Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Linie lotnicze

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Linie lotnicze

Post autor: Yoana » 6 sty 2011, o 22:43

W tym temacie czekam na Wasze wspomnienia, doświadczenia związane z konkretnymi liniami lotniczymi. Proszę o krótki opis wybranych przewoźników, udogodnień dla pasażerów, itp. Można też umieścić link.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 10 sty 2011, o 15:21

Napisze po powrocie wlasnie sie wybieram bardzo daleko i roznymi liniami ale bedzie to opinia z perspektywy wielu linii i doswiadczen.

1.United Airlines
2.Singapur Airlines
3.Quatar Airways

moj typ wielkiej trojki:)cdn...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 10 sty 2011, o 15:47

rabit pisze:1.United Airlines
2.Singapur Airlines
3.Quatar Airways
Dlaczego taka właśnie kolejność?
Co wziąłeś pod uwagę przy ocenie?

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 18 sty 2011, o 10:54

Czasami człowiek naprawde dziekuje,że żyje...
Postaram się krótko opisać pewien fakt jaki miał miejsce dwa dni temu,ale najpierw ocena Polskich Lini LOT.
Serwis z Krakowa do Warszawy mila obsługa punktualnie bardzo pozytywna ocena..
Na lotnisku w waw bardzo mile zaskoczenie LOT otwierajac salonik 22 grudnia dla Frequent Traveler napewno zyska uznanie wielu ktorzy cenia wygode w podrozy.Swietnie zaprojektowany salonik dostep do wielu udogodnien w podrozy wifi prasa bezplatne jedzenie i picie cisza i spokoj.
Dalszy odcinek podrozy to Warszawa-Sofia seriws oceniam bardzo wysoko obsluga premium nowy samolot LOT Embraer 170 punktualnie i milo jedyny minus to turbulencje nad Karpatami nad Rumunia ale coz tego nie da sie przewidziec ogolnie poziom bardzo wysoki widac,ze informacje odnosnie wykupienia przez Lufthanse Lotu daly do myslenia kierownictwu w Warszawie...
Koszmar i przerazenie zaczely sie po wyladowaniu na lotnisku w Sofii nastepny odcinek to lot do Varny Bulgaria Air..po wejsciu do samolotu British Aerospace 146 pamietajacego czasy Teodora Żiwkowa doznalem szoku!czegos tak okropnego nie widzialem nigdy a latam bardzo czesto w rozne miejca.. pourywane podlokietniki siedzenia podarte, smród nie do wytrzymania nie wspominajac o stewardesach z epoki lodowcowej..na pokladzie totalny chaos nawet numery z miejscami tak powycierane ze starosci ze nie mozna bylo znalesc gdzie kto siedzi..serwis to stare rogaliki z woda, godzina lotu 500 km i lotnisko w Varnie wygladajace jak barak wojskowy poprostu jakis koszmar... teraz wiem co pan Siwiec chcial wyrazic po wyladowanie calujac ziemie...Nigdy wiecej Bulgaria Air!!! wszystkim odradzam jezeli nie chcecie byc na zółtym pasku tvn24..

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 7 lut 2011, o 15:31

Interesujący artykuł na temat Ryanair i jego pasażerów:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ryanair ... omosc.html

Gdy czytam opinie internautów pod tym artykułem (ich poziom merytoryczny), to wnioskuję, że to portal dla dzieci, względnie dorastających dzieciaków :shock:

Awatar użytkownika
GreeN
User
Posty: 80
Rejestracja: 7 gru 2010, o 07:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GreeN » 7 lut 2011, o 20:24

A co sądzicie o liniach Wizz Air

Mają takie różowiutkie samolociki ;)

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 7 lut 2011, o 20:36

Tylko dwa razy w życiu leciałem Wizzem na trasie Sofia-Rzym Flumicino i Rzym- Gdańsk, tak maja te różowiutkie samolociki dokładnie Airbus A320 lub A321 powiem Ci,że no dosyć nowe maszyny, przestrzeń pomiędzy siedzeniami oczywiście mniejsza niż w normalnych liniach opłata za posilek jedyne 5Euro za kanapkę ale punktualnie na czas...jedynie strasznie zwracają uwagę na bagaż a dokładnie na wagę..ogólnie linie na 4:)w porywach:)

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 7 lut 2011, o 20:42

major pisze:Interesujący artykuł na temat Ryanair i jego pasażerów:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ryanair ... omosc.html

Gdy czytam opinie internautów pod tym artykułem (ich poziom merytoryczny), to wnioskuję, że to portal dla dzieci, względnie dorastających dzieciaków :shock:
to wszystko gorzka prawda tak właśnie te wszystkie "tanie"linie maja gdzieś pasażerów..
Chce powiedzieć jeszcze raz,że nie płacimy tylko za transport w normalnych liniach ale za wiele innych spraw zwłaszcza za podejscie i opiekę nad pasażerem..

