Strona 1 z 2

Smartfon z pomocnym oprogramowaniem (Android, Windows Phone)

: 26 mar 2011, o 17:57
autor: salewiak
Które aplikacje możecie polecić do wgrania w telefonie kom.
Mam tu na myśli aplikacje, programy, które pomogą nam podczas wędrówek, wycieczek oraz wypraw.

Słów kilka o przykładach, sposobach, systemach, aplikacjach...

: 26 mar 2011, o 19:27
autor: Gniewko
Najbardziej przydatna jest nawigacja GPS. Trzeba tylko wiedzieć czy telefon ma wbudowany odbiornik GPS. Wtedy nie będziemy płacić za połączenie z satelitą. Jeśli takiego odbiornika nie ma, to łączymy się z GPS poprzez GPRS. Płacimy wtedy za połączenie wg stosownych stawek operatora.
Najczęściej spotykane systemy operacyjne to Symbian, Windows Mobile (WindowsPhone)
i Android.
Najpopularniejsze programy to AutoMapa, TomTom, Garmin, MapaMap, NaviExpert.
W moim telefonie najlepiej sprawdziła się AM 6.1 Pod WM 6.1.

Może się przydać też aparat choć wiadomo, że to nie to samo co nawet kompaktowa cyfrówka. Zdarzało się jednak, że aparat w telefonie robił lepsze zdjęcia niż porównywalny aparat fotograficzny, ale to było dawno (Sony Ericsson K 750i).

: 26 mar 2011, o 20:17
autor: arti5c
skiwopin, No nie jestem pewien co do tego co napisałeś, jak nie ma GPS w telefonie to GPRS cię nie poprowadzi i nie połączy się z satelitą. Może jedynie wyświetlić ci mapę np. Google maps lub inną ale z nawigacji to już nici. Może się mylę ale miałem telefony bez GPS i o nawigacji nie było mowy.

: 26 mar 2011, o 21:43
autor: GreeN
Polecam 5230 Navi mam go za niewielką kase super gps za free
Sygica polecam

: 26 mar 2011, o 21:45
autor: salewiak
A jakie jeszcze inne przydatne aplikacje?

: 27 mar 2011, o 09:40
autor: Yoana
Podobnie jest z ipodami. Np. firma Apple oferuje darmowe oprogramowanie+ aktualizacje, które to można ściągnąc z internetu (konkretnie ze strony producenta). Czytałam same pozytywne opinie na ten temat ;-)

: 27 mar 2011, o 12:15
autor: arti5c
Ja mam telefon Samsung WAWE i jestem z niego bardzo ale to bardzo zadowolony, jest na zupełnie innym systemie operacyjnym BADA jest to nowy system wprowadzony przez Samsung. DO tego telefonu można za darmo ściągnąć i zainstalować wiele bardzo przydatnych programów.
np.
BadaSport - program który podczas jazdy rowerem pokazuje nam wszystkie parametry czas, prędkość, przejechaną drogę, średnie wartości a dodatkowo po zakończeniu trasy można wyświetlić całą trasę w google maps bardzo dokładnie i przesłac na konto internetowe do odczytu na komputerze. Bardzo fajna sprawa.

Bankomaty - w miejscu gdzie jesteśmy pokazuje na mapie wszystkie bankomaty jakie są.

BADATracker lub Runner a CupPL programy do biegania ten sam sposób działania jak z jazdą rowerem z tym że jeszcze wylicza kalorie.

Programy te zapisują wszystkie dane z biegów czy jazdy rowerem również w historii w telefonie.
Oczywiście nawigacja i wiele programików z mapami.
I wiele innych programów turystycznych na różne kraje które się przydadzą.
To tak tylko kilka z nich.

: 6 kwie 2011, o 20:36
autor: Gniewko
arti5c, masz rację. Zastosowałem skrót myślowy, który mógł wprowadzić w błąd. Przekonałem się jednak, że można polemizować, sprostowywać i odpowiadać na posty. Coś w rodzaju dyskusji, dialogu.Do tej pory było więcej monologów. Nie wiem czy wyraziłem się dość jasno.


Pozdrowka

Re: Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 27 sie 2011, o 14:01
autor: rabit
Jeżeli jest ktoś z Was w sieci T-mobile i posiada iphona może ze sklepu itunes za darmo dla klientów sieci wgrać sobie najnowsza nawigacje Navigon i uaktualniać za darmo naprawde warto bardzo dobra nawigacja Polski i wszystkich państw europejskich..

