Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Hostele w Polsce

Hotele, hostele, pensjonaty, miejsca noclegowe - adresy/opinie.
Regulamin forum
Ogłoszenia komercyjne/reklamy - odpłatne.
Kontakt: admin@turystycznie-forum.pl
Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 8 mar 2016, o 18:29

Proponuję podzielić się informacjami na temat hosteli w Polsce w których spaliście i je polecacie lub wręcz przeciwnie. Proszę również o kilka słów uzasadnienia.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 11 mar 2016, o 14:51

Wrocław
Hostel Bemma
Rewelacyjnie położony - jakieś 200 - 300 m od Rynku (na Kazimierza Wielkiego), ceny jak na wrocławskie standardy dobre, pokoje całkiem przyjemne, czyste łazienki, kuchnia niczego sobie, miła obsługa.
Hostel Royal
Położony tuż obok wcześniej przedstawionego, hostel wyższej klasy (są pokoje 1 i 2-osobowe z łazienkami w standardzie hotelowym), niestety ceny adekwatne do standardu, czyli zdecydowanie drożej. Kawa i herbata w cenie, ale nie przypominam sobie czy była kuchnia (i coś mi świta, że nie było, ale mogę się mylić, bo pamięć czasem zawodzi)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 14 mar 2016, o 14:36

Kielce
Hostel Milo
Wrażenia na świeżo, bo dopiero z niego wróciłem.
Nieźle położony - około 10-15 minut (w zależności od tempa przemieszczania się na własnych odnóżach) od Sienkiewicza (deptak) i dworca PKP. Na dworzec PKS jeszcze bliżej. Hostel niewielki (chyba 4 pokoje), więc obsługa na telefon. Dostaje się klucze do pokoju i do wejścia głównego. Cena: pokój 3-osobowy z łazienką i TV: 120 zł, czyli wyszło po 40 zł na twarz. Pokój spory, zadbany. Na wyposażeniu pokoju: czajnik elektryczny, sztućce, kubki, talerze, kieliszki, płyn do mycia naczyń. Na korytarzu: lodówka, żelazko, otwieracze (w tym korkociąg). Za pierwszym razem trudno trafić (ze względu na fachowców od przebudowy dróg), ale to już inna historia. Miejsce warte polecenia.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Hostele w Polsce

Post autor: Comen » 14 mar 2016, o 19:18

Avantgarde
Hostel we Wrocławiu. Głowy nie dam czy istnieje. Wejście od ulicy Kołłątaja, ale w domu cofniętym w głębi podwórka pod adresem Kościuszki. Pokoje były na kilku piętrach, nasz zdaje się na 3 albo 4, niestety bez windy, więc trochę się trzeba było powspinać. Pokoiki dość schludne i przytulne, chociaż mocno "kiszkowate". Ubikacja na korytarzu. Dobra lokalizacja bo blisko dworca kolejowego i na starówkę może 15 minut piechotą. Na dole było też jakieś bistro. Nie można powiedzieć żeby w lutym hostel świecił pustkami, ale w większym stopniu był wynajęty przez pracowników rozmaitych firm budowlanych.
36
Warszawa. Trafiłem trochę przypadkowo. Na Służewcu w zwykłym wieżowcu z wielkiej płyty. Pokoje typu studio różnych wielkości. Łazienka na 2 albo 3 pokoje. Telewizor. W weekend majowy była tam raczej pusto, zresztą hostel na tyle duży, że miejsce raczej się znajdzie bez potrzeby wcześniejszej rezerwacji. Jak na Warszawę tanio. Nie jest to oczywiście centrum, ale do metra piechotą jakieś 15 minut albo 3 przystanki autobusem i miejsce nawet nieźle skomunikowane. Na dole jakieś rozrywki typu bilard, piłkarzyki, darty itp. Także automat z kawą.
Bursa
Grudziądz. Schronisko młodzieżowe albo jak kto woli internat z możliwością wynajmu kwatery turystycznej. W 11-piętrowym wieżowcu z wielkiej płyty. Łazienka i ubikacja na 4 pokoje. Nic specjalnego ale tanio. Możliwość wykupienia posiłków w stołówce.
Arbet
Szczecin. Takie sobie baraczki z dość dużymi pokojami z telewizorem oraz bez lub z łazienką. Ja miałem akurat bez, szczęściem i tak udało się ten pokój znaleźć, bo z tanimi noclegami w Szczecinie krucho. Hostel leży na Międzyodrzu czyli w dzielnicy portowo-przemysłowej i okupują go głównie sezonowi pracownicy zakładów, turystów raczej mało.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Hostele w Polsce

Post autor: Adler » 14 mar 2016, o 21:14

Opisane w Krakowie: w tym temacie.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 14 mar 2016, o 22:41

