Strona 1 z 1

Pytanie o Alpy

: 30 kwie 2017, o 09:55
autor: petruss1990
Mam takie pytanie. W jakim rejonie szukać miejsca na wczasy?

Chodzi o to, że ja i ojciec możemy chodzić długo i dużo (ale bez wspinaczki, ferrat i nocowania w górach). Wyjazd byłby ok 7-8 dniowy (wrzesień). Cena i ogólne koszty pobytu grają dużą rolę.

Pytanie o Alpy

: 30 kwie 2017, o 14:39
autor: gar
Najtaniej będzie chyba w Alpach Włoskich (wybór całkiem spory). Dobre do wędrowania a jeszcze do ogarnięcia cenowo są słoweńskie Alpy Julijskie.

Pytanie o Alpy

: 30 kwie 2017, o 19:33
autor: Beskid
Moi rodzice już kilka razy byli w austriackim Kappl.
Poza sezonem nie jest drogo. Można wynająć pokój w willi. W pobliżu strefa bezcłowa, granica ze Szwajcarią.
Dużo szlaków, kilka 3-tysięczników bez większych trudności technicznych.
Polecam.

Pytanie o Alpy

: 1 maja 2017, o 23:51
autor: petruss1990
Nie wiem, czy nie za późno wziąłem się za poszukiwanie, ale dzięki za info. Wygląda to ciekawie ;-)

Pytanie o Alpy

: 23 maja 2017, o 21:04
autor: Klapkowicz
Alpy są tak wielkie, że wyborów masz od licha. Praktycznie w każdej turystycznej miejscowości w każdym kraju znajdziesz szlaki dla tzw. niedzielnych turystów. We wrześniu to osobiście wybrałbym Włochy lub Francję bo właśnie we wrześniu są tam najstabilniejsze warunki. Chociaż jak dobrze trafisz to i w Austrii też się zdarza bardzo fajna pogoda we wrześniu. W okolicy Solden, Vent masz łatwe trzytysięczniki, możesz napić się piwa, a nawet przekimać w schronisku wrocławskim albo odwiedzić miejsce gdzie znaleziono Otziego. A jak nie będzie pogody to masz tam np. kryte aquaparki. No ale w takich Włoszech to we wrześniu nad Gardą możesz się śmiało kąpać jednego dnia, a drugiego np. wchodzić na Monte Baldo albo jak jednak policzysz jaka to deniwelacja i wymiękniesz to możesz wjechać kolejką ;) Trudno coś konkretnego podpowiedzieć jak ktoś nie ma sprecyzowanego rejonu bo Alpy to olbrzymi teren. Ale jak piszesz o wczasach to może właśnie jakaś mieścina nad Gardą. Jest tam tego sporo, okolica bajkowa a dodatkowo w marketach mają piwo Trappistów :) I jest jeszcze wielki park rozrywki z rollercosterami 8-)

Pytanie o Alpy

: 16 maja 2018, o 13:00
autor: gar
Ceny noclegów w Alpach Julijskich po stronie słoweńskiej w sezonie są niebotyczne, ale przed sezonem wygląda to znośnie. Kolej na Vogel (rewelacyjny widok) w kwietniu miała inny cennik, obecnie ma inny a od końca maja będą obowiązywały nowe ceny (sezon coraz wyższy, więc cena rośnie). W nowym cenniku podróż tam/powrót kosztować będzie 20 euro.

Pytanie o Alpy

: 16 maja 2018, o 16:01
autor: Comen
Jak na kolej górską to i tak chyba w normie. W porównaniu do np. Jungfraujoch gdzie bilety zaczynają się od 90 franków czyli około 300 zł

Pytanie o Alpy

: 16 maja 2018, o 18:58
autor: gar
Szwajcaria to inna kategoria finansowa (czytaj ciężka).
Jeszcze 2 lata temu za wjazd grupowy na Vogel płaciłem 12 euro za osobę. Teraz indywidualny 20, grupowy zapewne 18. Różnica jest znacząca.

Pytanie o Alpy

: 4 paź 2018, o 17:43
autor: gar
Jak wygląda frekwencja na wyciągach alpejskich w końcówce października ? To w wielu miejscach początek sezonu narciarskiego (zależne od sytuacji pogodowej, ale w najbliższy weekend jedna ze stacji narciarskich otwiera sezon), więc spodziewać się tłumów spragnionych szusowania czy narciarze czekają na lepsze warunki i będzie spokojnie ?

Pytanie o Alpy

: 27 paź 2018, o 13:53
autor: gar
I już wiadomo, że narciarzy w końcówce października jest sporo, ale koleje linowe na lodowcu Stubaier są tak przepustowe, że żadnych kolejek do nich nie ma (do kas też nie). Wjazd z wysokości 1760 m na 3165 m (z 1 przesiadką) i zjazd dla turysty indywidualnego (narciarze mają własne cenniki) w cenie 27,70 euro. Wejście na platformę widokową na wysokości 3210 m zajmuje kilka minut (pogoda sprzyjała więc widoki były fenomenalne) i tłumów na niej nie stwierdziłem. W kaplicy niedaleko górnej stacji kolejki poza mna nie było żywego ducha. Za to w restauracji na 2900 m tłumy były (jedzenie dobre i na bardzo przeciętną austriacką kieszeń).