Re: Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 8 wrz 2011, o 16:57
autor: rabit
Nokia ma ovi store .. bardzo fajna sprawa polecam!!!nawigacja za friko dla kazdego kto ma nokie z gsp..

Re: Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 14 sty 2013, o 21:39
autor: salewiak
Nowość:

"IC Mobile Navigator" to aplikacja umożliwiająca bezpłatny dostęp do wyszukiwarki połączeń PKP Intercity, pokazująca w czasie rzeczywistym położenie pociągu lub jego ewentualne opóźnienie, dostarczająca informacje o aktualnych ofertach i promocjach. Wspomniana aplikacja działa na platformach Android oraz iOS i obsługuje cztery wersje językowe.

Jeśli znacie inne, sprawdzone, praktyczne aplikacje do telefonów (kategoria: podróże/turystyka) - dajcie znać.
Będą "pochwały". <tak>

Re: Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 28 sty 2013, o 22:19
autor: Yoana
Ciekawą aplikacją do ściągnięcia na telefon jest moblina aplikacja "SkiRaport". Działa ona w smartfonach z systemem Android i iOS. Aplikacja wspierana jest i przygotowana na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Dzięki tej aplikacji dowiemy się jakie warunki pogodowe panują na stoku oraz z jakiej infrastruktury towarzyszącej możemy skorzystać przy okazji pobytu w pobliżu stoku:-)

Re: Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 6 maja 2013, o 21:56
autor: Hawajka
może nie klasycznie turystyczna, ale zawiera również opcje turystyczne - wspinanie, chodzenie, snowboarding itd itp- ostatnio moja ulubiona aplikacja - endomondo.

Re: Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 14 maja 2013, o 16:39
autor: dominikaC
Endomondo faktycznie jest całkiem fajne, ale mniesty u mnie coś się zepsuło i nie dodaje tras do historii, niestety nawet reinstalacja nic nie dała.

Podobne do Endo jest SportTracker - świetny program do logowania trasy plus do tego fotki zrobione na trasie telefonem są do niej automatycznie dodawane.

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 29 kwie 2014, o 13:45
autor: yaretzky
Miłośnikom "Doliny Pałaców i Ogrodów" (o której wspominałem tutaj...) polecam aplikację na iPhona i telefony z systemem Android.
Jak podają jej twórcy: "...Aplikacja "Dolina Pałaców i Ogrodów" - to mobilny przewodnik na iPhone oraz telefony z systemem Android (m.in HTC, LG, Samsung, Sony Ericsson). Oprogramowanie to, została stworzone z myślą o turystach odwiedzających Dolinę Pałaców i Ogrodów. Znajdują się w nim opisy zabytków, interaktywna mapa z możliwością wyznaczania trasy (na podstawie systemu GPS) do poszczególnych obiektów wraz z informacją o bazie noclegowej i gastronomicznej w zabytkach. Dodatkowo w aplikacji znajduje się zakładka "Aktualności", która będzie na bieżąco uzupełniana o informacje o wydarzeniach kulturalnych w Dolinie Pałaców i Ogrodów oraz zakładka "Poradnik" w której znajdą się praktyczne informacje dot. możliwości zwiedzania obiektów zabytkowych. Aplikacja jest opracowana w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej..."
Można ją ściągnąć i zainstalować z App Store lub Android Market wpisując "dolina palacow" ale najprościej chyba wejść na stronę www "Doliny..." i pobrać ją właśnie "u źródła" tutaj...
Na tej samej stronie możecie też podejrzeć kilka screenów z tej aplikacji...

