Bezpośrednio czy z przesiadką

Wymiana doświadczeń, informacje o konkretnych okazjach, zniżkach, promocjach, rabatach i programach lojalnościowych w turystyce, hotelarstwie i gastronomii.

Moderator: Comen

Awatar użytkownika
Comen
Ekipa Forum
Ekipa Forum

Post autor: Comen » 31 maja 2016, o 11:06

Ciekawe zjawisko miałem ostatnio podróżując autobusami na Sądecczyznę. Okazuje się, że bilet kombinowany z przesiadką w Nowym Sączu jest tańszy od bezpośredniego. Bezpośredni z Łabowej do Krakowa kosztuje 21 zł natomiast podróż z Łabowej do NS 4zł, z NS do KRK 14 zł. Różnica 3 zł nie jest może specjalnie zawrotna, ale zawsze było tak, iż podróż kombinowana kosztowała trochę więcej bo ceny za przejazd nie rosły proporcjonalnie wraz z odległością. W tej chwili jest więc podobnie jak w systemie opłat lotniczych, że przewoźnicy promują określone cele podróży i one objęte są dodatkowymi obniżkami, natomiast odległość nie gra aż takiej roli.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Szycha/Forumowicz 2016
Szycha/Forumowicz 2016

Post autor: gar » 31 maja 2016, o 20:56

Podobnie jest na trasach z Katowic przez Kraków np. Katowice - Zakopane wychodzi drożej (w różnych PKS-ach od 33 do ponad 40 zł) niż z przesiadką (razem 29 zł na co składają się bilety na trasach: Katowice - Kraków za 14 zł i Kraków - Zakopane za 15 zł.

Awatar użytkownika
tango
Najlepsza relacja krajowa 2016
Najlepsza relacja krajowa 2016

Post autor: tango » 3 cze 2016, o 04:11

Ale z kolei jadąc bezpośrednio zyskuje się na komforcie podróży!
Np. można zasnąć zaraz za dworcem wyjazdowym i obudzić się na dworcu docelowym.

Odpada też stres, że na drugi (czy w ogóle kolejny) środek transportu nie dostaniemy już biletów
i w rezultacie utkniemy gdzieś po drodze.

Ponadto jak kolejne środki transportu są ze sobą nieodpowiednio "stowarzyszone" to albo grozi nam spóźnienie na drugi z nich, albo tracimy zbyt dużo czasu na dworcu przesiadkowym.

Odpowiedz