Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Spa & Wellness w kraju

Hotele, hostele, pensjonaty, miejsca noclegowe - adresy/opinie.
Regulamin forum
Ogłoszenia komercyjne/reklamy - odpłatne.
Kontakt: admin@turystycznie-forum.pl
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Spa & Wellness w kraju

Post autor: Yoana » 9 wrz 2011, o 21:41

Ostatnio rośnie zainteresowanie usługami w tym sektorze.

Bieżące informacje o obiektach SPA: tutaj

Jeśli macie doświadczenia w tym zakresie, korzystaliście lub korzystacie z usług SPA i Wellness, koniecznie dajcie tutaj znać.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Abderyta » 9 wrz 2011, o 21:52

Nie jestem pewien, czy to na temat (jeśli nie, to szurnijcie, proszę, ten wpis w niebyt), ale przed chwilą we "Wprost" z 4 września przeczytałem kuriozalny tekst o tym, jak to Polacy chcą być "fit", bo tak wypada. Rzecz dotyczy również pozerskiego korzystania z przybytków typu Sanare Per Aquam. Żeby nie było, jeśli ktoś robi to z autentycznej wewnętrznej potrzeby, uważam to za zdrowe, ale jeśli katuje swe ciało tylko dlatego, żeby przypodobać się otoczeniu, to należałoby raczej pomyśleć o zdrowiu psychicznym np. poprzez Sanare Per Apteka. Czy ktoś nie zgadza się z powyższym zdaniem?
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Adler » 9 wrz 2011, o 21:54

Masz rację. Nie ma nic gorszego niż snobizm w turystyce/rekreacji. :-)
Uważam jednak, że spora grupa ludzi robi to głównie dla poprawy samopoczucia, zdrowia, odnowy sił.

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Abderyta » 10 wrz 2011, o 14:10

German pisze:Masz rację. Nie ma nic gorszego niż snobizm w turystyce/rekreacji. :-)
Nieprawda. Jeden z moich licealnych katechetów mawiał, że najgorsi są sataniści kultowi.

A wracając do rzeczy, zgadzam się z Wami, że usługi typu SPA & Łelnes sprzyjają poprawie zdrowia fizycznego i dlatego ich propagowanie, np. na naszym forum, jest słuszne. Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że gospodarka rynkowa polega nie tylko na zaspokajaniu naszych potrzeb, lecz również na ich sztucznym tworzeniu. Dlatego nie zgadzam się z przekonaniem niektórych, że to "obciach" nie dbać o zdrowie, ponieważ nie zawsze wynika ono z dobrej woli, lecz z chęci pozbawienia nas pieniędzy.

Dbajmy zatem o zdrowie, ale uważajmy na ludzi, np. właścicieli tzw. salonów SPA, którzy pod pozorem troski o nas ślinią się na nasz, jak to się ładnie teraz mówi, hajs.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Abderyta » 10 wrz 2011, o 14:29

German pisze:Zakładam oczywiście (co chyba jest jasne), że skupiamy się tutaj na rozmowach o podróżach/turystyce.
I dlatego po facecyjce o katechecie, ani słowem nie odniosłem się do tematu SPA end łelnes.

A poważnie, rozpoczynając temat, Yoana - jak sądzę - chciała wypromować ten rodzaj dbania o zdrowie. Uważam, że co do zasady jest to słuszne. Ale sformułowanie "co do zasady" dopuszcza wyjątki. SPA, podobnie jak prawie wszystko, nie jest w stu procentach dobre, gdyż każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. I tylko na to chciałem zwrócić uwagę. Uważam, że nie odbiegłem od tematu.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

lucyna
User
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2011, o 08:02
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: lucyna » 16 wrz 2011, o 12:08

Właśnie siedzę sobie i czekam na gości w świetnym Hotelu Solina Spa w Myczkowcach. Obiekt luksusowy, wachlarz świadczonych usług duży. To nie tylko masaże hydromasaże, zabiegi pielęgnacyjne, rehabilitacyjne, strefy relaksu ale pełny pakiet z żaglówkami, biesiadami, wędrówką itd.
To watek poświęcony spa więc polecam pakiet: 1 dary morza, masaż limfatyczny, zabiegi przeciwzmarszczkowe, 2. oceaniczny raj, hydra rich, masaż orientalny lub czekoladowy. masaż stóp z elementami reflekoologii itd itd.
Plus to znakomita kuchnia.
http://www.myczkowce.hotels-energetyk.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

SPA

Post autor: Yoana » 15 paź 2011, o 21:25

Chciałabym wybrać się w listopadzie do jakiegoś hotelu oferującego różnego typu zabiegi SPA. Myślę o Szczawnicy...czy ktoś mógłby polecić mi jakiś obiekt?

