Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Mapy.cz

Kącik miłośników fotografii podróżniczej oraz wymiana informacji o zastosowaniu smartfonów w turystyce.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Mapy.cz

Post autor: Adler » 22 paź 2018, o 23:08

Bezpłatna alternatywa dla komercyjnej aplikacji "mapa-turystyczna.pl".
Uwaga: Aplikacja obejmuje również tereny górskie w naszym kraju!
Trzeba jedynie ściągnąć mapę danego obszaru. Słyszałem, że nie wszystkie szlaki są dobrze odwzorowane (pewne uchybienia).
Można śledzić aktualną pozycję na mapie dzięki GPS. Niebawem przetestuję ją w Beskidzie Sądeckim. (D)
Testy odbyły się w miniony weekend na odcinku: bacówka nad Wierchomlą-schronisko na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sądeckim. Aplikacja sprawuje się w terenie bez zarzutu. "Route planning" dobrze spełnia swoją rolę w dzikim terenie. Pani dyskretnie opisująca drogę w języku polskim jak w typowej nawigacji samochodowej ma lekkie, ok. 5-10 metrowe opóźnienie. Szlaki są dobrze oznaczone, a niebieski punkt "My location" idealnie odwzorowuje aktualne położenie nawet bez zasięgu sieci komórkowej. Wędrując po szlaku górskim ma się wrażenie, że jedzie się autem z GPSem. (D) Opcje: orientacyjny czas przybycia do miejsca docelowego, odległość w km/m oraz informacja o najbliższym skręcie na szlaku - rewelacyjne !!

Za odpłatną aplikację "mapy-turystyczne.pl" już teraz podziękuję. ;P

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Mapy.cz

Post autor: Comen » 23 paź 2018, o 07:02

Czasami wydaje mi się ten poślizg był trochę większy niż 10 m, jakieś 50-100 m. Nie wiem jaką skalę zastosowano w podkładzie mapy - wydaje mi się jednak, że funkcja głosu nie jest akurat najważniejsza w tego typu aplikacjach.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Mapy.cz

Post autor: Adler » 23 paź 2018, o 08:28

Owszem. Funkcja głosu wcale nie jest tu najważniejsza i pewnie dlatego w każdej chwili można ją wyłączyć. Tu już wg. według uznania. Aplikacja udostępnia 3 rodzaje map (outdoorowa, zimowa, satelitarna). Ukształtowanie terenu wraz z poziomicami odpowiada temu, co zobaczymy w zwykłej mapie papierowej. Ciekawe, jak wygląda owy minimalny poślizg u odpłatnej konkurencji? Może ktoś przetestować w terenie?

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8778
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Mapy.cz

Post autor: Comen » 6 lut 2019, o 13:37

Mapy.cz mają też dodatkowo podgląd z poziomu ulicy/szlaku jak w Google Street View tylko trochę "wolniejszy". Podkładów mapowych jest już kilkanaście w tym zdjęcia lotnicze i mapa historyczna z XIX wieku.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13363
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Mapy.cz

Post autor: Adler » 12 lut 2019, o 09:11

I wszystko za free, w przeciwieństwie do "mapy turystycznej".

ODPOWIEDZ