Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Bilety PKP

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Bilety PKP

Post autor: Yoana » 12 gru 2011, o 19:24

Otwieram temat dotyczący rodzajów pociągów, biletów oraz różnic między nimi. Nie wszyscy na co dzień podróżują pociągami i temat ten może być pomocną wskazówką :-)
Czym różni się TLK od IR? Czy mając bilet na pociąg ekspresowy możemy pojechać pociągiem osobowym?
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
figamaga
User
Posty: 414
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Bilety PKP

Post autor: figamaga » 12 gru 2011, o 20:31

Teraz na PKP to jest mnóstwo zamieszania.
Przy zmianie pociągu trzeba udac się do kasy, bo może okazać się, że pociąg którym chcemy podróżować jest innej spółki niż ten na który mieliśmy bilet.

Ale można sobie za to wydrukować w domu bilet, a nie stać w kolejkach na stacji. A potem i tak konduktor się dziwi co to za kartka :)

Awatar użytkownika
dedos
User
Posty: 86
Rejestracja: 10 lip 2011, o 17:22
Lokalizacja: Krk

Re: Bilety PKP

Post autor: dedos » 15 gru 2011, o 13:35

Skomentuję to krótko jedynie rozwijając skrót PKP - Polskie Koleje Patologiczne...

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bilety PKP

Post autor: Yoana » 15 gru 2011, o 22:15

dedos pisze:Skomentuję to krótko jedynie rozwijając skrót PKP - Polskie Koleje Patologiczne...
Mam nadzieję, że nie będę mogła tego jutro potwierdzić :-) ufam, że dotrę na miejsce bez większych przeszkód....
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Bilety PKP

Post autor: Adler » 16 lut 2012, o 17:32

Pojawia się ciekawa, krajowa alternatywa dla połączeń PKP.
Odsyłam Was do lektury, a chodzi o nowe polskie linie lotnicze "OLT Jetair".

Co o tym sądzicie?
Czy naprawdę będzie taniej i szybciej niż pociągiem? ;-)

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: Bilety PKP

Post autor: rabit » 23 lut 2012, o 12:10

Myślę, że to padnie wcześniej czy później jak większość dobrych pomysłów w RP.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Bilety PKP

Post autor: amber » 23 lut 2012, o 17:28

Wszystko zależy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości. Ciężko mi sobie wyobrazić, że np. lot z Gdańska do Krakowa bedzie tańszy niż przejazd pociągiem.
Jeśli chodzi o długość lotu - hmm bedzie na pewno krótki tylko trzeba dodać jeszcze czas odprawy - bo tego się nie zmieni.
Myślę, że dopóki oficjalnie nie zaczną latać nowe linie niewiele możemy powiedzieć...
Nie ukrywam, że fajnie by było - pytanie tylko czy to wypali i czy będzie na to popyt?

Abderyta
User
Posty: 851
Rejestracja: 10 paź 2010, o 16:51
Lokalizacja: GieKSogród/Jaskółcze Gniazdo

Re: Bilety PKP

Post autor: Abderyta » 23 lut 2012, o 21:54

rabit pisze:Myślę, że to padnie wcześniej czy później jak większość dobrych pomysłów w RP.
Dlaczego tak uważasz? Mnie się zdaje, że na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony nie sądzę, by zabrakło chętnych, a z drugiej nie takie znowu słabe lobby PKP-owskie przypuszczalnie spróbuje storpedować ten pomysł. Na pytanie, czy wygra wolny rynek czy rządowa regulacja trudno odpowiedzieć, ponieważ różnie do tej pory bywało, np. PKS czy Poczta Polska zostały bardzo osłabione przez prywatną konkurencję, a z drugiej strony Orlen czy KGHM trzymają się rześko dzięki wsparciu finansów publicznych.
"Oryginalność jest jedyną rzeczą, której użyteczności nie mogą pojąć nieoryginalne umysły” <John Stuart Mill, "O wolności">

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Bilety PKP

Post autor: Adler » 2 mar 2012, o 16:33

Kampania reklamowa już ruszyła.
Sądzę, że na dalszych połączeniach wspomniana alternatywa ma szansę powodzenia.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Nowe połączenie Moskwa-Paryż

