystających z bufetu - 2 zł. Wg mnie skandal i zdzierstwo. Na całe szczęście dla protestujących wobec takich cen - 3 minuty spaceru w górę i jest sporo miejsca na bezpłatną toaletę ekologiczną.

Schroniska w Sudetach

: 11 paź 2017, o 21:28
autor: Comen
Zapewne więc toaleta ta nie cieszy się wielką popularnością. Pytanie jak to się ma do względów ekologicznych. Ciekawa jest też ta hierarchia cen, całkiem logiczna zresztą jak się zjadło lub wypiło tamtejsze wiktuały może istnieć większe prawdopodobieństwo a w skrajnych przypadkach nawet konieczność skorzystania z ubikacji - rozumiem że przy wejściu jakby co trzeba się wylegitymować rachunkiem z bufetu.

Schroniska w Sudetach

: 16 paź 2017, o 09:23
autor: gar
Pewnie trzeba mieć rachunek. Dla mnie lokal w którym coś konsumuję a następnie muszę zapłacić za toaletę jest skreślony.

Schroniska w Sudetach

: 27 lis 2017, o 21:02
autor: gar
Kilka dni temu lokalne media poinformowały o zakupie dawnego Domu Turysty wraz z wieżą na Przedniej Kopie (Góra Parkowa) ponad Głuchołazami. Nowy właściciel Bronisław Łanowski to amerykański przedsiębiorca z polskimi korzeniami. Biznesmen był zawiedziony tak dużą dewastacją obiektu w tak pięknym miejscu i już planuje przywrócić mu dawną świetność schroniska turystycznego. Teren wokół obiektu już został ogrodzony. Miejmy nadzieję, że na zapowiedziach przedsiębiorcy się nie skończy i już za kilka lat będziemy mogli cieszyć się z pięknego wyremontowanego schroniska i podziwiać widoki z kamiennej wieży widokowej. Dobrze byłoby aby obiekt nie stał się drogim hotelem a pozostał schroniskiem z górskim klimatem.
Przypomnijmy: wieża widokowa na Przedniej Kopie została otwarta w 1898 r. Szybko zyskała popularność wśród turystów. W 1927 r. została podwyższona, powstało też schronisko. Po II wojnie wieża zostaje obniżona, budynek przejmuje PTTK, funkcjonuje tutaj dom wycieczkowy i bar. W 1995 r. miasto sprzedaje obiekt, a w 1996 r. ulega pożarowi. Następnie rozpoczyna się odbudowa porzucona około 2006 r. Od tego czasu schronisko zmieniało właścicieli i ulegało coraz większej dewastacji.

Re: Schroniska w Sudetach

: 11 lut 2019, o 23:05
autor: salewiak
Spotkałem się z opinią, że "obecnie zarządzający schroniskiem Sowa najprawdopodobniej będą funkcjonować do czerwca 2019r." Ktoś może to potwierdzić? Co po tym terminie? (T)