Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Tanio do Pragi, ale jak?

Opinie, wskazówki.
Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Adler » 1 sie 2013, o 18:55

Nawiązując do porad z tego tematu, chciałbym opisać dość ciekawą ofertę PKP Intercity dotyczącą przejazdu do Pragi.
Mowa o ofercie SparDay/SparNight.

Jeśli w miarę wcześnie kupimy bilet relacji: Kraków-Praga (połączenie bezpośrednie, miejscówka, przedziały, czas przejazdu: ok. 9 h), zapłacimy 19 Euro (ok. 85 zł) !!
Jeśli kupimy bilet później (pierwsza pula promocyjnych biletów wykupiona) to opłata wynosi 24 Euro (ok. 103 zł).

Biorąc pod uwagę wspomniany wcześniej przejazd "na raty" (do granicy, potem od granicy do Pragi), nie wiem czasem, czy ceny z tej oferty nie są identyczne z przejazdem odcinkami, albo nawet niższe... ;)

Dodam, że bilety autokarowe na podobnej trasie to przedział cenowy: 130-200zł.

W połowie sierpnia zapowiada się kilkudniowa eskapada do Pragi, coby trochę pamięcią za Kafką i Palachem "pochodzić"... <tak>

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Comen » 2 sie 2013, o 17:45

Polski Bus ma połączenia np. między Pragą a Wrocławiem w cenie 85 zł, oczywiście jeśli zakupimy bilet stosunkowo wcześnie jest szansa na dużą zniżkę. Generalnie przewoźnika mogę polecić, autobusy są wygodne i klimatyzowane, podróż mija przyjemnie
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Adler » 2 sie 2013, o 17:52

Comen pisze:Polski Bus ma połączenia np. między Pragą a Wrocławiem w cenie 85 zł
Nawet za 75zł. ;)

Ale szkoda, że z Krakowa nie można... :(
U tego przewoźnika -w tym kierunku- tylko Warszawa, Łódź i Wrocław.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Adler » 19 sie 2013, o 11:58

Niestety po odbyciu podróży w wariancie pierwszym powyżej (Kraków-Praga, PKP) oraz drugim (Praga-Wrocław, polskibus.com) mam kilka zastrzeżeń.

W przypadku kolei (nocny przejazd) cena przejazdu niewątpliwie odpowiada "komfortowi" podróży.
Przedziały przepełnione, 98% podróżujących to obcokrajowcy (w naszym przedziale: studentki/studenci z Wielkiej Brytanii i Francji), dla których wspomniane warunki wydają się być przygodą, możliwością poznania nowych ludzi. Korytarzem nie da rady przejść, gdyż w nocy na ziemi leżą pewne czasami trudne do rozpoznania istoty...chyba turyści? <mysli>
Człowiek musi uprawiać gimnastykę o godz. 2.40, aby centralnie nie wejść na kogoś. <bezradny>
Stan/czystość toalet - rześko jak za dawnych czasów. <do bani>
2 h czas oczekiwania na granicy w Bohuminie (wagony przepięte w 15 min. !! ) oraz pewien zając podchodzący do wagonu na odległość kilku metrów to przykłady ciekawszych fragmentów tej podróży. ;)

Ktoś może powiedzieć: "Chcesz lepszych warunków, zapłać więcej/leć samolotem".
Nie. Ja spodziewam się skromnych warunków, z chęcią do dalszego podróżowania tymi liniami, np. do Wiednia, czy Budapesztu.
Tak jednak nie będzie. <nie>


W polskimbusie.com podróż do Wrocławia przebiegła już dość spokojnie i sprawnie.
Komfort jazdy w tym przypadku równy cenie podróży.
Lekkie niedogodności związane z połączeniem Wi-Fi (dopiero od granicy) i klimą w autokarze wydają się być niczym w porównaniu z przykładem powyżej, czyt. z podróżą pociągiem do Pragi.

Reasumując,
jeśli ktoś z Was chce przeżyć "przygodę życia" (w negatywnym tego słowa znaczeniu) polecam wspomniany kurs do Pragi (PKP).

amina

Re: Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: amina » 8 wrz 2013, o 14:20

super dzięki za info. A kto zna firmie tanich lotów do Paryżu?

