Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Wymiana informacji o rzeczach przydatnych podczas trekingu i w podróży.
Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: yaretzky » 18 lis 2014, o 21:50

Od dłuższego czasu używamy termosów "Esbit Vacuum Flask"...
Kupiliśmy kiedyś jeden o poj. 0,75L a ponieważ sprawdza się znakomicie dokupiliśmy później jeszcze jeden o poj. 0,5L.

Co w nich takiego, że postanowiliśmy polecić je wszystkim którzy dopiero stoją przed decyzją o ewentualnym zakupie...?

Po pierwsze jakość wykonania: metalowe wnętrze i pokrycie z zewnątrz warstwą antypoślizgową (dzięki temu termos nie wyślizguje się z ręki nawet jeśli trzymamy go w miękkiej rękawiczce (np. polarowej);
Po drugie wyjątkowa długość utrzymywania temperatury: warstwa srebra wewnętrznej ściany termosu potęguje czas utrzymania temperatury oraz pełni funkcję antybakteryjną.
Po trzecie praktyczne wyposażenie dodatkowe: Sprzedawane są z dwoma korkami - automatycznym, ułatwiającym nalewanie i tradycyjnym oraz dwoma kubkami.
Po czwarte różne pojemności termosów: 0,5 L, 0,75 L, 1 L... Wszystkie pojemności mają prawie identyczną średnicę (różnią się jedynie wysokością i pojemnością). Występują również wersje typowo obiadowe jak i w formie kubków termicznych.

Przy wybieraniu termosów przed zakupem najważniejsze dla nas były ich "niezniszczalność" :> (solidna obudowa i żadnego szkła) oraz trzymanie temperatury.

Producent "Esbita..." gwarantuje poniższą zdolność utrzymywania temperatury płynów w termosach:

Pojemność: 750 ml
Temperatura wlanego płynu 98 °C
Temperatura otoczenia 20 ± 2 °C
Zdolność do utrzym. temp po 6 h > 80 °C
Zdolność do utrzym. temp po 12 h > 60 °C
Zdolność do utrzym. temp po 24 h > 40 °C

Im większa pojemność termosu tym "osiągi" są lepsze.

Mamy wrażenie, że producent wykazał się w tym przypadku dużą "skromnością" - używaliśmy tych termosów w dużo niższych temperaturach na zewnątrz i napoje były równie gorące.

Polecamy ! <tak>
termos_esbit_vacuum.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Remi
User
Posty: 558
Rejestracja: 21 maja 2013, o 22:41
Lokalizacja: Bielsko Biała

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: Remi » 18 lis 2014, o 22:27

A ja mam pytanie jak najdłuzej mieliście w termosie np herbatę? i jaka była jego temp. według Waszego zdania..

Awatar użytkownika
yaretzky
User
Posty: 1470
Rejestracja: 16 wrz 2013, o 08:39
Lokalizacja: Dolnośląskie

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: yaretzky » 18 lis 2014, o 22:37

Remi pisze:A ja mam pytanie jak najdłuzej mieliście w termosie np herbatę? i jaka była jego temp. według Waszego zdania..
Np. kawa zaparzona w termosie ok. godz 4 rano, termos cały dzień w kieszeni plecaka i kilkukrotnie otwierany w ciągu dnia a po powrocie do domu (ok. godz. 20) kawa była jeszcze dobrze ciepła i nadająca się do wypicia - nie mierzyliśmy termometrem... :>

I jeszcze jedna zaleta, o której nie wspominałem wcześniej, to szczelność - niejednokrotnie podróżował w plecaku "kołami do góry" i ani jednej kropli płynu na zewnątrz... <tak>
"Nie pytaj, jak to daleko? Zapytaj, co ciekawego możesz zobaczyć po drodze..."
https://picasaweb.google.com/grazynajarek" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rozalind
User
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2015, o 09:02

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: Rozalind » 23 sty 2015, o 09:38

Też używam tego termosu i szczerze powiem, że nie ma lepszego na rynku :) Co do trzymania ciepła to u mnie tak do około 12 godzin na spokojnie daje rade, ale to w dobrych termosach standard - tatonka, primus działają tak samo. Esbita wyróżnia coś innego - dwa kubki, dwa korki i pełna powłoka antypoślizgowa, która moim zdaniem jest fenomenem. Mam pojemność 1litr do podróży oraz 0,35 do pracy, a szczególnie stosuję go do przechowywania wody o temp. okolo 80-85 st. do dolewania wody do mojej kochanej Yerba Mate <3

Ja innego termosu bym nie kupił! Nie ma opcji. Miałem Tatonke, też dobry produkt, ale Esbit wygodniejszy. Nie kupujcie termosów Salewy, badziewie!!!!!!

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: gar » 20 mar 2015, o 18:21

Kolejna osoba zadowolona z zakupu tego termosu się zgłasza. Termos (0,75 l) kupiony kilka miesięcy temu więc sprawdzony został już kilkanaście razy w różnych warunkach. Póki co sprawdza się rewelacyjnie. Teraz trzeba kupić drugi do pary ale ciut większy, czyli 1,0 l.

Asja55

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: Asja55 » 22 cze 2016, o 08:16

Witam,

Chcę kupić termos esbit jako prezent dla taty wędkarza na dzień ojca.
Prosze o radę czy lepiej wybrać czarny (z ta powłoką antypoślizgową) czy srebrny.
Niby lepszy byłby czarny bo powłokę antypoślizgową ma ale chodzi mi o to czy ta czarna warstwa nie będzie się ścierała..termos będzie często uźywany.
Prosze o rade

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: Adler » 22 cze 2016, o 08:35

Asja55 pisze:chodzi mi o to czy ta czarna warstwa nie będzie się ścierała..termos będzie często uźywany.
Do tej pory nikt nie zgłaszał szybszej ścieralności zewnętrznej powłoki.
Bierz czarny kolor.

Przedstawisz się nam/opowiesz coś o sobie?
-> viewtopic.php?f=253&t=1831&p=29474#p29474

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: gar » 22 cze 2016, o 09:22

Używam dwóch takich termosów (0, 75 l i 1 l) - oba czarne i żadnych oznak ścierania się zewnętrznej powłoki nie ma. Oba też trzymają ciepło nawet po dwadzieścia kilka godzin..

Awatar użytkownika
tango
User
Posty: 641
Rejestracja: 27 lip 2014, o 02:44
Lokalizacja: Kraków

Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: tango » 22 cze 2016, o 22:40

Moim skromnym zdaniem KAŻDY markowy termos jest dobry !!

Markowy = zakupiony w sklepie górskim, posiadający logo znanego producenta i gwarancję.

Natomiast co do ścierania się zewnętrznej powłoki to od trzymania w łapkach ona się nie zetrze na pewno przez dziesięciolecia, natomiast jak w plecaku taki termos znajdzie się np. koło aluminiowej menażki (lub np. konserwy czy innej kuchenki) to już może być gorzej, dużo gorzej...

krzysiekkkk12
User
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2020, o 13:42

Re: Ocena sprzętu: Termosy "Esbit Vacuum Flask"

Post autor: krzysiekkkk12 » 11 maja 2020, o 13:52

jakieś pół roku temu zakupiłem flask 1 l.jeszcze nie miałem z nim żadnych przygód. Kupiony w ... ale dostępny też na allegro. Trzyma bardzo dobrze temperaturę przez cały dzień. Wypad na narty czy w góre - zawsze ciepła herbatka :)Z całą pewnością mogę każdemu polecić też mniejsze pojemności.

ODPOWIEDZ