Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Nocuj jak bezdomni

Hotele, hostele, pensjonaty, miejsca noclegowe - adresy/opinie.
Regulamin forum
Ogłoszenia komercyjne/reklamy - odpłatne.
Kontakt: admin@turystycznie-forum.pl
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Comen » 25 kwie 2013, o 10:14

Nowa szwedzka inicjatywa jak to się dzisiaj zwykło modnie nazywać "best practice". W kilku miastach powstała sieć noclegów pod nazwą Hotel Factum. Trudno to nazwać hotelem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wynajmuje się po prostu miejsca w których śpią bezdomni, np.: pod drzewkiem w parku, w starej opuszczonej ruderze, na filarze mostu, itp. Można też zrobić komuś nietypowy prezent i zarezerwować taki "apartament". Jak na Szwecję cena niewygórowana, tylko 100 SEK czyli równowartość 50 złotych. Projekt nie ma zresztą charakteru komercyjnego, ponieważ fundusze przeznaczane są na walkę z bezdomnością. Tutaj można sobie podejrzeć zdjęcia z miejsc noclegowych
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Nocuj jak bezdomni

Post autor: Abderyta » 27 kwie 2013, o 21:49

U nas nie przejdzie. Dla większości przedstawicieli naszego "mądrego" i "szlachetnego" narodu, bezdomny to osobnik, który sam jest sobie winny, więc nie ma najmniejszego powodu, by mu w jakikolwiek sposób pomagać. A do tego spędzanie noclegu tam, gdzie on, grozi zapewne zarażeniem się jakąś brzydką chorobą, np. pogardą dla konsumpcjonizmu czy wyścigu szczurów.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nocuj jak bezdomni

Post autor: rabit » 5 maja 2013, o 21:20

Czasami prostota języka abderyty bywa nie na miejcu ...

Awatar użytkownika
Hawajka
User
Posty: 76
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:59

Re: Nocuj jak bezdomni

Post autor: Hawajka » 13 maja 2013, o 21:44

oczom nie wierzę..
szczególnie "przytulnie" w tej łazience.
nie rozumiem...

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Nocuj jak bezdomni

Post autor: Gollum » 23 sie 2013, o 18:54

Tunel metra też nie jest zły, tylko że tu trzeba rezerwować więcej nocy, bo przywyknięcie do hałasu może potrwać kilka nocy. No i drogo; tylko o połowę taniej od hotelu na statku w centrum, naprzeciwko Gamla Stan.

Żaba

Re: Nocuj jak bezdomni

Post autor: Żaba » 17 paź 2013, o 15:34

Za młodu przemierzając Europę autostopem nocowało się w różnych miejscach :) również w parkach na trawce, ale za darmo :D

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Nocuj jak bezdomni

Post autor: creamcheese » 17 paź 2013, o 16:15

Jazda stopem przysparza wiele radości i wielu przygód.
"Za młodu przemierzając Polskę autostopem nocowało się w różnych miejscach :) również w parkach na trawce"
...rano budziłem się na zarosniętym zielskiem, zaniedbanym...cmentarzu (nie pamietam gdzie to było)...i tak bywało,...albo w krzaczkach, w huku silników...na poligonie wśród czołgów (Ostróda).
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Deleted

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Deleted » 28 sie 2014, o 20:03

Spanie po rowach ma przyszłość, co by nie pisać.. <brawo>

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Nocuj jak bezdomni

Post autor: yaretzky » 28 sie 2014, o 20:43

creamcheese pisze:...albo w krzaczkach, w huku silników...na poligonie wśród czołgów (Ostróda).
Mam podobne "poligonowe" wspomnienia, ale "moje rejony" to tzw. "trójkąt bermudzki" na Dolnym Śląsku w okolicach Kliczków - Przejęsław - Osiecznica (na płd.) lub Ławszowa (na płn.). Tylko w tym przypadku w miejsce creamcheese'owych czołgów były haubicoarmaty 152 mm... Też niezły hałas i adrenalina... :>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
creamcheese
User
Posty: 1404
Rejestracja: 17 lut 2013, o 09:54
Lokalizacja: Lublin

Nocuj jak bezdomni

Post autor: creamcheese » 29 sie 2014, o 10:29

menel pisze:Spanie po rowach ma przyszłość, co by nie pisać.. <brawo>
Z doświadczenia w spaniu po rowach: radzę przed położeniem się spać zaznaczyć skąd przyszliśmy i dokąd udajemy się dnia następnego. Zdarzało mi się, że rankiem, zaspany szedłem kilka kilometrów w stronę z której przybyłem wieczorem (nim się zorientowałem co robię)...ot taki gratis w nogach
"Człowiek potyka się nie o góry, a o kretowiska"
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Comen » 30 sie 2014, o 07:41

Kolumb też pomylił kierunki i dlatego do końca życia wierzył że Kuba jest azjatyckim półwyspem <lol> <lol>
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Deleted

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Deleted » 23 lis 2014, o 20:27

Są na tym forum fani darmowego spania, niekoniecznie z TV w pokoju???