Z góry dziękuję :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

lucyna
User
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2011, o 08:02
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: lucyna » 16 paź 2011, o 08:14

Jeden z ośrodków wszedł we współpracę z gruponem, mam ich oferty. Mnie zainteresował Nałęczów ale niestety wszystkie są dwuosobowe http://www.groupon.pl/sites/www.groupon ... /index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Yoana » 16 paź 2011, o 18:35

Dziękuję za propozycję :-) faktycznie atrakcyjne oferty można znaleźć na groupon.pl.
Tak właśnie się orientuję w ofertach obiektów SPA i generalnie dobrym pomysłem jest opłacenie sobie samego noclegu (z wyżywieniem) i do tego pakietu, bądź poszczególnych zabiegów. Ciekawą ofertę znalazłam (może komuś się również przyda) w Krynicy: hotel "Małopolanka" (http://www.malopolanka.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;) oraz funkcjonujący w pensjonacie gabinet odnowy biologicznej (http://www.wzgodzieznatura.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;) z którego mogą korzystać nie tylko goście hotelowi, ale również osoby z zewnątrz.

Relacja: po powrocie :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
betinka
User
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 18:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: betinka » 18 paź 2011, o 13:59

W Szczawnicy polecam hotel SOLAR. Warunki noclegowe super, SPA jeśli chodzi o zabiegi też fajne, ale wystrój taki sobie. Natomiast na pewno godny polecenia jest ośrodek Geovita w Krynicy. Tam w SPA po prostu odlatujesz.... wystrój, muzyczka, przemiła obsługa. Rewelacja!!

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Yoana » 22 paź 2011, o 22:15

A napisz jeszcze jak sprawa wygląda cenowo? Są jakieś zniżki lub bardziej opłacalne karnety, jak to się ma w innych tego typu obiektach.

Z góry dziękuję :-)
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
betinka
User
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 18:25
Lokalizacja: Tarnów

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: betinka » 24 paź 2011, o 21:38

http://solarspa.pl/pl/pakiety_pobytowe/cat/all" onclick="window.open(this.href);return false;
Tutaj są opisane wszystkie obecnie dostępne pakiety. Najlepiej korzystać z pakietów, bo wtedy można trochę zaoszczędzić na zabiegach. Z doświadczenia wiem, że terminy zabiegów lepiej rezerwować wcześniej, a nie w dniu przyjazdu. Poza tym czasem są weekendowe promocje i wtedy naprawdę warto z nich skorzystać. Ceny niestety jak to w SPA nie są nieskie, ale warto pojechać....

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Gniewko » 15 lis 2011, o 19:25

W domu wczasowym Relax w Krynicy- Tyliczu właściciele oferują masaże. Może nie jest to typowe spa, ale warto. Pierwszy raz poddałem się takiemu zabiegowi (masaż pleców i nóg). Było całkiem przyjemnie.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Yoana » 30 sty 2012, o 22:57

A może ktoś mógłby polecić jakiś obiekt SPA w Rzeszowie lub okolicach? Chciałabym wykupić np. jakiś pakiet dla dwóch osób z zabiegami. Może ktoś mi coś poleci?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

ania2014

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: ania2014 » 12 sty 2014, o 22:35

Witam was, odgrzebuje troche stary temat ale chciałam się podzielić opinią o hotelu SPA w Lidzbarku na Mazurach. Byliśmy tam w okresie święta NMP w sierpniu razem z dziećmi. Ja ogólnie jestem mega zadowolona z jakości kosmetyków, których używali w SPA. Miałam jeden zabieg na twarz i jeden na ciało. Rewelacja! Obsługa w hotelu na najwyższym poziomie. Pomocna aczkolwiek nie natarczywa. Miło i rodzinnie spędziliśmy ten wolny długi weekend w hotelu. Jedyny mini minus za zbyt skromne śniadania jak na hotel 4-gwiazdkowy. Jeśli ktoś się wybiera w tamte rejony, to jak najbardziej polecam.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: amber » 15 sty 2014, o 13:20

Nie ma co ukrywać, że coraz bardziej staje się popularne korzystanie ze SPA podczas wypoczynku. Zauważając przykładowo
w Bieszczadach obiektów typu SPA przybywa coraz więcej. W co drugim-trzecim ośrodku znajdziemy ofertę masaży, jacuzzi, ruską banię itd.
Trochę zmienia się chyba typ wypoczynku, coraz chętniej ludzie przykładowo po wędrówce górskiej chcę odpocząć w sali SPA.
Nie będę podawać hoteli, ośrodków, które oferują takie usługi,ale na pewno z roku na rok jest ich coraz więcej.

