Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Radocyna

Ciekawe miejsca w Beskidzie Niskim i Bieszczadach.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Radocyna

Post autor: Adler » 11 sie 2016, o 11:43

Na prośbę kolegi z forum BN cytuję:
Przejeżdżałem dziś przez Radocynę i jak zwykle zatrzymałem się coś zjeść w Woryniu - "hotelu" nadleśnictwa. Przy bufecie wisi kartka z której się można dowiedzieć , że z dniem 15 lutego 2017 Państwo Maj, którzy karmią i goszczą tam ludzi od dwudziestu paru lat - KOŃCZĄ DZIAŁALNOŚĆ. Z rozmowy z mocno rozgoryczonymi - co oczywiste w takiej sytuacji - Państwem Maj wynika, że nadleśnictwo Gorlice bez żadnej dajracji postanowiło nie przedłużać z Nimi umowy ajencyjnej, czy też raczej przedłużyć ją o zaledwie pół roku zamiast obiecywanych wcześniej kilu kolejnych lat, a "potem przyjdzie ktoś nowy kto to lepiej poprowadzi". :x

Za poważna to sprawa bym rzucał grubym słowem, ale na usta ciśnie się pytanie co k...wa znaczy lepiej? Nigdy nie korzystałem z samego hotelu, ale żarcie w bufecie zawsze było dobre, świeże i w uczciwych cenach, a obsługa miła i serdeczna, zresztą kto tam bywa sam wie. Nie znam osobiście nikogo kto by kiedykolwiek złe słowo o tym miejscu i tych ludziach powiedział, znam za to wielu, którzy bardzo ich chwalili.

Nie chcę wnikać, ale sprawa niestety wygląda tak, jakby pan nadleśniczy, bądź ktoś kto ma na niego przełożenie, postanowił wsadzić w to miejsce kogoś "swojego". Anim im brat ani swat, pewnie nawet nie bardzo z widzenia mnie kojarzą, bo za rzadko tam bywam, ale uważam że Państwu maj dzieje się krzywda, a charakter tego miejsca zmieni się bezpowrotnie.
Co o tym myślicie?
Sprawa dla reportera? <mysli>

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Radocyna

Post autor: gar » 5 maja 2017, o 17:13

Ośrodek zamknięty. Podobno trwa tam remont, ale w tym roku się nie skończy. Może w 2018 Radocyna otworzy swe gościnne progi ?

Awatar użytkownika
tadeks
Ekspert
Posty: 1194
Rejestracja: 7 cze 2014, o 21:17
Lokalizacja: Słupsk

Radocyna

Post autor: tadeks » 6 maja 2017, o 10:02

Kolega turpin ze wspomnianego tu forum BN w sprawie schroniska napisał do nadleśnictwa i we wrześniu 2016 r. otrzymał odpowiedź, której duże fragmenty kopiuję:
(...)
2. Państwo S. i W. Maj są nadal dzierżawcami tego obiektu, jednakże z uwagi na stan techniczny budynku i konieczność jego modernizacji, zawarta w lipcu b.r. umowa została zawarta na czas do 28 lutego 2017 r. W ten sposób wzajemnie umówiony czas dzierżawy pozwoli Państwu Maj zrealizować przyjęte rezerwacje pobytów w Radocynie, a z drugiej strony zapewni Nadleśnictwu możliwość zamknięcia obiektu od dnia 1 marca 2017 r. na czas wykonania niezbędnego remontu.
(...)
4. Do udziału w wykonaniu pierwszego etapu projektu przebudowy i modernizacji hotelu zostaną zaproszone wybrane przez Nadleśnictwo firmy, które w części lub w całości sfinansują ten etap przebudowy hotelu, a zainwestowane w ten sposób środki finansowe zostaną rozliczone w czynszu dzierżawnym w czasie 10 letniego okresu trwania umowy.
5. Firma Pani Wioletta Maj zostanie zaproszona do udziału w konkursie jaki Nadleśnictwo Gorlice rozpisze w IV kwartale tego roku, o czym osobiście poinformowałem p. W. Maj.
6. O tym kto zostanie dzierżawcą hotelu po jego modernizacji zadecyduje wybór najkorzystniejszej dla Lasów Państwowych oferty.
(...)
8. Jestem przekonany, że hotel w Radocynie i jego otoczenie w żaden sposób nie utraci swoich dotychczasowych walorów, a poprzez wykonaną modernizację podniesie się jego standard, który w obecnym wydaniu nie może być prze zemnie akceptowany.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Radocyna

Post autor: Adler » 24 maja 2017, o 11:01

Na beskidzko-niskim piszą, że od marca obiekt nieczynny i nic tam się nie dzieje.
"Wywieziono sprzęt, zdemontowano umywalki i sanitariaty".
Póki co brak konkretnych robót remontowo-budowlanych.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Radocyna

Post autor: gar » 24 maja 2017, o 13:13

Też o tym czytałem. Niczego dobrego to nie wróży - niestety. Oby się coś zmieniło na lepsze, bo inaczej kolejna fajna miejscówka noclegowa odejdzie do historii.

ODPOWIEDZ