Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Nawigacja w samochodzie

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Nawigacja w samochodzie

Post autor: Adler » 27 lis 2010, o 19:03

Jakiej nawigacji używacie?

Porozmawiajmy o markach, oprogramowaniu, itp.

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 28 lis 2010, o 15:20

Hejka ja od dawna używam Mio i jestem z niej bardzo zadowolony mapy też firmowe mio jeszcze mnie nie wprowadziła w pole a bardzo mi pomaga w turystyce może nie tyle w trasie przejazdu chociaż też ( przeważnie kierowcy wiedza dokładnie gdzie jechać) ale przede wszystkim jadąc po trasie pokazuje mi wiele punktów POI związanych z turystyką i są to zarówno hotele restauracje ale i zarazem atrakcje i zabytki turystyczne. Przydaje się to. Jak zacznie u nas działać dobrze jeszcze system TMC to już będzie o ile ktoś będzie w porę go aktualizował. Ponoć zaczyna to już działać ale jak wiadomo zaczyna raczkować a kiedy będzie to tak jak być powinno to trzeba będzie koniecznie poczekać.
Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 28 lis 2010, o 15:25

A ja używam niemiecką, marki Navigon.
Też jestem zadowolony.
Korzystam bardziej w prywatnych podróżach, ale na próbę zabrałem kiedyś na pilotaż do Grecji (Paralia). Nawigacja spisała się bez zarzutu.

Awatar użytkownika
arti5c
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2010, o 16:07
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: arti5c » 28 lis 2010, o 15:49

Wiesz wszystko kwestia ceny za sprzęt, jeżeli kosztuje 200 zł nie wymagajmy od niego cudów. Warto zainwestować bo to się zwraca.

rabit
User
Posty: 212
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 19:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: rabit » 8 gru 2010, o 12:43

Navigon jest super chociaz czasami mam okazje jezdzic z Tomtom jest zdecydowanie slabszy i bardziej sie zawiesza w Navigonie najbardziej podoba mi sie funkcja IQ Navigon szybko masz informacje o korkach, z satelit pobiera dane co do szybkosci innych pojazdow i wyznacza najszybsza droge dziala:)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 8 gru 2010, o 13:45

Ale to też zależy od konkretnego modelu "Navigon"...

Admire

Post autor: Admire » 22 gru 2010, o 11:50

Ja używam Mio i bardzo sobie cenię, jest bardzo dokładna i wszystko pokazuje jak na dłoni, że tak powiem. Gorąco polecam!

Awatar użytkownika
GreeN
User
Posty: 80
Rejestracja: 7 gru 2010, o 07:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GreeN » 22 gru 2010, o 17:19

Ja używam sigic drve :d niby nie znane ale na navi 5230 się dobrze używa super wskazuje :)

Awatar użytkownika
Gniewko
User
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:04
Lokalizacja: Po południu

Post autor: Gniewko » 20 mar 2011, o 21:40

U mnie najlepiej sprawdziła się AutoMapa 6.1. Używam wersji na telefon komórkowy z systemem operacyjnym Windows Mobile.
Rozwiązanie praktyczne, bo mam dwa urządzenia w jednym.
Słyszałem o promocji nawigacji Lark. Chyba za 130 zł. Nie wiem ile to jest rzeczywiście warte, ale cena przystępna.


Pozdrowka

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Adler » 1 lip 2011, o 15:57

rabit pisze:w Navigonie najbardziej podoba mi sie funkcja IQ Navigon
A mi osobiście najbardziej podoba się opcja przy rozjazdach dróg/zjazdach z autostrady.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lubel » 1 lip 2011, o 18:33

Mam podobna nawigacje do samochodu :)

Awatar użytkownika
Skorpion
User
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Skorpion » 1 lip 2011, o 20:34

Ja w swoim kamperku uzywam automapy zainstalowanej w laptopie 15,4" fajnie widac lepiej niz w urzadzeniu o przekatnej ekranu 5" lub 7"
Obrazek

Awatar użytkownika
Lubel
User
Posty: 154
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lubel » 3 lip 2011, o 14:31

Skorpion, kup sobie DVD do samochodu i zrób w panelu żeby na DVD było GPS,
no mi w BMW jak się bawiłem weszło :p To wtedy masz 17`

Awatar użytkownika
Skorpion
User
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Skorpion » 6 lip 2011, o 22:18

Piotr5286, Ma tyle miejsca ,ze laptop nie przeszkadza w prowadzeniu kamperka.A tak na wyposazeniu kamperka jest i TV z DVD
Obrazek