Post autor: Yoana » 27 mar 2012, o 11:35

Jak informuje TVN24 rosyjskie koleje uruchamiają nowe połączenie. Luksusowy pociąg trzy razy w tygodniu będzie jeździł z Moskwy do Paryża, przez Polskę. W naszym kraju nikt do niego jednak nie wsiądzie -wynika z informacji podanej w tvn24.pl

Lux-pociąg wyjedzie z Moskwy o 6 rano. O 23.39 dojedzie do stacji Warszawa Wschodnia.
Smutnym jest fakt, że na żadnej stacji w Polsce nikt do niego nie wsiądzie. Dlaczego? Okazuje się, że szefowie rosyjskich kolei nie porozumieli się odpowiednio wcześnie z Polakami w sprawie sprzedawania biletów na tej trasie w naszym kraju.

Jak się dowiedziano podróż lux-pociągiem będzie stać tylko bogatych Rosjan, ponieważ najtańszy bilet będzie kosztował w przeliczeniu na złotówki ok. 1700 zł. Najdroższy natomiast ponad 6 tys. zł. Sama podróż natomiast zajmie 40godzin.
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bilety PKP

Post autor: Yoana » 6 paź 2012, o 23:10

Myślę, że warta uwagi jest promocja w PKP IC - Bilet weekendowy. Zwłaszcza dla osób wyjeżdżających w dalszą podróż, tylko na weekend.

Bilet Weekendowy umożliwia nieograniczoną weekendową liczbę przejazdów wszystkimi pociągami Express InterCity (EIC), Express (Ex) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK) od godziny 19.00 w piątek do 6.00 w poniedziałek.

Bilet na przejazdy w klasie 2 kosztuje 149 zł, a w klasie 1 - 239 zł.

Bilet Weekendowy jest biletem imiennym i zwykle obowiązuje od godz. 19.00 w piątek do godz. 6.00 w poniedziałek (tzn. przejazd na podstawie tego biletu musi zakończyć się najpóźniej o godz. 6.00 pierwszego dnia roboczego, następującego po dniach wolnych od pracy, np. jedziesz w piątek po 19.00 i wracasz w poniedziałek przed 6.00).

Oferta jest dostępna tylko w kasach biletowych.

Na przejazd pociągiem EIC, Ex lub w wagonie kl. 1 TLK należy obowiązkowo nabyć miejscówkę. Obowiązek zakupu miejscówki dotyczy również przejazdów w kl. 2 wybranymi pociągami TLK. W przypadku przejazdu pociągiem TLK w wagonie z miejscami do leżenia bez pościeli (TANIA KUSZETKA) należy wykupić bilet dodatkowy na miejsce do leżenia za 25,50 zł.


źródło: pkpintercity.pl
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Bilety PKP

Post autor: Adler » 29 gru 2012, o 14:21

Od 1 stycznia zostaną wprowadzone dwa nowe cenniki biletów w PKP Intercity:
standardowy - obowiązujący od 6 dnia przed odjazdem pociągu do momentu odjazdu,
"wcześniej" - obowiązujący od 30 do 7 dnia przed odjazdem (ceny biletów o 10 procent niższe)

Tańsze miejscówki:
w pociągach Express i Express InterCity z 16 do 13 złotych,
w pociągach "Twoje Linie Kolejowe" z 5 do 3 złotych.

Bilety będzie można kupować w kasach spółki, a także przez komputer lub telefon komórkowy.

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bilety PKP

Post autor: Yoana » 30 maja 2013, o 22:03

W tym roku PKP ma atrakcyjną propozycję na Dzień Dziecka. W sobotę 1 czerwca, wszystkie dzieci do 16 roku życia będą podróżować po kraju bezpłatnie. Na najmłodszych podróżników na pokładach pociągów czeka niespodzianka (kolorowanka z motywem podróży koleją).
"Świat jest wspaniałą książką, z której Ci, co nigdy nie oddalili się od domu, przeczytali tylko jedną stronę."
Jesteśmy również tutaj:
Obrazek

sibi

Re: Bilety PKP

Post autor: sibi » 30 maja 2013, o 22:19

Zawsze lubiłem jazdę nocnymi pociągami, ale od kilku lat wybieram tanią kuszetkę, bo można się zdrzemnąć (jeśli nie zapomnę korków) oraz plecy rozciągnąć - cena biletu 2 kl. + 25,50 zł).

