Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Płatne drogi na Słowacji

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Płatne drogi na Słowacji

Post autor: Comen » 29 lip 2013, o 19:49

Na Słowacji obowiązkowe jest wykupienie winietek na wszystkie istniejące autostrady i drogi ekspresowe R1, R2 i R6. Z tych ostatnich najważniejsze znaczenie ma R1 łącząca Bratysławę z Bańską Bystrzycą, pozostałe to tylko małe fragmenty np. obwodnica miasta Tornal'a. Natomiast drogi krajowe wolne są od opłat dla samochodów osobowych. Winietka na 10 dni kosztuje 10 EURO a na 30 dni 14 EURO
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Płatne drogi na Słowacji

Post autor: Gollum » 29 lip 2013, o 20:59

Ważniejszy od cennika winiet jest tu cennik mandatów. Standardem jest, że na końcu każdej płatnej, zwłaszcza tej krótkiej drogi stoi policja i kosi mandaty. Od lat słowaccy mundurowi zbijają na tym gigantyczne pieniądze. Niemal wyłącznie od obcokrajowców. Raz zapłaciłem, bo w pale mi się nie mieściło, że ta dziurawa dwupasmówka to autostrada. A potem wielokrotnie widziałem policją czatującą na cudzoziemców, szczególnie w Koszycach.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13425
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: Płatne drogi na Słowacji

Post autor: Adler » 29 lip 2013, o 22:07

Gollum pisze:Ważniejszy od cennika winiet jest tu cennik mandatów.
I to jest bardzo dobry pomysł na kolejny temat na forum. <tak>
Gollum pisze:Standardem jest, że na końcu każdej płatnej, zwłaszcza tej krótkiej drogi stoi policja i kosi mandaty. Od lat słowaccy mundurowi zbijają na tym gigantyczne pieniądze. Niemal wyłącznie od obcokrajowców.
A Słowacy przyjeżdżają do nas i hulaj dusza...

Awatar użytkownika
Gollum
User
Posty: 1081
Rejestracja: 28 lip 2012, o 09:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Płatne drogi na Słowacji

Post autor: Gollum » 29 lip 2013, o 22:11

ale w przypadku Słowacji jest to ściśle powiązane. Słowacy wprost mówią, że brak informacji o konieczności posiadania winiet przy wjeździe na autostradę i takowych informacji w miejscach ich zakupu (m. in. na stacjach) to celowa polityka: jak najmniej ludzi ma wiedzieć o winietach, by jak najwięcej płaciło mandaty

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8819
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Płatne drogi na Słowacji

Post autor: Comen » 29 lip 2013, o 22:15

No ale po prawdzie jeśli coś ma znak autostrady to trzeba to traktować jako drogę płatną nawet jeśli bardziej przypomina grunt księżycowy, zresztą z tego co pamiętam to na Słowacji drogi były raczej lepsze niż w Polsce. A zwyczaje policjantów w kraju w którym mało zarabiają można przewidzieć
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

ODPOWIEDZ