Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Pytanie o Alpy

Ciekawe miejsca w górach w Europie i na świecie.
Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1016
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Pytanie o Alpy

Post autor: petruss1990 » 30 kwie 2017, o 09:55

Mam takie pytanie. W jakim rejonie szukać miejsca na wczasy?

Chodzi o to, że ja i ojciec możemy chodzić długo i dużo (ale bez wspinaczki, ferrat i nocowania w górach). Wyjazd byłby ok 7-8 dniowy (wrzesień). Cena i ogólne koszty pobytu grają dużą rolę.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Pytanie o Alpy

Post autor: gar » 30 kwie 2017, o 14:39

Najtaniej będzie chyba w Alpach Włoskich (wybór całkiem spory). Dobre do wędrowania a jeszcze do ogarnięcia cenowo są słoweńskie Alpy Julijskie.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Pytanie o Alpy

Post autor: Adler » 30 kwie 2017, o 19:33

Moi rodzice już kilka razy byli w austriackim Kappl.
Poza sezonem nie jest drogo. Można wynająć pokój w willi. W pobliżu strefa bezcłowa, granica ze Szwajcarią.
Dużo szlaków, kilka 3-tysięczników bez większych trudności technicznych.
Polecam.

Awatar użytkownika
petruss1990
User
Posty: 1016
Rejestracja: 15 maja 2011, o 16:58
Lokalizacja: Hrubieszów/Lublin

Pytanie o Alpy

Post autor: petruss1990 » 1 maja 2017, o 23:51

Nie wiem, czy nie za późno wziąłem się za poszukiwanie, ale dzięki za info. Wygląda to ciekawie ;-)

Klapkowicz
User
Posty: 54
Rejestracja: 18 maja 2017, o 17:55

Pytanie o Alpy

Post autor: Klapkowicz » 23 maja 2017, o 21:04

Alpy są tak wielkie, że wyborów masz od licha. Praktycznie w każdej turystycznej miejscowości w każdym kraju znajdziesz szlaki dla tzw. niedzielnych turystów. We wrześniu to osobiście wybrałbym Włochy lub Francję bo właśnie we wrześniu są tam najstabilniejsze warunki. Chociaż jak dobrze trafisz to i w Austrii też się zdarza bardzo fajna pogoda we wrześniu. W okolicy Solden, Vent masz łatwe trzytysięczniki, możesz napić się piwa, a nawet przekimać w schronisku wrocławskim albo odwiedzić miejsce gdzie znaleziono Otziego. A jak nie będzie pogody to masz tam np. kryte aquaparki. No ale w takich Włoszech to we wrześniu nad Gardą możesz się śmiało kąpać jednego dnia, a drugiego np. wchodzić na Monte Baldo albo jak jednak policzysz jaka to deniwelacja i wymiękniesz to możesz wjechać kolejką ;) Trudno coś konkretnego podpowiedzieć jak ktoś nie ma sprecyzowanego rejonu bo Alpy to olbrzymi teren. Ale jak piszesz o wczasach to może właśnie jakaś mieścina nad Gardą. Jest tam tego sporo, okolica bajkowa a dodatkowo w marketach mają piwo Trappistów :) I jest jeszcze wielki park rozrywki z rollercosterami 8-)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Pytanie o Alpy

Post autor: gar » 16 maja 2018, o 13:00

Ceny noclegów w Alpach Julijskich po stronie słoweńskiej w sezonie są niebotyczne, ale przed sezonem wygląda to znośnie. Kolej na Vogel (rewelacyjny widok) w kwietniu miała inny cennik, obecnie ma inny a od końca maja będą obowiązywały nowe ceny (sezon coraz wyższy, więc cena rośnie). W nowym cenniku podróż tam/powrót kosztować będzie 20 euro.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Pytanie o Alpy

Post autor: Comen » 16 maja 2018, o 16:01

Jak na kolej górską to i tak chyba w normie. W porównaniu do np. Jungfraujoch gdzie bilety zaczynają się od 90 franków czyli około 300 zł
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Pytanie o Alpy

Post autor: gar » 16 maja 2018, o 18:58

Szwajcaria to inna kategoria finansowa (czytaj ciężka).
Jeszcze 2 lata temu za wjazd grupowy na Vogel płaciłem 12 euro za osobę. Teraz indywidualny 20, grupowy zapewne 18. Różnica jest znacząca.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Pytanie o Alpy

Post autor: gar » 4 paź 2018, o 17:43

Jak wygląda frekwencja na wyciągach alpejskich w końcówce października ? To w wielu miejscach początek sezonu narciarskiego (zależne od sytuacji pogodowej, ale w najbliższy weekend jedna ze stacji narciarskich otwiera sezon), więc spodziewać się tłumów spragnionych szusowania czy narciarze czekają na lepsze warunki i będzie spokojnie ?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8096
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Pytanie o Alpy

Post autor: gar » 27 paź 2018, o 13:53

I już wiadomo, że narciarzy w końcówce października jest sporo, ale koleje linowe na lodowcu Stubaier są tak przepustowe, że żadnych kolejek do nich nie ma (do kas też nie). Wjazd z wysokości 1760 m na 3165 m (z 1 przesiadką) i zjazd dla turysty indywidualnego (narciarze mają własne cenniki) w cenie 27,70 euro. Wejście na platformę widokową na wysokości 3210 m zajmuje kilka minut (pogoda sprzyjała więc widoki były fenomenalne) i tłumów na niej nie stwierdziłem. W kaplicy niedaleko górnej stacji kolejki poza mna nie było żywego ducha. Za to w restauracji na 2900 m tłumy były (jedzenie dobre i na bardzo przeciętną austriacką kieszeń).

hubihero
User
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2024, o 12:24
Lokalizacja: Przeczyce

Re: Pytanie o Alpy

Post autor: hubihero » 26 lut 2024, o 12:29

Ostatnio podróżowałem auta w Alpy, wylądowałem na Lotnisku w Wiedniu i tam wynająłem samochód z firmy…Regulamin Forum.
Jak się okazało to Polska firma i też fajna alternatywa,mają więcej zagranicznych punktów,warto zapoznać się z ofertą.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie o Alpy

Post autor: Comen » 26 lut 2024, o 22:44

Polska firma tylko po polsku pisać nie umie.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