Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Ciekawe środki transportu

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Ciekawe środki transportu

Post autor: Yoana » 9 mar 2011, o 23:03

Podwieszana kolej w Wuppertalu. Takie rozwiązanie w tym Niemieckim mieście stało się idealne przez wzgląd na ukształtowanie tamtejszego terenu. Wielu turystów odwiedza to miasto, żeby zobaczyć oraz przejechać się tą kolejką :-)

Film: http://www.youtube.com/watch?v=8SBdyVjU ... re=related
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 6 kwie 2011, o 20:58

Zdjęcie ciekawe. Kolejka też. Jakie to ukształtowanie? Ze zdjęcia to nie wynika.


Pozdrowka

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Yoana » 6 kwie 2011, o 22:13

skiwopin pisze: Ze zdjęcia to nie wynika
To akurat zdjęcie w centrum. Całe miasto ma raczej wyżynne położenie.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 11 kwie 2011, o 22:06

Nadal nie rozumiem, ale dziękuję za odpowiedź.


Pozdrowka

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 11 kwie 2011, o 22:21

Ten typ transportu miejskiego (podwieszana kolej szynowa) to wielka atrakcja tego regionu.
Wszystko opiera się na wielkich konstrukcjach/słupach, z charakterystycznymi szynami.

Ukształtowanie terenu:
Region Zagłębia Ruhry (południe) - teren leśny, wyżynny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 13 kwie 2011, o 17:34

Niedokładnie przeczytałem post Selene. Teraz wszystko jasne.

Pozdrowka

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciekawe środki transportu

Post autor: Comen » 9 wrz 2011, o 21:08

Południowoafrykańskie tanie linie lotnicze Kulula. Samoloty niby normalne, ale dość nietypowy sposób promocji usług. I nie chodzi tylko o napisy na kadłubie, ale całokształt obsługi klienta.

http://travelsentry.blogspot.com/2010/0 ... a-air.html
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
BeCool
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe środki transportu

Post autor: BeCool » 15 lip 2013, o 23:34

A mnie bardziej ciekawi jak jezdza Riksze i jakie to musi byc fajne uczucie

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Ciekawe środki transportu

Post autor: Gollum » 18 sie 2013, o 21:00

Może nie jest to typowy środek transportu, bo wożą się tym jedynie turyści i na krótkim, kilkusetmetrowym odcinku, ale jest; sanie w Monte (Madera) suną po asfalcie. A że jest z górki, to całkiem nieźle im idzie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Ciekawe środki transportu

Post autor: Comen » 12 mar 2015, o 09:32

Mniej znana kolejka miejska we francuskim Laon. Zastąpiła dawną komunikację tramwajową między dworcem kolejowym a górnym miastem. Co ciekawe kolej zbudowała firma POMA założona przez polskiego emigranta Jana Pomagalskiego z Krakowa, wynalazcę wyciągu talerzykowego.
Poma.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Ciekawe środki transportu

Post autor: gar » 16 gru 2015, o 10:42

Od jakiegoś czasu na odcinku dawnej linii kolejowej nr 108 można jeździć bieszczadzkimi drezynami rowerowymi. Stacja główna w Uhercach Mineralnych z których można się wybrać na trasy krótsze i dłuższe (Jankowce, Stefkowa, Łukawica). Druga stacja z której można ruszyć w okolicy to Ustrzyki Dolne (Ustjanowa lub Krośnienko).

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Ciekawe środki transportu

Post autor: Comen » 5 sty 2016, o 13:24

Najdłuższa na świecie kolej linowa znajduje się w... Szwecji i nazywa się Örträsk Linbanan. Długość trasy pasażerskiej liczy 13,6 km a kiedyś ten ciąg transportowy miał prawie 100 km i biegł aż do bałtyckiego wybrzeża. Jeszcze całkiem niedawno była w Szwecji 40-kilometrowa napowietrzna linia, tyle że nie pasażerska, zwana Kalklinbanan, łącząca kamieniołom wapienia Forsby z cementownią w Köpingu. Taki sposób transportu towaru widziałem zresztą na Słowacji pod Żyliną, tylko na znacznie krótszym dystansie. W 2013 kolej Kalklinbanan zlikwidowano, ale fragmenty konstrukcji jeszcze pozostały, być może również będzie wykorzystana do ruchu pasażerskiego. Póki co mamy kolejkę w lasach północnej Szwecji bez wątpienia oryginalną, przede wszystkim nie górską, aczkolwiek pokonującą niewielkie wzniesienia oraz przestrzenie wodne. W zasadzie funkcjonuje ona nie tyle jako środek transportu, co oryginalna restauracja. Podróż trwa niecałe 2 godziny, w sam raz aby zjeść suty obiad z przystawkami, no więc na pokład można sobie zamówić dania z menu. Zapobiegawczy Szwedzi zadbali nawet o inne potrzeby organizmu. Jakby ktoś bardzo potrzebował toalety to w wagoniku jest nocnik do siusiania.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Minty
User
Posty: 10
Rejestracja: 27 maja 2016, o 11:43

Ciekawe środki transportu

Post autor: Minty » 13 mar 2017, o 11:09

A ja napiszę może o typowym środku transportu, ale niekoniecznie w kontekście dalszych wypadów wakacyjnych. Do tej pory byłem za granicą trzykrotnie, głównie Półwysep Iberyjski. Zawsze leciałem samolotem, ale jakoś nigdy nie miałem przekonania do tej formy komunikacji. Raz, że trochę boję się latać, dwa że bilety w sezonie (a tylko wtedy mogę dostać urlop, taka praca) są horrendalnie drogie. W zeszłym roku nie chciałem po raz kolejny wydawać pieniędzy na darmo, więc postanowiłem wynająć samochód. Niby proste, ale wcześniej jakoś nie przyszło mi do głowy. Znajomy polecił mi Regulamin Forum (pkt.6) Firma wynajmuje auta zarówno krótko-, jak i długoterminowo. Skorzystałem i jestem zadowolony, mogłem wynająć samochód na dwa i pół tygodnia, gdy w innych wypożyczalniach maksymalnie na tydzień. Szybko zrealizowali moje zamówienie, nawet pracownik podjechał pod moje biuro i podprowadził auto. Nie musiałem martwić się rejestracją, ubezpieczeniami itd., wszystko już miałem załatwione z góry. A jak chciałem o coś dopytać, to zawsze mogłem zadzwonić, nie spuszczali mnie na drzewo. Z czystym sumieniem polecam.

trums

Ciekawe środki transportu

Post autor: trums » 14 mar 2017, o 11:00

Ja jestem ciekawy jak to jest podróżować w krajach azjatyckich np. na Słoniu. Nigdy nie miałem okazji a w Polsce jest to chyba niemożliwe, chyba że na jakichś eventach. Co o tym myślicie?

ODPOWIEDZ