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 29 maja 2014, o 22:05
autor: yaretzky
Kolejny fajny - i praktyczny - "nabytek" :> na telefon - aplikacja "GPS Status". Jest oczywiście darmowa, ściąga się i instaluje błyskawicznie.
Podstawowe wymaganie dla komórki to oczywiście GPS, ale który aparat go dzisiaj nie ma ?
"GPS Status" Malutka (88kB) aplikacja na Androida, pokazująca na jednym ekranie wszystko to co odbiera GPS w Waszym telefonie. Pokazuje ile satelit 'widzi' i odbiera Wasz GPS, jaki jest poziom ich sygnału, gdzie są umiejscowione na niebie, gdzie jest "prawdziwa" a gdzie "magnetyczna" północ. Pokazuje też położenie w postaci szerokości i długości geograficznej (z dokładnością do 4 metrów), wysokości nad poziomem morza, oraz prędkość z jaką przemieszcza się telefon. Zastępuje kompas, prędkościomierz, wysokościomierz... GPS stabilizuje się w ciągu ok. 30 sek. pokazując jednocześnie ile satelitów udało mu się "zarejestrować".
Aplikacja naprawdę sprawuje się niezawodnie - sprawdziłem podczas pieszej wędrówki i jazdy samochodem (warto jedynie zmniejszyć częstotliwość odświeżania żeby oszczędzić baterię).
Programik ma jeszcze jedna ciekawą funkcję - możecie jednym kliknięciem zapisać swoją aktualną pozycję przed wyruszeniem np. na grzybobranie i, w razie kłopotów ze znalezieniem drogi powrotnej do cywilizacji, uruchomić opcję "prowadź do celu" by wrócić "jak po sznurku" do miejsca startu. Kolega z pracy wykorzystuje tę funkcję do znalezienia swojej żony w mieście - zamiast tłumaczyć mu "Jestem w tym sklepie odzieżowym, no wiesz - zaraz za tą Galerią Handlową obok zakładu fryzjerskiego..." itp. itd. małżonka (której też zainstalował "GPS Status") po prostu wysyła mu na komórkę SMS'em swoją pozycję, którą można w prosty sposób "wrzucić" (jednym kliknięciem) do Google Maps (też na komórce) i jak w standardowym urządzeniu GPS trafić pod "właściwy adres". Tę pozycję można również przesłać z komórki np. mailem.
Naprawdę szczerze polecam ! <tak>

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 29 maja 2014, o 23:16
autor: creamcheese
Piekne, piękne...ale takie wyprane z...hmmm...romantyzmu, przygody...
Moje pierwsze góry to była przygoda !! mapa z dokładnością do 10 km, zero wiedzy o terenie, noclegach, gastronomii...ba choćby o sklepach... no może taka wiedza była mało przydatna bo w sklepach były pustki.
I jakoś przeżyliśmy, bez gps, nawigacji, komóry, netu, bankomatów, wifi, gg, tse-tse...i wielu innych "ułatwień".
Napisałem w cudzym słowie o ułatwieniach, bo one czynią z nas kaleki...z czasem niezdolne do życia.
Wczoraj poszedłem na pocztę...była burza...koń mi się spłoszył, ale o tym już wiecie...poczta była zamknięta. powód...brak prądu...
...ha ha ha...albo raczej porażka, bez prądu ludzie żyli i przeżyli 10.000 lat, az tu nagle może nas wykończyć brak wynalazku sprzed 100 lat.
Dla mnie te gadżety to niewolnictwo.
Pozdrawiam z kompa na naftę <lol>

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 30 maja 2014, o 00:14
autor: Trip
creamcheese, gadżet przykry jest gdy staje się uzależnieniem. Jednak używany z rozsądkiem może dać całe pokłady wspomnianego romantyzmu, przygody i jeszcze dodatkowo wiedzy jakich bez niego nie doznasz.
Oczywiście masz rację, że świat leży i kwiczy jak tylko ktoś wyciągnie wtyczkę. Jeżeli jednak korzystasz z tych dobrodziejstw dla przyjemności i z wiedzą (w przypadku ich braku) własnych umiejętności to możesz spać spokojnie.

Jeżeli w konkretnych miastach szukacie masy mniej lub bardziej przydatnych informacji (o sklepach, noclegach, atrakcjach...) to polecam szperać po apkach bo teraz każde szanujące się miasto stawia sobie to za punkt honorowy np.: Wrocław - przewodnik miejski.

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 30 maja 2014, o 10:06
autor: salewiak
AudioTrip pisze:Jeżeli w konkretnych miastach szukacie masy mniej lub bardziej przydatnych informacji (o sklepach, noclegach, atrakcjach...) to polecam szperać po apkach bo teraz każde szanujące się miasto stawia sobie to za punkt honorowy np.: Wrocław - przewodnik miejski.
Szkoda tylko, że nie dla wszystkich systemów.
W systemie Windows Phone nie ma w ogóle takich aplikacji, a jeśli już to niedopracowane, niepraktyczne i mało merytoryczne. <uoee>
Człowiek mimo wszystko "na siłę" nie będzie kupować smartfonów z Androidem i iOS, bo jest zadowolony z WP.
Pozostają w takiej sytuacji przewodniki książkowe, mapy i Internet. <tak>

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 1 cze 2014, o 22:10
autor: Trip
admin pisze: Szkoda tylko, że nie dla wszystkich systemów.
W systemie Windows Phone nie ma w ogóle takich aplikacji, a jeśli już to niedopracowane, niepraktyczne i mało merytoryczne. <uoee>
Człowiek mimo wszystko "na siłę" nie będzie kupować smartfonów z Androidem i iOS, bo jest zadowolony z WP.
Pozostają w takiej sytuacji przewodniki książkowe, mapy i Internet. <tak>
Przemek nie na siłę tylko dla czystej przyjemności. ;)
Swoją drogą to jak można być zadowolonym z WP skoro o możliwościach smarftona świadczą aplikacje jakie można na niego zainstalować, a jaka sam zauważyłeś w Twoim przypadku szału nie ma.
Jeżeli jednak nie dasz się przekonać to na pocieszenie napiszę, że jest szansa że kiedyś zmieni się ta sytuacja.