Deleted

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Deleted » 23 lis 2014, o 21:03

Tylko ja <tak>

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Nocuj jak bezdomni

Post autor: tadeks » 24 lis 2014, o 21:13

menel pisze:Są na tym forum fani darmowego spania, niekoniecznie z TV w pokoju???
Z oszczędności?
ze sposobu, preferowanej formy poznawania świata/uprawiania turystyki/osobistego minimalizmu?
czy z nijakości, braku własnej drogi, własnego pomysłu?
Comen pisze:Nowa szwedzka inicjatywa jak to się dzisiaj zwykło modnie nazywać

Deleted

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Deleted » 24 lis 2014, o 22:29

tadeks pisze:ze sposobu, preferowanej formy poznawania świata/uprawiania turystyki
to jest chyba najsensowniejsze.

Deleted

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Deleted » 24 lis 2014, o 23:08

A ja
tadeks pisze:z nijakości, braku własnej drogi,
<bezradny>

Awatar użytkownika
Wiolcia
User
Posty: 218
Rejestracja: 24 paź 2014, o 14:52

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Wiolcia » 9 gru 2014, o 00:12

menel pisze:Są na tym forum fani darmowego spania, niekoniecznie z TV w pokoju???

Oczywiście, że są! Choć ostatnio najczęściej śpimy w samochodzie, to chatki/namioty i inne alternatywne formy noclegu są jak najbardziej wskazane!
A początki dziwnych noclegów to były już dawno, gdy spałam kiedyś na dworcu w Przemyślu. Sama, czekając na ekipę, z którą kolejnego dnia rano miałam jechać na Ukrainę. Na początku zamierzałam rozwinąć się z karimatą na peronie, ale potem wybrałam inne miejsce - dworcową toaletę, do której schodziło się po schodach w dół. Gdzieś tam z boczku w korytarzu rozłożyłam karimatę i pamiętam tylko jeden moment, gdy w nocy przebudziłam się, a nade mną jakaś kobieta rozbierała się, by ukryć coś na przemyt.
Dziś bym już nic tak głupiego nie wymyśliła. Ale wtedy człowiek był młody i różne rzeczy miał w głowie.

A z innych pamiętnych noclegów:

Spanie w sąsiedztwie kur w Turcji w pobliżu Troi. Gospodarz zaprowadził nas do ogródka i "przestawił" swe stadko słowami - to jest mother chicken, a to baby chicken.


Obrazek

Z tego samego wyjazdu - przyjechaliśmy późną nocą do jednej z miejscowości i nie było już jak szukać noclegu. A że ta miejscowość słynie z wykutych w skale grobowców, to wspięliśmy się wysoko w pobliże jednego z nich mając całe oświetlone miasto u stóp. W pewnym momencie wyłączyli w nim prąd - wrażenie było niesamowite!
A spanie w pobliżu grobowca okazało się bardzo klimatyczne...


Obrazek

W trakcie tego samego wyjazdu spaliśmy też w tureckim sklepie meblowym na podłodze.
I oczywiście często przebywając na Wschodzie - na dachach-tarasach licznych hotelików - najtańszy to sposób na nocleg. Tu na naszym łożu z bardzo miłym Syryjczykiem, który przyniósł nam kawę.

Obrazek


W Gruzji spaliśmy w wieży zrujnowanego zamku, w Armenii w ruinach opuszczonego klasztoru położonego wysoko nad doliną - to też był bardzo klimatyczny nocleg.

Obrazek

Ponadto spałam kiedyś w tirze (bardzo wygodne posłania w nich mają), a w górach w ambonie.

Obrazek

Deleted

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Deleted » 9 gru 2014, o 07:16

Wiolcia, jesteś.... nienormalna. <brawo>

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Comen » 9 gru 2014, o 08:02

Fajne światło w tym grobowcu. To tak naturalnie czy od aparatu?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Wiolcia
User
Posty: 218
Rejestracja: 24 paź 2014, o 14:52

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Wiolcia » 9 gru 2014, o 18:55

menel pisze:Wiolcia, jesteś.... nienormalna. <brawo>
Jakoś strasznie mi się ta nienormalność podoba!
Comen pisze:Fajne światło w tym grobowcu. To tak naturalnie czy od aparatu?
Tak był nocą podświetlony :).

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Nocuj jak bezdomni

Post autor: yaretzky » 9 gru 2014, o 22:50

Wiolcia pisze:wybrałam inne miejsce - dworcową toaletę,
Wiolcia pisze:Spanie w sąsiedztwie kur w Turcji
Wiolcia pisze:spanie w pobliżu grobowca okazało się bardzo klimatyczne...
Wiolcia pisze:spaliśmy też w tureckim sklepie meblowym na podłodze.
Wiolcia pisze:na dachach-tarasach licznych hotelików
Wiolcia pisze:W Gruzji spaliśmy w wieży zrujnowanego zamku, w Armenii w ruinach opuszczonego klasztoru położonego wysoko nad doliną - to też był bardzo klimatyczny nocleg.
Wiolcia pisze:Ponadto spałam kiedyś w tirze (bardzo wygodne posłania w nich mają), a w górach w ambonie.
<okok> <okok>
menel pisze:Wiolcia, jesteś.... nienormalna. <brawo>
Wiolcia, Menel to tak z zazdrości... Przy Twoich noclegach - Jego wiaty, chatki itp. to all inclusive... <lol>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wiolcia
User
Posty: 218
Rejestracja: 24 paź 2014, o 14:52

Nocuj jak bezdomni

Post autor: Wiolcia » 9 gru 2014, o 23:24

Bo się zarumienię... ;)
Zresztą co do wiat, to nie byłabym taka pewna, czy to all inclusive. Z niektórych zdjęć wnoszę, że to niezły hardcor! ;)

ODPOWIEDZ