Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Spodnie w góry

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Spodnie w góry

Post autor: Adler » 15 maja 2019, o 10:30

Alternatywnie spodnie Forclaz, Quechua lub Solognac w Decathlonie. Solognac na dziale myśliwskim. Do 150 zł bez problemu. (Y)

Awatar użytkownika
Norden
Ekspert
Posty: 1256
Rejestracja: 8 paź 2010, o 23:41
Lokalizacja: Wojnicz

Re: Spodnie w góry

Post autor: Norden » 15 maja 2019, o 12:13

tango pisze:
15 maja 2019, o 03:20
Jak wytrzymałe i w budżecie do 150 pln to może bojówki marki "Pentagon" z militaria.pl??
salewiak pisze:
15 maja 2019, o 10:30
Alternatywnie spodnie Forclaz, Quechua lub Solognac w Decathlonie. Solognac na dziale myśliwskim. Do 150 zł bez problemu. (Y)
Dzięki, ale ja jestem raczej pacyfistą i miłośnikiem zwierząt ;)

sam_h
User
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2020, o 00:03
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Spodnie w góry

Post autor: sam_h » 31 sty 2020, o 00:14

yaretzky pisze:
4 sty 2014, o 08:34
Kupiliśmy w końcu GRIZZLY Calgary Man i Lady (męskie i damski ten sam model). Kierowaliśmy się trochę uwagami Amber
amber pisze:a w grudniu kupiłam sobie spodnie górskie Grizzly.
Pierwszy zakup tej firmy ale się sprawdzają :D
...choć nie wiemy jaki model Jej "się sprawdzał" ale i ceną - na wyprzedaży 89 zł sztuka. Opis producenta (bardzo dokładny i szczegółowy) też miał wpływ na decyzję o kupnie. Stwierdziliśmy, że za tę cenę możemy zaryzykować a, jak na potrzeby naszych "górskich wypraw" <lol> , powinny być wystarczające. Są bardzo starannie i solidnie uszyte, w warunkach "domowej" przymiarki u "użytkowania" wydają się być w porządku - ciepłe (podszyte warstwą czegoś w rodzaju cienkiego polaru), wygodne, nie krępują ruchów, mają fartuchy przeciwśnieżne, rozpinane nogawki (częściowo), wzmocniony dół nogawek, z tyłu w pasie wszyta guma + dodatkowa regulacja na rzepy, opcjonalnie można też dopiąć szelki (są w zestawie), dwie boczne kieszenie. Jak sprawdzą się w warunkach górskich wędrówek zimą zobaczymy (i podzielimy się opinią) po sprawdzeniu w realu.

GRIZZLY-Calgary-Man.jpg
grizzly.jpg
GRIZZLY-Calgary-Man1.jpg
GRIZZLY-Calgary-Man2.jpg
GRIZZLY-Calgary-Man3.jpg

Spodnie znaleźliśmy w jednym z internetowych sklepów ale kupiliśmy poprzez Allegro (z aukcji tego samego sklepu) bo były jeszcze 10 zł tańsze... <tak>

Witajcie,
Jak tam sprawdzają się w praktyce te spodnie na przestrzeni lat? Dają radę sobie z silnym wiatrem (do ok.50km/h)? Zastanawiam się nad tymi bądź Milo Brenta, choć nie wiem jak one sprawdzą się przy wietrze.
Zasadniczo poszukuję spodni na leginsy z wełny. Czy coś innego polecilibyście w budżecie do 250zł?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Spodnie w góry

Post autor: Adler » 31 sty 2020, o 11:36

Witaj na forum.
Pytanie podstawowe, do jakich aktywności w terenie potrzebujesz spodnie? W tej cenie wybór jest dość ograniczony. Milo robi dobre spodnie, miałem Nito i chodziłem w nich w zimie przy mocnym wietrze. Mogę polecić oczywiście w połączeniu z ciepłą bielizną termoaktywną. GRIZZLY Calgary Man to spodnie ocieplane, membranowe raczej na narty lub na duży śnieg.

sam_h
User
Posty: 36
Rejestracja: 31 sty 2020, o 00:03
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Spodnie w góry

Post autor: sam_h » 31 sty 2020, o 12:42

Spacery, podejścia na odcinek specjalny rajdu i stanie przez kilka godzin przy trasie, itp. ;)
Biegać raczej nie planuję w tym.
W między czasie po zapoznaniu się z wypowiedzią kolegi na innym forum do dotychczasowych spodni 4F Casual SPMC001 zakupiłem raincuty z Dehatlona.
Kalesony mam Brubeck Merino 78%

Czy taki zestaw da radę przy mocnym wietrze i temp. ok. 0 do -10*C
Czy lepiej sprawdzą się spodnie Milo Uttar?
Czy w tych kalesonach Odlo Warm Merino 100% byłoby znacząco cieplej niż niż w posiadanych Brubeckach?

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Spodnie w góry

Post autor: Adler » 31 sty 2020, o 22:13

Przy takich aktywnościach, w tej temperaturze trekingowe Milo + termoaktywne Brubeck Merino powinny dać radę.

ODPOWIEDZ