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 7 lut 2011, o 20:43

rabit: Z tego, co tu piszesz wnioskuję, że w standardzie, obsłudze i komforcie bardzo podobne linie do Ryanair...

Dodajmy, że to węgierskie tanie linie lotnicze.
Dziwi mnie troszkę fakt, że nie można nimi latać z podkrakowskich Balic :-/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 7 lut 2011, o 20:53

rabit pisze:to wszystko gorzka prawda tak właśnie te wszystkie "tanie"linie maja gdzieś pasażerów..
No tak, ale skoro przewoźnik w swoim regulaminie zapisał limit bagażu równy 15kg, i przekroczenie danej wagi wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty za każdy kolejny 1 kg...

To nie rozumiem, dlaczego pasażerowie protestują?
Nie czytali tego przed wylotem? Dlaczego wybrali zatem Ryanair? Przecież są też inne, konkurencyjne, linie lotnicze...

Skoro zdecydowali się na lot, zakładam, że akceptują warunki tam, u tego przewoźnika panujące. Czyż nie?

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 7 lut 2011, o 21:09

Nie no dobrze napisałeś tylko te linie tylko patrzą jak tu jeszcze zarobić skoro bilet jest tani..czasami ludzie zabierają bagaż i już nie patrzą na wagę..a w normalnych liniach to 20kg a nawet 40kg:)..warunki, taryfy, przepisy to jedno a normalne ludzkie traktowanie drugiego to jeszcze inna sprawa...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 7 lut 2011, o 21:14

Chcieli tani lot, to mają.
Jeszcze jakieś pretensje, protesty wobec biednej, niczemu niewinnej załogi.

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 20 lut 2011, o 05:24

Podróż do Finlandii liniami Lufthansa...
Lot z Krakowa do Monachium dosyć mały samolot i mało miejsca dla pasażerów ale z Monachium do Helsinek to bajka wielki:) Airbus A 321/200:)nowy samolot,świetny serwis łącznie z dobrym niemieckim piwem:)...Powrót Helsinki-Frankfurt dokładnie taki sam Airbus,FRA-KRK Embraer190 punktualnie i szybko:)brawo Lufthansa jak zawsze elegancko:)...
Salonik dla podróżnych we Frankfurcie piekny styl wszystko dostępne i ta niemiecka precyzja:)..Na lotnisku Helsinki Vanta wstyd!!!!nie ma saloniku Star Aliance!!!to kpina ja rozumiem że FinnAir nie należy do sojuszu ale jednak jest to port przesiadkowy dla podróżnych zwłaszcza lecących z Chin i Japoni...

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 22 lut 2011, o 19:03

Znowu Bułgaria ale LOTem... nasz narodowy przewoznik dzisiaj sie nie popisał.. klapa godzina opóznienia...hm..powód-samolocik się popsuł podstawili drugi:) dobrze,że nie Tupolewa:)..

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 22 lut 2011, o 19:05

rabit pisze:powód-samolocik się popsuł podstawili drugi:)
Niemożliwe...
Nasz narodowy przewoźnik?
Toż to "drogie linie lotnicze" :-P

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 23 lut 2011, o 17:23

Dlatego,że to "normalne linie":) to podstawili, tanie by oddały bilet albo bym poleciał za 24 godzinki:)...

[ Dodano: 2011-02-28, 19:56 ]
LOT:) Sofia - Warszawa super!!! samolocik o numerze bocznym SP-LIO nowy Embraer 170...widać wymianę floty w LOT..:)brawo!

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 15 mar 2011, o 17:32

Wyniki plebiscytu Najlepsza Linia Lotnicza 2010


Zakończył się konkurs "Najlepsza Linia Lotnicza 2010" organizowany przez portal Pasazer.com oraz lotnisko Balice. W plebiscycie głosują sami pasażerowie - w tym roku oddali rekordową liczbę głosów - 22 tysięcy.