Awatar użytkownika
Molier
User
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 15:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Molier » 10 kwie 2014, o 16:24

Zgadzam się z tym, że zagraniczne bilety kolejowe bywają w naprawdę atrakcyjnych cenach! Fakt - faktem, przemęczyć się trzeba w pociągu, ale jeśli chcemy naprawdę zaoszczędzić to warto. Ja np. zawsze do siostry do Holandii podróżuję w ten sposób. :)

Awatar użytkownika
Goralka-z-gor
User
Posty: 24
Rejestracja: 9 maja 2014, o 10:21
Lokalizacja: Zakopane

Re: Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Goralka-z-gor » 9 maja 2014, o 11:28

A czy są jeszcze jakieś inne busy do Pragi , jeśli tak to jakie są ich ceny ?
Jaki najtańszych sposób dostania się do Pragi moglibyście polecić ?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Comen » 9 maja 2014, o 13:34

Ja bym próbował na raty. Bo chyba czasowo wychodzi to mniej więcej podobnie jak bezpośredni pociąg a jest jednak taniej. Z Krakowa do Cieszyna. Na nogach do Czeskiego Cieszyna i stamtąd już spokojnie kolejami czeskimi do Pragi. Wyjdzie jakieś 70 parę złotych w jedną stronę. Czas przejazdu około 8-9 godzin
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

monica98

Re: Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: monica98 » 27 sie 2014, o 16:21

Goralka-z-gor pisze: Jaki najtańszych sposób dostania się do Pragi moglibyście polecić ?
A może pkp korzystając z oferty Bilet turystyczny + Czechy ?Oferta jest stosowana zawsze od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00.
Sama planuję wkrótce skorzystać z tej opcji i choć trochę zwiedzić kraj naszych południowych sąsiądów.

Mona

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Mona » 5 mar 2015, o 13:34

A może autokarem? Nie wychodzi wcale drogo, a można trafić na fajne okazje.

redmode88

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: redmode88 » 5 mar 2015, o 21:33

Też mnie bardzo interesuje wyjazd do Pragi w terminie 29.04-04.05. Sprawdzałam loty, ceny są KOSMICZNE! Wiem, że majówka to 'gorący' okres, ale może znacie coś godnego polecenia? Pociągiem niby można, ale te 10-12 godzin to tragedia. Czy uważacie, że cena 600 zł za bilet lotniczy w dwie strony to dobra oferta?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Adler » 5 mar 2015, o 21:35

Mona pisze:A może autokarem? Nie wychodzi wcale drogo, a można trafić na fajne okazje.
Czytałaś ten wątek od początku?
redmode88 pisze:Czy uważacie, że cena 600 zł za bilet lotniczy w dwie strony to dobra oferta?
Nie wiemy, z kim mamy przyjemność.


Czy czerwony komunikat na stronie głównej jest dla was niejasny? <mysli>

wyrwanyzkontek

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: wyrwanyzkontek » 10 mar 2015, o 14:02

Jadąc w kilka osób warto najpierw dotrzeć do czech a potem zmienić środek transportu do Pragi. W czeskich liniach kolejowych zniżki grupowe honorowane są od 2 osób co znacząco zmniejsza koszt.

piotrek67

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: piotrek67 » 6 paź 2015, o 21:43

Witam.
Mam możliwość zabrania czterech osób na weekend do Pragi.
Wyjazd z Łodzi lub po drodze w stronę Wrocławia, Jeleniej Góry.
Wyjazd wczesnym rankiem w sobotę ( tak by około 10tej być w Pradze), powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek.
CZYLI DWA PEŁNE DNI W PRADZE.
Jestem do dyspozycji na miejscu - czyli brak dodatkowych kosztów.
Przejazd komfortową limuzyną Mercedes BENZ klasa C.
Szczegóły pod numerem telefonu 796 590 960 , lub email : empiem@o2.pl

Awatar użytkownika
Yoana
User
Posty: 1869
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 22:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Yoana » 9 paź 2015, o 20:19

To ogłoszenie komercyjne?

Tomasz Gut

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Tomasz Gut » 18 kwie 2016, o 20:36

Ja jadę teraz na majówkę do Pragi tanimi liniami ECOLINES. Na pewno bardziej się mi to opłaca niż pkp...

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: Adler » 18 kwie 2016, o 21:13

Tomasz Gut pisze:Ja jadę teraz na majówkę do Pragi tanimi liniami ECOLINES. Na pewno bardziej się mi to opłaca niż pkp...
59zł z Wrocławia i 76zł z Warszawy?
Co tak drogo?
Konkurencja wygrywa z Twoim przewoźnikiem.

globtroterka
User
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2015, o 12:16

Tanio do Pragi, ale jak?

Post autor: globtroterka » 20 paź 2016, o 10:28

Również stawiam zawsze na środek lotniczy ze względu na szybkość i dostępność tanich biletów, która obecnie jest spora jeżeli wiemy gdzie szukać. Generalnie dużo jest dobrych portali tego typu ale ja zawsze korzystam z bo ich wyszukiwarka tanich biletów jest najprostsza w obsłudze i od razu szuka tego co chcemy :) Do tego fajnym atutem jest duży wybór przewoźników także do wyboru do koloru :)

ODPOWIEDZ