Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Usunąłem zdjęcia z karty. Jak je przywrócić?

Kącik miłośników fotografii podróżniczej oraz wymiana informacji o zastosowaniu smartfonów w turystyce.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Usunąłem zdjęcia z karty. Jak je przywrócić?

Post autor: Adler » 12 lut 2014, o 00:25

Ów problem spotkał mnie ostatnio przy okazji przegrywania zdjęć z karty do laptopa.
Przypadkowo usunąłem w aparacie zdjęcia, które były zapisane na karcie.
Pomyślałem: "To już koniec". <zalamka>

Dzięki Yoanie i jej wskazówce znalazłem jednak w sieci bezpłatny program "Digital Image Recovery". Obsługa bardzo prosta. W ciągu kilkunastu minut całość automatycznie przywrócona (jedynie kilka zdjęć uszkodzonych). Cud !! <hura>

Nie życzę nikomu podobnych przygód, niemniej jednak temat może się przydać.

Awatar użytkownika
amber
User
Posty: 789
Rejestracja: 20 paź 2011, o 21:26
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Usunąłem zdjęcia z karty. Jak je przywrócić?

Post autor: amber » 12 lut 2014, o 10:57

Oj takie przygody zdarzają mi się bardzo często. Raz były nerwy kiedy na dzień przed oddaniem pracy licencjackiej usunęłam ją z pendriwa. Problem polegał, że nie miałam nigdzie kopi...
Jakieś dwa tygodnie temu zablokowałam dysk ze WSZYSTKIMI zdjęciami. Chciałam dać do naprawy specjalistom, ale krzyknęli sobie coś w okolicach 2tys ;/ Całe szczęście mój brat używając właśnie jakiś programów odzyskał zarówno pracę jak i odblokował dysk,z którego znikły zdjęcia :)

Cacalia

Usunąłem zdjęcia z karty. Jak je przywrócić?

Post autor: Cacalia » 9 gru 2014, o 18:23

Bo taka jest cena za przyrócenie danych;/

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Usunąłem zdjęcia z karty. Jak je przywrócić?

Post autor: yaretzky » 9 gru 2014, o 19:13

Cacalia pisze:Bo taka jest cena za przywrócenie danych;/
Nie do końca tak jest... <nie>
Na cenę za taką usługę (w specjalistycznej firmie...) składa się b.wiele czynników - m.in status zleceniodawcy (osoba prywatna, firma - zależy oczywiście w ogromnym stopniu jaka ? ;) ), szacowana wartość "utraconych" danych (... i to jest najważniejsza składowa późniejszej ceny... <tak> ) itp. itd. Jeśli ktoś zdecyduje się na taką "operację" musi liczyć się najpierw z koniecznością uiszczenia niemałej opłaty wstępnej za oszacowanie możliwości odzyskania danych (... w dużym stopniu jest to potrzebne firmie specjalist. do wstępnej oceny wartości danych dla "pokrzywdzonego" klienta i późniejszej finalnej wyceny usługi... ). "Dla ułatwienia" dodam, że ceny sięgają bardzo często nawet dziesiątków tysięcy złotych (!!!) i więcej... Myślę tu oczywiście o ewentualnych danych poważniejszych firm... Nie znam nikogo kto chciałby korzystać z usług podobnych firm w celu odzyskania danych z prywatnej karty SD czy napędu HD... :>
Najczęściej korzysta się z bezpłatnego softu dostępnego w sieci, jak choćby wspomniany już przez Admina - Digital Image Recovery - choć w przypadku tego akurat programu może się nam to udać tylko jeśli sama karta pamięci jest sprawna i tylko dane zostały z niej usunięte.
Często też korzysta się z umiejętności znajomych informatyków lub "informatyków"-pasjonatów... :>
Można też powierzyć odzyskanie danych (zwykle tylko z wszelkiego rodzaju kart pamięci, USB Stick'ów czy Pendrive'ów) jednej z wielu firm działających w necie ale i w tym przypadku sama analiza (sprawdzenie możliwości odzyskania danych) dla najpopularniejszych pojemności, czyli między 2 a 64 GB, to koszt pomiędzy 400-500 a 1000 zł (bo oferowaną często bezpłatną analizę w dłuższym terminie czyli ok. 2 tygodni traktuję czysto teoretycznie - zwykle brak wolnych stanowisk, które w tym czasie zarabiają... <lol> ).
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