Bursę w Grudziądzu pamiętam i nieźle wspominam (podobnie jak miasto, gdzie tramwaj jeżdżący na rynek robił klimat). W wakacje w Bursie było pusto, cicho i spokojnie.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 17 mar 2016, o 16:59

Warszawa
Hostel Helvetia
Dobrze położony - około 2-3 minut (w zależności od tempa przemieszczania się na własnych odnóżach) do Krakowskiego Przedmieścia. Hostel średniej wielkości (15 pokoi - od 2 do 8-osobowego). Wejście do budynku na kod. Cena: jak na Warszawę niska - wyszło mi poniżej 40 zł za nocleg. Pokój spory, zadbany, czysty i ładnie zaaranżowany. Kuchnia spora, dobrze wyposażona. W cenie noclegu skromne śniadanie (za dopłatą może być dużo bogatsze). Miejsce warte polecenia.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Hostele w Polsce

Post autor: Comen » 18 kwie 2016, o 18:34

Kalisz
U Bogdana Usługi Hotelowe
w zasadzie to hostel w bloku na południowym przedmieściu (wejście od ulicy Lipowej). Zarządza tym chyba lokalna wspólnota lokatorska - w każdym razie mieli jakieś zebranie. Pokoje na kilku piętrach - dojazd windą. Wezeł sanitarny na korytarzu w układzie na cztery pokoje. Miła obsługa, czysto. Pokoiki malutkie - mój z widokiem na starówkę. Jeszcze mniejsza ubikacja, tak że były nawet pewne problemy z zamknięciem drzwi.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 18 kwie 2016, o 21:17

Jak nocleg wygląda cenowo w Kaliszu ?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Hostele w Polsce

Post autor: Comen » 19 kwie 2016, o 06:53

59 zł za pokój jednoosobowy, czyli nie tak znowu tanio, korzystniej to wychodziło np. w Grudziądzu
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 19 kwie 2016, o 08:34

Cena rzeczywiście nie jest najniższa, ale za pokój 1-osobowy i tak nie jest najgorzej, choć patrząc na to że pokój jest bez łazienki to mogliby trochę zejść z ceny.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Hostele w Polsce

Post autor: Adler » 29 cze 2016, o 09:59

Big City Hostel (Wrocław)
Hostel w dawnych poniemieckich budynkach jakiegoś zakładu.
W pokoju wieloosobowym (z obcymi ludźmi) nocleg 30zł/os.
Do centrum jakieś 30 min. pieszo.
Łazienki na korytarzu, kuchnia, bezpłatna kawa i herbata, sala telewizyjna, darmowe wi-fi.
300 metrów od hostelu sklep spożywczy, 500 metrów bar mleczny.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 29 cze 2016, o 12:53

Alan pisze:Big City Hostel (Wrocław)
Jak go oceniasz ? Warto skorzystać ?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Hostele w Polsce

Post autor: Adler » 29 cze 2016, o 16:15

Generalnie tam nie narzekałem.

corhia

Hostele w Polsce

Post autor: corhia » 25 paź 2016, o 14:31

We Wrocławiu podoba mi się to miejsce hostel Vanilla Dobra lokalizacja, ceny nie są wygórowane. Obok budynku jest plac zabaw, stoły do ping-ponga, boisko do koszykówki… więc swobodnie można zabrać tam dzieci, bo na pewno nie będą się nudzić 

Andriew

Hostele w Polsce

Post autor: Andriew » 15 lis 2016, o 23:23

W Poznaniu miałem okazje spać w Art Hostel. Bardzo dobra lokalizacja w centrum (prawie plac Wolności, tuż obok słynnego Okrąglaka). W miarę fajne pokoje, na czystość nie narzekałem podczas pobytu. Obsługa bardzo pomocna dla kogoś, kto nie zna miasta.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 16 lis 2016, o 08:06

Andriew pisze:W Poznaniu miałem okazje spać w Art Hostel.
Łazienki wspólne - ile ich jest ? Bo z tego co czytałem hostel jest bardzo pojemny (106 miejsc), więc liczba łazienek jest dość ważna.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 1 gru 2016, o 14:29

Wrocław
Hostel Corner
Znakomicie położony (ul. Świdnicka 13) - około 1-2 minut do Rynku. Hostel duży - łazienek niezbyt wiele, co na minus. Ale jest wiele plusów. Cena: jak na tą lokalizację i warunki bardzo dobra - wyszło mi poniżej 30 zł za nocleg w pokoju wieloosobowym. Pokój duży, zadbany i czysty. Kuchnia do dyspozycji. Na stanie komputer z dostępem do internetu oraz sala telewizyjna. Obsługa bezproblemowa. Miejsce warte rozważenia w trakcie poszukiwania noclegów we Wrocławiu.

zzz

Hostele w Polsce

Post autor: zzz » 12 sty 2017, o 07:55

Sugeruję zastanowić się również nad wynajęciem sobie mieszkania. Często cena jest porównywalna do ceny wynajęcia pokoju w hostelu dla dwojga ( albo też niższa jeśli jedzie się grupką).
Poza tym jest to o wiele większa wygoda i możliwość skorzystania z kuchni gdzie przyrządzicie sobie jedzenie.
Spory wybór takich mieszkań w Gdańsku, Krakowie i Warszawie jest na tej stronie:
Regulamin Forum (pkt.6).