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 1 cze 2014, o 22:29
autor: salewiak
AudioTrip pisze:Swoją drogą to jak można być zadowolonym z WP skoro o możliwościach smarftona świadczą aplikacje jakie można na niego zainstalować
Oj, nie. Nie można oceniać danego systemu tylko na podstawie liczby dostępnych aplikacji. <nie>

Ja nawet nic nie wspominałem o innych aplikacjach w WP. :|
Skupiłem się tu tylko i wyłącznie na aplikacjach turystycznych/podróżniczych (o tym ten temat).
Na pozostałe aplikacje nie narzekam, jest ich cała masa.
Gdyby jeszcze człowiek miał na takie rzeczy czas...

Tak na marginesie.
WP przewyższa Androida szybkością i płynnością działania (to z własnego doświadczenia).
Nie skazywałbym go na porażkę. <luzik>
Trip pisze:Jeżeli jednak nie dasz się przekonać to na pocieszenie napiszę, że jest szansa że kiedyś zmieni się ta sytuacja.
Czekam z niecierpliwością.

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 2 cze 2014, o 22:38
autor: Trip
Nie skazujemy go na porażkę bo zmiany na tym rynku mogą być szybkie i zaskakujące.
Niemniej statystyki na chwilę obecną są bezlitosne i jeżeli ktoś już teraz chce cieszyć się dobrymi aplikacjami na smartfonie no to niestety Android lub iOS pozostaje.

Na potwierdzenie powyższego małe zestawienia z interneta załączam:
wyniki.png
Badania IDG
ilosc aplikacji.png
Stardust-spm

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 2 cze 2014, o 22:56
autor: salewiak
AudioTrip pisze:statystyki na chwilę obecną są bezlitosne i jeżeli ktoś już teraz chce cieszyć się dobrymi aplikacjami na smartfonie no to niestety Android lub iOS pozostaje.
Statystyki są mi znane. Co wcale nie znaczy, że zawsze trzeba podążać za innymi, naśladować innych. <nie>
Sugeruję troszkę oryginalności na co dzień. <tak>

No nic. Pozostaję przy przewodnikach książkowych, mapach i źródłach internetowych - będąc jednocześnie zadowolonym ze swojego smartfona. Tu bez zmian.

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 2 cze 2014, o 23:03
autor: yaretzky
AudioTrip pisze:Niemniej statystyki na chwilę obecną są bezlitosne i jeżeli ktoś już teraz chce cieszyć się dobrymi aplikacjami na smartfonie no to niestety Android lub iOS pozostaje.
Lubię informacje poparte faktami, dzięki.
Dla mnie osobiście, w ocenie przydatności sprzętu (komórki, tabletu itp.) oraz aplikacji na niego przeznaczonych i udostępnianych (zarówno w wersjach free jak i płatnych) liczy się jedynie to czy ja jestem z niego zadowolony, czy spełnia moje potrzeby i oczekiwania, czy aplikacje są mi przydatne i z nich korzystam itp. Jeśli tak to to mi wystarcza... <tak>
Akurat mój sprzęt lata na Androidzie..., i póki co nie mam zamiaru go zmieniać. Jeśli inny system wymyśli coś co mi będzie niezbędne i uznam to za korzystne dla siebie to nie widzę problemu żeby się przesiąść, bez względu na to jak się nazywa...

Komórka z pomocnym oprogramowaniem

: 31 sie 2015, o 11:28
autor: salewiak
Ostatnio wgrałem aplikację "Google Maps" dla systemu iOS.
Poza znaną z komputera funkcją wyznaczania trasy z punktu A do punktu B jest jeszcze coś ciekawego...
Otóż jadąc autostradą A4 (sprawdzone na żywo!) śledzę na bieżąco swoją lokalizację (niebieska przesuwająca się kropka), widzę gdzie aktualnie jestem i ile jeszcze km zostało mi do danego miejsca.
Fajna sprawa.