Dworce autobusowe w Polsce

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
Comen
V-ce Administrator

Re: Dworce autobusowe w Polsce

Post autor: Comen » 13 wrz 2019, o 19:10

Warszawa Zachodnia dworzec polsko ruski o czym świadczą dwujęzyczne napisy. Faktycznie busów z Ukrainy i Białorusi nie brakuje. Ukraińskie raczej wypasione, białoruski do Pinska w standardzie autobusu relacji Warszawa Ostrołęka. Dworzec trochę obszerniejszy od tego w Radomiu. Straszna kolejka do kas biletowych, bodaj dwóch. Brak elektronicznego rozkładu jazdy to jak na Warszawę jakieś nieporozumienie. Stary zegar dworcowy wstydliwie schowany gdzieś w kącie i ledwo widoczny. Ukochany dworzec gołębi które latają po hali i nic sobie nie robią z metalowych drucików zdobiacych wszystkie możliwe gzymsy. Na peronach zdecydowanie za mało ławek.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Abelard
Administrator

Post autor: Abelard » 14 wrz 2019, o 23:33

Takie widzę późne lata 80-te. Ruskie, czy bardziej ukraińskie te napisy? (T)
Awatar użytkownika
Comen
V-ce Administrator

Post autor: Comen » 15 wrz 2019, o 00:53

Raczej ukraińskie ale głowy nie dam.
Awatar użytkownika
Comen
V-ce Administrator

Post autor: Comen » 15 wrz 2019, o 12:55

Pułtuski dworzec autobusowy znajduje się na tzw Nowym Rynku przy wjeździe do miasta od południa. Kilka stanowisk jest rozrzuconych po obu stronach placu. W środku niewielka nowa poczekalnia z rozkładem jazdy (chyba niepełnym lub nieaktualnym). W poczekalni niestety brak WC i generalnie jest to miejsce puste, bo ludzie wolą czekać przy przystankach. W dawnych budynkach dworca zorganizowano kilka sklepów wielkopowierzchniowych m.in. Rossmann i EmPik.
W Sierpcu budynek dworca mocno zrujnowany. Poczekalnia nieczynna podobnie jak stanowisko dyspozytora ruchu. Rozkłady to pojedyncze kartki rozwieszone dość przypadkowo bądź na tabliczkach przystankowych, bądź oknach poczekalni. Sama płyta mocno sfatygowana a kikuty dawnych stanowisk służą raczej autobusom jako wyzwanie slalomowe. Ruch wbrew pozorom niemały ze względu na młodzież szkolną i lokalne kursy gimbusów.
Na koniec Płońsk. Plac jak to plac ze starymi wiatami i kilkoma ławkami, ale usytuowanie przy zabudowaniach lokalnego więzienia dość osobliwe. Może zresztą - czy są jakieś inne powody przyjazdu do Płońska?
Z autobusu na dworcu w Płońsku.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
gar

Post autor: gar » 6 paź 2019, o 13:27

Dworzec autobusowy w Sanoku (blisko stacji kolejowej) wygląda ciekawie po przebudowie. Nowocześnie, ale dość ładnie. Inwestycja pochłonęła 33 mln zł, a na dniach czytałem, że generuje potężne straty - szacowane w tym roku nawet na 800 tys. zł.
Awatar użytkownika
Abelard
Administrator

Post autor: Abelard » 6 paź 2019, o 15:11

Dziwne. Niby przysłowiowa brama Bieszczad (poza Leskiem), ale zainteresowanie podróżujących jakby mniejsze. (T)
Awatar użytkownika
Comen
V-ce Administrator

Post autor: Comen » 6 paź 2019, o 19:13

Skoro kursy są 2 na dobę to cóż się dziwić, że większość woli jeździć własnymi samochodami.
Awatar użytkownika
Abelard
Administrator

Post autor: Abelard » 6 paź 2019, o 20:48

Ludzie kupują więcej samochodów i jednocześnie jeżdżą rzadziej komunikacją publiczną. Takie czasy.
Czy na tym nowym sanockim dworcu jest dużo punktów usługowych i gastronomicznych?
Awatar użytkownika
gar

Post autor: gar » 6 paź 2019, o 23:05

Nie wiem co dokładnie mieści się na dworcu, bo widziałem go tylko z okien autokaru.
Ludzie kupują samochody często z przymusu. Jeśli komunikacja publiczna funkcjonuje tylko iluzorycznie to trzeba sobie jakoś radzić.
Awatar użytkownika
Abelard
Administrator

Post autor: Abelard » 6 paź 2019, o 23:32

Z tego co widać w Internetach ładnie oświetlony w nocy, w połączeniu z także oświetloną kładką nad torami.
Awatar użytkownika
gar

Post autor: gar » 7 paź 2019, o 22:50

Niby ładnie wszystko wygląda, ale przeglądając rozkłady jazdy na przystankach w Bieszczadach można zaryzykować stwierdzenie, że z dworca w Sanoku nie odjeżdża zbyt wiele autokarów.