Wyniki VII edycji plebiscytu Najlepsza Linia Lotnicza 2010 wyglądają następująco:

NAJLEPSZA TRADYCYJNA LINIA LOTNICZA
1. PLL LOT
2. Lufthansa
3. Swiss International Air Lines

TANIA LINIA LOTNICZA
1. Wizz Air
2. Norwegian
3. easyJet

NAJLEPSZA CZARTEROWA LINIA LOTNICZA
1. LOT Charters
2. Air Italy Polska
3. Enter Air

NAJLEPSZA BIZNESOWA LINIA LOTNICZA
Swiss International

NAJLEPSZY PRODUKT
Lufthansa

NAJLEPSZA TRASA
Warszawa - Hanoi



źródło: tur-info.pl

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 24 kwie 2011, o 14:01

Jaką linią najlepiej do Irlandii? Poradźcie.


Pozdrowka

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 24 kwie 2011, o 17:00

skiwopin pisze:Jaką linią najlepiej do Irlandii?
Polecam: Aer Lingus lub Ryanair.
Czym wcześniej zarezerwujesz bilet, tym mniejszy koszt.
Z Balic regularne połączenia.

Awatar użytkownika
Tonfa
User
Posty: 65
Rejestracja: 7 mar 2011, o 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tonfa » 26 kwie 2011, o 17:00

Można jeszcze tanio do Irlanii polecieć Wizzairem. Na trasie Katowice - Cork można upolować na prawdę dobre bilety.

Awatar użytkownika
ziuba
User
Posty: 154
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 18:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ziuba » 27 kwie 2011, o 12:12

Przesyłam ciekawy link na temat linii lotniczych które trzeba omijać szerokim krokiem...

http://przewodnik.onet.pl/reportaze/cza ... tykul.html
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje...czyta jakby tylko jedną stronę"

Awatar użytkownika
Tonfa
User
Posty: 65
Rejestracja: 7 mar 2011, o 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tonfa » 12 maja 2011, o 17:23

To może moje wspomnienie na temat linii Wizzair - info.

Latałem wielokrotnie - generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń. największy minus to lotniska, na których lądują samoloty tej linii (i innych tanich przewoźników) oddalone są od centrum miasta wiele kilometrów. Do ceny biletów trzeba doliczyć niemałą często sumę potrzebną na dotarcie do centrum.

Jeśli chodzi o ceny - wyśmienite (szczególnie jeśli ustrzelimy promocje)
punktualność: tylko raz zdarzyło mi się opóźnienie (ok 8 h w Pyrzowicach). Opóźnienie spowodowane było awaria klimatyzacji. Brakowało mi spójnej info: czekajcie 8 h. Co godzinę informowali nas, że za godzinę udzielą kolejnej informacji - sami pewnie nie wiedzieli ile potrwa naprawa. Podczas oczekiwania dali nam kupony do lotniskowej restauracji - nie starczyło na wiele, ale zawsze coś.

P.S. doszły do was plotki o homoseksualnych konotacjach tej linii ?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 12 maja 2011, o 17:26

Tonfa pisze:To może moje wspomnienie na temat linii Wizzair - info.
Swoją drogą ciekawe, dlaczego ich nie ma w Balicach?

Awatar użytkownika
Tonfa
User
Posty: 65
Rejestracja: 7 mar 2011, o 12:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tonfa » 13 maja 2011, o 17:48

Wydaje mi się, że jest to wynik kiepskiej polityki krakowskiego lotniska. Z tego co pamiętam, odeszło od nich kilku przewoźników ze względu na wysokie ceny postojowe i inne koszta, na czym bardzo zyskały Pyrzowice. Całkiem niedawno lotnisko w Balicach zapraszało przewoźników na spotkania i konferencje, żeby zapytać, dlaczego ich oferta (lotniska) jest pomijana... Może z czasem sytuacja będzie się poprawiała. Osobiście trzymam kciuki.

Póki co pozostaje nam cieszyć się z ofert i promocji Ryanaira :)

swiatowidzik

Re: Linie lotnicze

Post autor: swiatowidzik » 9 sie 2011, o 16:01

Ja ostatnio leciałem Ryanair i przyznam, że nawet dobrze było, nie miałem jakichś większych problemów. Bilety w opłacalnej cenie znalazłem na sky4fly już parę tygodni temu. Mogę ich polecić :-> Najgorzej to, że już po urlopie i dalej pracować i pracować :-|

ODPOWIEDZ