Buty trekkingowe

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.

Moderator: Abelard

Marek Bem Pajac Wojskowy

Re: Buty trekkingowe

Post autor: Marek Bem Pajac Wojskowy » 13 sty 2020, o 15:19

AKURAT JAK KTOS CENI WYGODĘ I ZA KOSTKĘ TO NIE POLECAM NIC INNEGO NIŻ SCARPA TERRA GTX ...A JAK LICZY NA OKAZJE TO MAM MAINDLE I LOWY ALE TU ROZMIARY DO 41 SĄ ZA PÓŁ CENY BO TAKIE MI Z WOJSKOWE ....ZOSTAJĄ ZAWSZE DUŻE BĘDĄ MAX 200 ZŁ TANIEJ NIŻ U DYSTRYBUTORÓW... CHYBA ŻE JAKIEŚ 46 LUB WIĘKSZE .. ...POZDRAWIAM .ps. BENNONY NIE POLECAM JAK MILITARNE TO PROTEKTORSA RACZEJ BO POLSKIE I 2 LATA GWARANCJI Z ODBIOREM Z TERENU CAŁEGO KRAJU NA ICH KOSZT .....MAM DAJĄ RADĘ NP TROPIKALNE LUB PLUSY JAK TANIA MEMBRANA MA BYĆ
Awatar użytkownika
Abelard
Administrator

Post autor: Abelard » 13 sty 2020, o 21:35

Scarpa Terra GTX ładny but, ale brakuje mi tam gumowego otoka, chroniącego przed uszkodzeniami mechanicznymi (kamienie, skała, itp.). Po moich poprzednich Asolo nie zdecydowałbym się już na zakup buta bez tego dodatku.

P.S.
Masz jakąś awarię klawiatury, że piszesz wszystko drukowanymi? (T)
Awatar użytkownika
tadeks

Post autor: tadeks » 16 sty 2020, o 10:24

Marek Bem Pajac Wojskowy pisze:
13 sty 2020, o 15:19
AKURAT JAK KTOS (... ) LICZY NA OKAZJE TO MAM MAINDLE I LOVY ALE TU ROZMIARY DO 41 SĄ ZA PÓŁ CENY BO TAKIE MI Z WOJSKOWE ....ZOSTAJĄ ZAWSZE DUŻE BĘDĄ MAX 200 ZŁ TANIEJ NIŻ U DYSTRYBUTORÓW... CHYBA ŻE JAKIEŚ 46 LUB WIĘKSZE .. ...
Już chyba ponad dwa lata chodzę w Lova. To nówki kupione za 400 zł. na internecie od wojskowych. Są jeszcze oferowane. Dla mnie wybór trafiony, szczególnie na chaszcze, błota, czyli tereny beskidzkoniskie i podobne. Solidnie trzymają. Chodziłem w nich też po Tatrach, też mi się w nich dobrze chodziło i zbiegało. Chodziłem w nich też po wczesnowiosennych śniegach po BN. Żadnych obtarć, odparzeń, odcisków podczas dotychczasowej eksploatacji.
Minusem dla bardziej pocących się może być oddychalność. Porównując do obserwowanych osób z którymi chodziłem po górach, to należę to tych mniej pocących się i te buty Lova pod względem oddychalności nie były dla mnie dyskomfortem. Nie polecałbym jednak tych butów osobom ponadprzeciętnie pocącym się na letnie wędrówki w gorące dni po mało wymagającym terenie. Na jesień, wiosnę jak najbardziej.