Główny Szlak Beskidzki- jak dostać się do Wołosatego?

Moderator: salewiak

19wojslo96
Nowy
Nowy

Post autor: 19wojslo96 » 3 mar 2018, o 00:31

Cześć!

Jeśli nic się nie zmieni to w tym roku chciałbym przejść GSB, jeśli się nie uda to za rok :) (na pewno kiedyś przejdę).
W związku z tym, że mieszkam na Śląsku, ok. 55km od Ustronia pomyślałem, że lepiej było by iść w stronę domu niż się od niego oddalać :)

Problem w tym, że nie umiem znaleźć sposobu na dojazd do Wołosatego.

Jechał ktoś z Katowic lub pobliskich miast?, wie ktoś jak dojechać do początku GSB? Jestem z okolic Rybnika i z dojazdem do Katowic nie ma problemu.
Ja jedynie jechałem dwa lata temu z Katowic do Polańczyka autokarem, lecz nie mogę znaleźć dalszego transportu. Ciągle szukam, ale jak ktoś już jechał albo ma to w miarę ogarnięte to proszę o pomoc.

Dzięki i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
salewiak
Inicjator Forum
Inicjator Forum

Post autor: salewiak » 3 mar 2018, o 09:55

Do Ustrzyk Górnych w sezonie dojedziesz (po chwilowych kłopotach) autokarem z Sanoka i Rzeszowa, z U. piechotą lub okazją do Wołosatego, ewentualnie kurs PKSem Jarosław (3 kursy dziennie). W sezonie spory ruch w tamtą stronę. Swego czasu były busy, aktualnie już ich nie ma.

Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Post autor: gar » 3 mar 2018, o 18:48

Sporo czasu takie połączenia zajmują, ale da się to zrobić bez problemu. Można również z wykorzystaniem PKP, ale będzie drożej i jeszcze dłużej.
W sezonie jest bezpośredni bus z Katowic do Ustrzyk Górnych (jedzie około 7,5 godziny).

Odpowiedz