Nasz patent na tanie podróżowanie

Opinie, wskazówki.

Moderator: Comen

Regulamin forum
Polecane miejsca, np. kawiarnie, hotele, itp. dodajemy do danego regionu w dziale "Polska". Zakaz umieszczania linków do komercyjnych stron www (reklam i ogłoszeń)!
Awatar użytkownika
regon
Posty: 512
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Nasz patent na tanie podróżowanie

Post autor: regon » 6 lip 2017, o 08:36

Nasze (mojej rodziny) pomysły na obniżenie kosztów przy jednoczesnym korzystaniu maksimum ze wszystkich atrakcji miejsc w które jedziemy to już prawdziwa logistyka. Ale dzięki temu udaje się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych dziennie. Może komuś się przyda:

1. Paliwo - żeby gdziekolwiek dojechać trzeba tankować benzynę. Stacje paliw przy hipermarketach często oferują ceny niższe o kilka, kilkanaście groszy za litr. Gdy trzeba napełnić bak kilkakrotnie w ciągu jednego parodniowego wyjazdu - to już daje różnicę.

2. Płatne parkingi - omijamy szerokim łukiem. Niemal wszędzie gdzie jest coś ciekawego trzeba zapłacić czasem 5 zł, czasem 10 zł, a czasem więcej. Zaliczając kilka miejsc dziennie to już nie jest mało. A wystarczy odjechać choćby pół kilometra dalej i można stać bezpłatnie ile się chce. Parę minut spaceru jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

3. Jedzenie - oczywiście w podróży trzeba coś jeść. Można stanąć przy jakimś barze i wydać na obiad całej rodziny co najmniej 50 złoty (lub więcej). Gdy dodać do tego jeszcze kawę co najmniej 5 zł za porcję koszt jeszcze bardziej wzrasta.
A można wejść do jakiegokolwiek sklepu spożywczego kupić "suchy prowiant", kawę mieć w termosie i zrobić piknik na trawie lub przydrożnym parkingu. Ciepłe danie zjeść wieczorem w domu lub na miejscu pobytu.
Więc gastronomię omijamy szerokim łukiem. Ugotowanie samemu garnka zupy czy czegokolwiek innego to naprawdę nie jest ani trudne ani czasochłonne. Zwłaszcza, że w sklepach można znaleźć mnóstwo gotowych półproduktów.
Podobnie przyjemności typu lody. Jedna gałka lodów to około 3 zł. Dla każdego po dwie gałki to już jest 24. A tymczasem w sklepie spożywczym można kupić za kilka złotych litr lodów i tym się podzielić na kwaterze. Każdy poje do syta. Oszczędność kilkanaście złotych

4. Noclegi. Zwykle pochłaniają największe koszty. Pomijając namioty, które nie każdy lubi najtaniej nocuje się na prywatnych kwaterach. Im dalej od centrum znanej miejscowości tym zwykle cena niższa, a warunki lepsze (gospodarze muszą czymś ludzi przyciągać). jak się ma samochód to podjechać gdziekolwiek choćby 5 - 10 kilometrów nie stanowi problemu. Oszczędność może sięgać kilkadziesiąt złotych na dobę.

Ziarnko do ziarnka. Potrafimy na 2 tygodniowe wczasy całą rodziną wyjechać za niespełna 2500 złotych.
jak ktoś ma lepsze pomysły chętnie poczytam.

Awatar użytkownika
gar
Forumowicz Roku
Posty: 3765
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Nasz patent na tanie podróżowanie

Post autor: gar » 6 lip 2017, o 13:25

Dodając do tego co napisała regon:
- tańsze noclegi niż pisała regon to schroniska PTSM (nie każdy musi lubić), ale poza niską ceną są zazwyczaj dodatkowe plusy (wiążące się z tym co pisała przedmówczyni) - do dyspozycji wyposażona kuchnia (jest gdzie ugotować) z lodówką (jest gdzie co zmrozić) i zazwyczaj teren wokół schroniska jest interesujący (boisko, plac zabaw, miejsce na ognisko)
- tankowanie do pełna na Śląsku (ostatnio różnica pomiędzy markowymi stacjami na Śląsku i na autostradzie przy kupnie 1 l paliwa wynosiła 70 groszy !! !! !! co przy pełnym 35-litrowym baku daje różnicę prawie 25 zł)

globtroterka
Posty: 28
Rejestracja: 14 maja 2015, o 12:16

Nasz patent na tanie podróżowanie

Post autor: globtroterka » 13 paź 2017, o 14:08

Zanim urodziło się dziecko, często podróżowaliśmy stopem i to była naprawdę spora oszczędność. Teraz też staramy się szukac oszczędności, szukamy np. tanich połączeń autobusowych.
Noclegi w schroniskach PTSM to dobry pomysł, ale czasem uda się też znaleźć tani hotel, np. my tak trafiliśmy na hotel Panorama. Warunki o wiele lepsze, hotelowe, a cena nadal niska.

Awatar użytkownika
regon
Posty: 512
Rejestracja: 3 sty 2017, o 11:54
Lokalizacja: Śląsk

Nasz patent na tanie podróżowanie

Post autor: regon » 13 paź 2017, o 17:42

"Tani hotel Panorama" - nocleg w granicach 250 zł za pokój. Chyba jednak coś tu nie halo.

Awatar użytkownika
gar
Forumowicz Roku
Posty: 3765
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Nasz patent na tanie podróżowanie

Post autor: gar » 26 lut 2018, o 22:30

Opcją jest wyczucie walutowe tzn. umiejętność kupienia waluty, która nas interesuje w odpowiednim momencie. Obecnie mamy najsłabszego dolara od lat. Nie wiem czy dalej będzie spadał, czy też się ustabilizuje a może się wzmocni. Może warto zaryzykować, kupić i wybrać się do Stanów ?

Palac-Romantyczny
Posty: 83
Rejestracja: 31 lip 2017, o 23:02

Nasz patent na tanie podróżowanie

Post autor: Palac-Romantyczny » 1 mar 2018, o 10:08

Moim patentem na tanie podróżowanie jest wcześniejsza rezerwacja biletu dzięki czemu można uzyskać niższą cenę oraz sama rezerwacja noclegu, gdzie również można liczyć na promocyjną cenę, od tego trzeba zacząć.