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Nawigacje

Post autor: mariusz77 » 17 lut 2013, o 11:20

Miejscowości turystyczne to jedno;ale dojazd do nich to drugie :) .
Ciekawi mnie wasza opinia o wspomagaczach elektronicznych i zaproponowanych przez nie trasy-bo ja z tym mam ciekawe doświadczenie-vide koło Kielc mój kochany program puścił mnie gruntówką prowadzącą przez las;jedno kierunkową gdzie omal nie zostawiłem całego układu wydechowego ;-).
ps.trasa miała być "optymalna" a nawigacja jest legalna <lol> .

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Nawigacje

Post autor: Gollum » 17 lut 2013, o 12:20

Nie używam. Cztery razy jechałem jako pasażer, gdy kierowcę prowadziła nawigacja. Trzy razy poprowadziła źle, a raz nie doprowadziła w ogóle. Jadąc z Lublina do Kielc w Ożarowie maszynka, nie wiem, po jaką cholerę, kazała skręcić na Ostrowiec. Tłumaczyłem, że to głupota, ale kierowca się uparł.
W tychże Kielcach nawigacja poprowadziła nas wertepami i drogami polnymi, że mieszkańcy Kielc się dziwili, co to za trasa.
W Kamieniu nawigacja kazała do Opola jechać przez Józefów (40 km), a nie przez Łaziska (13 km).
A jadąc do Wilhelmsdorfu koło Norymbergi nawigacja zgłupiała. Kierowcy poszli pytać. Wyszedł z knajpy jakiś Niemiec, wsiad w samochód i nas zaprowadził na miejsce...
Natomiast jadąc bez nawigacji i mapy (bo żona jest bardzo przeciętnie zorientowana w mapacha) bez żadnego problemu w szczycie wyplątałem się z Budapesztu (do którego centrum notabene sam się wplątałem)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Nawigacje

Post autor: Adler » 17 lut 2013, o 12:32

Na pierwszym miejscu mapa, na drugim miejscu (jako dodatek/uzupełnienie) nawigacja. :)

P.S:
Wątek scalony i dodany do działu "Sprzęt turystyczny".

Awatar użytkownika
mariusz77
User
Posty: 248
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:05

Re: Nawigacja w samochodzie

Post autor: mariusz77 » 17 lut 2013, o 12:40

Używałem Auto Mapy nawet raz przedłużyłem licencji-ale po moich licznych negatywnych doświadczeniach-nie polecę jej nawet wrogowi.

Awatar użytkownika
Adamski
User
Posty: 12
Rejestracja: 6 lis 2013, o 15:40

Re: Nawigacja w samochodzie

Post autor: Adamski » 7 lis 2013, o 09:38

W sierpniu kupiłem nawigację na allegro 5' Vordon (za ok 250 zł). Niestety długo się nią nie nacieszyłem, bo spadła w samochodzie (z wysokości ok 50 cm) i pół ekranu nie działa. Wygląda tak jakby się coś wylało. Oto moja przygoda z nawigacjami. Trochę (a nawet bardzo) mnie to zniechęciło.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13380
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Nawigacja w samochodzie

Post autor: Adler » 7 lis 2013, o 10:51

Ostatnio przerzuciłem się na nawigację w telefonie. Czasami działa w trybie offline, czasami korzysta z transmisji danych.
Może nie aktualizuje aktualnego położenia tak sprawnie jak tradycyjna nawigacja, ale ogólnie dobrze pełni swoją funkcję. Korzystam z oprogramowania "Here Drive" i "Here Maps".

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nawigacja w samochodzie

Post autor: yaretzky » 7 lis 2013, o 11:35

Ja korzystam od kilku lat z AutoMapy. Wiem, że wielu na nią bluzga, ale... nikt i nic nie jest doskonałe. Oczywiście, zdarza jej się "pofiksować" ale wystarczy odrobina braku zaufania do jej wskazań (brak zaufania = zdrowy rozsądek) i przyjęcia zasady że to kierowca a nie nawigacja kieruje samochodem - i już można korzystać z jej "dobrodziejstw". A kiedy nas najbardziej frustrują błędy nawigacji ? Ano wtedy kiedy sami lepiej wiemy którędy jechać a sprzęt uparcie wciska nam inną (gorszą, dalszą ???) trasę - tylko po co wtedy w ogóle włączać nawigację ? <mysli>

ODPOWIEDZ