Sale z zabiegami SPA są różnego standardu - od masażu miodami, czekoladami - kończąc na masażach olejkami.
Ceny też różne od 80zł (za masaż olejkami) idac w górę do 180 - 300zł (w zależności od pakietu).

Darotravel

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Darotravel » 17 lut 2014, o 22:04

Fakt faktem takich miejsc jest coraz więcej, jednak czy aby one są na dobrym poziomie? Pewnie wiele osób skusiło się na "tanie" , " promocyjne" zabiegi, jednak warto w tym temacie skorzystać z opinii osób które już były w danym miejscu.
Chciałbym też wspomnieć o zakupach grupowych które ferują duże promocje na zabiegi, jednak na tej promocji zarabiają tylko zakupy grupowe, ponieważ SPA musi dać duży rabat czyli de facto SPA traci od razu, jednak aby nie stracić za dużo to korzystają np. z tańszych kosmetyków lub pogarszają jakość obsługi a co za tym idzie tracą klientów na tych dwóch głównych filarach SPA.

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: yaretzky » 17 lut 2014, o 22:16

Nie znam się wprawdzie na SPA a tym bardziej prowadzonej przez nie polityce cenowej ale jest taka szansa o ile dasz nam możliwość poznania przede wszystkim siebie !!
Najlepiej jeśli zrobisz to przedstawiając się TUTAJ...
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Darotravel

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Darotravel » 19 lut 2014, o 14:08

Jak napisałaś, tak zrobiłem. Proszę być spokojnym, nie jestem tutaj przedstawicielem żadnej z opisanych prze zemnie grup ( SPA i zakupy grupowe ) moja wypowiedz jest tylko moim przemyśleniem:)

globtroterka
User
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2015, o 12:16

Spa & Wellness w kraju

Post autor: globtroterka » 24 cze 2015, o 10:57

nie odwiedzam spa zbyt często, ale byłam w kilku i najlepsze miejsce w jakim byłam to zdecydowania Talaria na trasie między Lublinem a Warszawą. obłedne miejsce, każda kobieta może si e tam poczuć jak w raju!

Mikula

Spa & Wellness w kraju

Post autor: Mikula » 4 wrz 2015, o 09:33

Ja nie uznawałem SPA, ale przekonała mnie żona, kiedy pojechała na weekend i okazało się,że doskonale wypoczęła. Dlatego też odważyłem sie pojechać i latem byliśmy rodzinnie koło Olsztyna. Baseny, sauny, jacuzzi i masaże. Dla mnie ważne, że miejsce bardzo czyste i przestronne. Styl skandynawski.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Spa & Wellness w kraju

Post autor: Adler » 5 gru 2015, o 10:04

Temat trochę zaniedbany, a dla sporej grupy turystów dość ciekawy. <mysli>
Ostatnio słyszę pozytywne opinie o obiektach typu SPA w Uniejowie (woj. łódzkie).
Jakie jeszcze inne miejscowości proponujecie?

Proszę o przykłady bez linków zewnętrznych.
Operujemy tutaj słowem, nie komercyjnym odnośnikiem.
<tak>

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Spa & Wellness w kraju

Post autor: Comen » 5 gru 2015, o 10:30

Nie wiem czy na temat, bo nie znam się na rozróżnieniach typu spa czy wellness. Ale będąc w Grudziądzu zahaczyłem o piramidę solną. Jest to kompleks w którym można zażyć inhalacji w pomieszczeniu wypełnionym powietrzem przesyconym solanką. Są też niewielkie baseny. I jakieś inne zabiegi kosmetyczno-lecznicze też tam wykonywano - zresztą obiekt jest częścią miejscowego szpitala. Znajduje się w południowej dzielnicy miasta w pobliżu drogi do Radzynia Chełmińskiego.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

MateuszTurysta

Spa & Wellness w kraju

Post autor: MateuszTurysta » 23 mar 2017, o 15:49

Hej, jakby ktoś szukał małego spa w karpaczu mogę polecić mały hotelik blisko centrum :) ............................. gar, który nie był wszędzie . Cenowo Ok, A Wy polecicie coś nowego w górach ? Byłem już wszędzie :)

Monika4K
User
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2020, o 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spa & Wellness w kraju

Post autor: Monika4K » 23 mar 2020, o 13:31

Najlepsze Spa&Wellness tylko w Hotel Royal w Białymstoku. Mogę polecić z czystym sumieniem! (Y)

ODPOWIEDZ