Awatar użytkownika
BeCool
User
Posty: 33
Rejestracja: 13 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bilety PKP

Post autor: BeCool » 15 lip 2013, o 19:14

Cieszy sie ze znalazl sie tu taki temat bo zasze jezdze autem i jakby mi przyszlo gdzies pociagiem to chyba bym panikowala a tu mozna zawsze podpytac

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Bilety PKP

Post autor: Adler » 14 gru 2013, o 16:40

Przewozy Regionalne wprowadzają od 15 grudnia usługę "Super bilet" oraz inne nowości!

Dzięki temu będzie można kupić bilet przez internet za 1 zł. Pula biletów przeznaczonych na konkretny pociąg będzie uzależniona od daty i godziny jego kursowania.

W ramach usługi "Super bilet" będzie można kupić również bilety za 9, 19, 29 oraz 39 złotych.
Bilety w obniżonych cenach będą dostępne tylko przez internet.
Oferta dotyczy pociągów interREGIO.

Przewozy Regionalne wprowadzają też w wybranych pociągach multimedialne wagony interREGIO z dostępem do filmów, audiobooków i muzyki (darmowe Wi-FI).

We wszystkich pociągach interREGIO sprzedawane będą też przekąski oraz napoje. Od połowy grudnia pojawią się także wagony cafeREGIO, w których, dzięki współpracy ze spółką WARS, będzie dostępna pełna oferta cateringowa.


Jutro również zmiana rozkładu jazdy pociągów! (przyp. adm.)

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Re: Bilety PKP

Post autor: Gniewko » 15 gru 2013, o 15:37

To ciekawe. W dzisiejszych czasach trzeba być konkurencyjnym.
Szczerze przyznam, że nie mam pojęcia jak teraz w naszym kraju funkcjonuje kolej. Na studiach najeździłem się bardzo dużo, ale od tego czasy wiele się zmieniło.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Bilety PKP

Post autor: Comen » 27 sie 2014, o 23:47

Do końca roku trwa promocja weekendowa biletomania.
W sobotę i niedzielę można nabyć w przedsprzedaży bilety na dowolny kurs TLK lub IC, EC w cenie odpowiednio 29 zł i 49 zł. Trasa musi być dłuższa niż 50 km, a podróż rozpoczyna się nie później niż po 30 dniach i nie wcześniej niż po 7 dniach od dnia zakupu.
Szczegóły oferty: http://intercity.pl/pl/site/oferty-prom ... mania.html
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Bilety PKP

Post autor: gar » 4 lip 2015, o 23:42

Z ciekawostek korzystania z usług pewnej spółki.
2 tygodnie temu moja mama podróżował z moją 5-cioletnią córką (trasa Słupsk - Gdynia). W kasie wykupiła bilet rodzinny (czy jakoś tak się to nazywa) dla siebie i wnuczki w pociągu TLK (obowiązuje rezerwacja miejsc) i otrzymała dwie miejscówki: jedno miejsce w wagonie nr 3 a drugie w wagonie nr 6. Na pytanie jak sobie to Pani w okienku wyobraża dowiedziała się, że to chyba nie problem że przez półtorej godziny będą siedziały osobno ...
Ręce opadają ...

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Bilety PKP

Post autor: gar » 30 paź 2015, o 12:59

Kupiłem kilka dni temu (z 50 dniowym wyprzedzeniem) bilety na trasie Katowice - Wiedeń w pociągu EC za 29 euro + miejscówka. Po przeliczeniu na złotówki wyszło niecałe 125 zł. W porównaniu z polskim busem drogo, ale patrząc na ceny biletów międzynarodowych kolejowych wydaje się to być ceną bardzo atrakcyjną. Czas przejazdu: 5 godzin a wygoda wg mnie dużo większa niż w autokarze. Jak wyjdzie sprawdzę 12 grudnia.

ODPOWIEDZ