Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Byłeś/Byłaś w górach? Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki górskiej, trekkingu.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Pasmo górskie: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Beskid Niski: Nieznajowa (15.07.2020)
Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: Norden » 5 sie 2017, o 20:23

Tak na początek:

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: evil » 5 sie 2017, o 20:41

Pięknie Norden, pięknie ... :)
Gratuluję i z niecierpliwością czekam na relację.
Podkład muzyczny - jak zwykle w Twoich filmikach - rewelacyjny !!

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: Comen » 5 sie 2017, o 22:22

Czekamy na dalszy ciąg - zwłaszcza że oprócz Alp były i Apeniny. Ze zdjęć mam wrażenie, że miejsce ma charakter wysokiego płaskowyżu, nawet ta chata na 3500 m całkiem porządna - skądinąd jednak o ile pamiętam Castor to raczej dość wybitna turnia.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: Norden » 30 sie 2017, o 20:09


Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: Comen » 30 sie 2017, o 22:45

Pizzo Uccello. No. Oglądnąłem sobie ten szczyt. Niby tylko 1700 m npm, ale robi wrażenie. To chyba marmury o ile kojarzę tą część Apeninów. Ale na szczycie byliście czy droga jest tylko gdzieś na stokach trawersem.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: Norden » 5 wrz 2017, o 21:50

Comen pisze:
5 sie 2017, o 22:22
Czekamy na dalszy ciąg - zwłaszcza że oprócz Alp były i Apeniny. Ze zdjęć mam wrażenie, że miejsce ma charakter wysokiego płaskowyżu, nawet ta chata na 3500 m całkiem porządna - skądinąd jednak o ile pamiętam Castor to raczej dość wybitna turnia.
Nie wiem, co do końca rozumiesz pod pojęciem płaskowyżu i turni, ale dla mnie to pierwsze to dość rozległy obszar, tymczasem z Doliny Gressoney na Castora jest na kilkunastu kilometrach ponad 2500 metrów przewyższenia i tylko kilka wypłaszczeń min. na jednych z nich znajduje się schronisko, a turnia najbardziej kojarzy mi się ze stromym, skalistym, niekoniecznie głównym szczytem i nijak się to ma do Castora, którego wierzchołek tworzy wyłącznie wieczny śnieg...
Comen pisze:
30 sie 2017, o 22:45
Pizzo Uccello. No. Oglądnąłem sobie ten szczyt. Niby tylko 1700 m npm, ale robi wrażenie. To chyba marmury o ile kojarzę tą część Apeninów. Ale na szczycie byliście czy droga jest tylko gdzieś na stokach trawersem.
Na szczycie niestety nie byłem, ferrata była jedynie w obszarze masywu Pizzo Uccello i zaliczyłbym ją do sportowych (o dość niskim poziomie trudności), ponieważ prowadziła do nikąd i trzeba było wrócić nią z powrotem na grań. Dużo bardziej cenię sobie pobliski szlak na najwyższy szczyt Alp Apuańskich - Monte Pisanino (link do zdjęć poniżej), ale na nim większość osób, w tym ja, była już 5 lat wcześniej i tym razem zdecydowaliśmy się na ferratę, choć pewnie wyjście na Pizzo Uccello byłoby o wiele ciekawsze...
https://get.google.com/albumarchive/115 ... Azalg9MTMX
I masz rację, jeżeli chodzi o marmury. Jest tam bardzo wiele, zarówno starych jak i czynnych kopalni. Jest to tzw. marmur karraryjski.

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: Norden » 24 wrz 2017, o 22:52

Garść zdjęć ze strony PTT (w tym sporo moich):
http://www.pttns.pl/galeria2017wyprawa_alpy.html

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: Comen » 26 wrz 2017, o 10:11

Wycieczka zorganizowana wszechstronnie z podziałem na kategorie wiekowe, ale i tak jestem pełen podziwu dla grupy "emeryckiej", która zdobywała spory dwutysięcznik w Alpach Nadmorskich.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

evil
User
Posty: 977
Rejestracja: 13 lis 2014, o 08:20

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: evil » 28 wrz 2017, o 08:58

Bardzo ładne zdjęcia, świetna wyprawa.
Alpy Julijskie – hmm, fajnie było odświeżyć sobie wspomnienia... cudny wodospad Peričnik , Triglav...
Piękne zdjęcia ze wschodu słońca.
Jeszcze raz gratuluję Castora !!
Ile kosztował nocleg w schronisku Quintino Sella (jest zniżka na alpenverein?) i wyjazd kolejką na Colle Bettaforca? Jechaliście nią w obie strony?
Ciekawie wygląda ferrata na Sasso Piato.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1250
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Relacja: Wyprawa PTT NS Alpy i Apeniny > 16-29 lipca 2017

Post autor: Norden » 11 lis 2017, o 11:39

evil pisze:
28 wrz 2017, o 08:58
Piękne zdjęcia ze wschodu słońca.
To był zachód. Kiepski aparat, więc obiektywnie kiepskie zdjęcia i trudno odróżnić...
evil pisze:
28 wrz 2017, o 08:58
Ile kosztował nocleg w schronisku Quintino Sella (jest zniżka na alpenverein?) i wyjazd kolejką na Colle Bettaforca? Jechaliście nią w obie strony?
Nie potrafię niestety powiedzieć, ile kosztował nocleg. Spaliśmy w starym budynku schroniska. W cenniku nie ma na ten temat mowy: http://www.rifugioquintinosella.com/content_d.asp?ID=26
Warunki niemal spartańskie. W nocy na twarz zawiewało mi śnieg. Niektórzy mieli AV (zniżki oczywiście były), większość nie.
Kierownik chyba się zmieścił w budżecie Euro, na który każdy się zrzucał na początku wycieczki (330 euro). Raczej na koniec nie wyszło na zero, ale nie mam zamiaru w to wnikać... Jak prowadziłem wyprawę w 2013, to jakieś zwroty chyba były... Za kolejki każdy płaci osobno. Tak, wyjeżdżaliśmy i zjeżdżaliśmy kolejką - chodziło o czas, nie wszyscy daliby radę wyjść z doliny ze sprzętem i jedzeniem na 2 dni itd. Ja preferuję wychodzenie z samego dołu jak np. na Ortlera, ale każdy kto decyduje się na taką wyprawę, powinien być tego świadomy, że z uwagi na dość mocno zróżnicowaną grupę (wiekowo, kondycyjnie), trzeba iść na kompromisy i podporządkować się całości...
evil pisze:
28 wrz 2017, o 08:58
Ciekawie wygląda ferrata na Sasso Piato.
Widokowo piękna, ale technicznie banalna...

ODPOWIEDZ