Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Trekking w Himalajach

Ciekawe miejsca w górach w Europie i na świecie.
tikus
User
Posty: 9
Rejestracja: 30 sty 2017, o 11:22
Lokalizacja: Katowice

Trekking w Himalajach

Post autor: tikus » 23 lut 2017, o 14:03

Do tej pory chodziłem głównie po Tatrach i austriackich Alpach, ale marzą mi się najwyższe góry świata. Czy ktoś był w Himalajach i mógłby napisać cokolwiek o tym jak zorganizował wyjazd - czy była to wyprawa na własną rękę czy z biurem podróży? Jaką trasę trekkingu wybraliście? Jak wygląda sprawa z noclegami na trasie? Będę wdzięczny za wskazówki :)

nowaka11

Trekking w Himalajach

Post autor: nowaka11 » 15 mar 2017, o 13:30

Jeśli masz wcześniejsze doświadczenia z górskimi wędrówkami w Tatrach i Alpach to spokojnie poradzisz sobie na trekkingu w Himalajach. Oczywiście wszystko zależy od trasy, bo są takie, na które nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt górski np. trekking do bazy pod Everestem i do Sanktuarium Annapurny i takie, na które już trzeba uzbroić się w czekan, raki itd. - to najczęściej w przypadku trekkingu połączonego z wejściem na Island Peak. Co do noclegów, to wiele chyba na ten temat nie powiem, bo jechałam z agencją podróżniczą i wszystko miałam już załatwione. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :)

tikus
User
Posty: 9
Rejestracja: 30 sty 2017, o 11:22
Lokalizacja: Katowice

Trekking w Himalajach

Post autor: tikus » 16 mar 2017, o 09:14

Ooo widzę, że jesteśmy z tego samego miasta ^^ Mam trochę pytań, przede wszystkim o to jaką trasę trekkingu wybrałaś. Jest tego dość dużo i byłbym wdzięczny za jakąś wskazówkę, który szlak jest najbardziej z twojego punktu widzenia atrakcyjny. Można wiedzieć z jakim biurem jechałaś? A i jeszcze sprawa pieniędzy, które trzeba zabrać. Niektórzy piszą, że wystarczą tylko $, inni że lepiej mieć lokalną walutę. Jestem ciekaw jak to z tym jest :)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Trekking w Himalajach

Post autor: Adler » 16 mar 2017, o 09:29

tikus pisze:
16 mar 2017, o 09:14
Ooo widzę, że jesteśmy z tego samego miasta ^^
...I nawet macie ten sam nr IP...
2. Użytkownik ma prawo tylko do jednego aktywnego konta na forum.
Jestem w dobrym nastroju, dlatego nie będzie bana, a jedynie upomnienie.

Klapkowicz
User
Posty: 54
Rejestracja: 18 maja 2017, o 17:55

Trekking w Himalajach

Post autor: Klapkowicz » 23 maja 2017, o 21:32

He he trzy posty, dwa konta i nie zdążył zareklamować biura.

ODPOWIEDZ