Awatar użytkownika
eDom
User
Posty: 60
Rejestracja: 5 lut 2013, o 10:29

Hostele w Polsce

Post autor: eDom » 1 maja 2017, o 11:15

Pod warunkiem że są to mieszkania na godziny bo wynajęcie mieszkania tradycyjnie kosztuje dużo więcej i trzeba zapłacić kaucję. W rezultacie lepszą opcją jest jednak hostel, hotel kwatera, apartamenty :)

Karolcia1202

Hostele w Polsce, najlepsza baza hoteli

Post autor: Karolcia1202 » 19 maja 2017, o 08:17

Dużo jeżdżę po Polsce i często korzystam z jednej bazy hotelu, którą uważam za najlepszą, pod względem, wygody i obsługi, to sieć Regulamin Forum (pkt.6) . Cyklicznie na targach jestem w Krakowie i Warszawie, ale też podróżuje prywatnie i zawsze wybieram ich hotele, ponieważ są też blisko centrum miasta, jest dużo zniżek w programie lojalnościowym oraz dostępność terminów.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 25 maja 2018, o 13:54

Żary
Mini Hostel
Niewielki hostel (chyba 4 pokoje).
W samym centrum miasta (na deptaku) - w ładnej kamienicy na II piętrze (piętro niżej przyjemna pizzeria w której nocujący mają 10 % zniżki). Nie wiem jak z parkingiem (przyjechałem komunikacją publiczną - niepsełna 10 minut spaceru od obu dworców).
Pokoje czyste, ładne (ja miałem z widokiem na deptak), praktyczne. TV w pokoju.
Łazienka (super zadbana) na korytarzu, kącik kuchenny, bezpłatna kawa i herbata, darmowe wi-fi.
Minusy:
cena - gdybym sam miał za to płacić to długo bym się zastanawiał
tylko 1 łazienka w hostelu - mimo tylko kilku miejsc noclegowych - trochę za mało zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych :)
Ogólnie polecam

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Hostele w Polsce

Post autor: Adler » 26 maja 2018, o 19:56

Czy to aby na pewno hostel?
Może pokoje do wynajęcia?
Mało ich... (T)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8119
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Hostele w Polsce

Post autor: gar » 29 maja 2018, o 19:55

Pokoi rzeczywiście mało, ale nie mam pojęcia czy jest przepis regulujący tą sprawę tzn. ile w hostelu musi ich być. A że już w nazwie jest słowo mini to wiele wyjaśnia.

tajniak2
User
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2018, o 17:44

Hostele w Polsce

Post autor: tajniak2 » 29 maja 2018, o 22:55

Gdańsk
Hostel Universus i Apartament

Z czystym sumieniem mogę polecić ten obiekt. Najbardziej zaskoczyły mnie pojedyncze łóżka, gdyż w hostelach w pokojach wielosobowych ma się doczynienia z łóżkami piętrowymi. Samo w sobie nie jest to piekielne, jednak jeśli osoba z góry "wchodzi/schodzi", to nie jest to komfortowe (co chwilę się budzę, nie mam zazwyczaj mocnego snu w "obcych" miejscach. Wnętrze w środku w porządku, żaden wystrój rodem z czasów PRL. Personel jak najbardziej uprzejmy, życzliwy. Pomimo, że oficjalnie zameldowanie i wymeldowanie jest w godzinach 6-22, nie ma żadnego problemu z późnym zameldowaniem i wczesnym wymeldowaniem (sprawdzone osobiście i to kilkukrotnie). Ilość łazienek ok, choć mogłaby być minimalnie większa; osobno toalety (ok 4 jak dobrze pamiętam) i 3 prysznice (ale w części męskiej, nie wiem jak w damskiej). Ale nie musiałem czekać w kolejce, nocowałem zarówno w okresie Noworocznym jak i poza sezonem. Jeśli chodzi o wady to mogę się jedynie przyczepić o brak zabudowanej kabiny prysznicowej, ponieważ są tam tylko zasłonki (nietrudno o zachlapaną podłogę). Lokalizacja jest chyba najlepsza z najlepszych, dosłownie rzut beretem, 1 minuta drogi do deptaku prowadzącego do pomnika Neptuna czy Żurawia. Jednocześnie bardzo blisko do Dworca PKP, 10 minut spacerkiem. Za nocleg płaciłem ok 40 złotych, jak na takie warunki cena jest niewygórowana i bardzo atrakcyjna.

ODPOWIEDZ