Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

UBER, BOLT ktoś jeździł?

Linie lotnicze, autokary, rejsy, podróże pociągiem oraz samochodem.
huncwot

UBER, BOLT ktoś jeździł?

Post autor: huncwot » 3 wrz 2015, o 11:08

Jeździcie? Korzystacie? Ja niby mieszkam w Krakowie, ale ani razu nie jechałem i nie wiem, co o tym sądzić. Teraz będzie jakiś konkurs na darmowe przejazdy znowu, ale nie bardzo wiem, jak się tego używa :P Polecacie? Odradzacie? Wiem, że teraz działa u nas, w Warszawie i chyba w Gdańsku.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

UBER ktoś jeździł?

Post autor: Adler » 5 gru 2015, o 10:28

U nas póki co tylko w Warszawie i Krakowie.

Z Uberem jest pewien problem.
Z jednej strony to możliwość szybkiego transportu, z drugiej strony protesty taksówkarzy zrzeszonych w dużych korporacjach. W mediach słyszymy spory i waśnie między UBEREM a taksówkarzami, którzy na bieżąco odprowadzają podatki. Ostatnio również w u nas kraju było o tym głośno.

UBER to aplikacja mobilna, co niejako wymusza korzystanie z telefonu typu smartfon lub tabletu.
Rozumiem, że wszyscy są aktualnie zobligowani do korzystania z takich urządzeń? :|
"Przyjeżdżamy po Ciebie wszędzie - nawet wtedy, gdy nie znasz dokładnego adresu".
Osobiście jestem przeciwny śledzeniu mojej lokalizacji przy pomocy GPS - "odklikam" tę opcję przy prawie wszystkich aplikacjach w telefonie i w tablecie (wyjątek Google Street View).
Wyświetl stawki dla swojego miasta w aplikacji. Możesz także podać miejsce odbioru i miejsce docelowe, aby otrzymać szacowany koszt przejazdu.
Biorąc pod uwagę aktualną akcję z paragonami, pytam:
Co z paragonem (podatkiem)?
Kto go odprowadza? <mysli>
Korzystając z Uber, nie potrzebujesz gotówki. Po przybyciu na miejsce Twoja karta kredytowa jest automatycznie obciążana opłatą za przejazd
Tylko kredytowe wchodzą w grę?
A inne płatnicze? <mysli>

Na koniec polecam dobry artykuł o UBERZE ->tutaj

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

UBER ktoś jeździł?

Post autor: Adler » 20 mar 2016, o 12:07

W Warszawie w nocy z piątku na sobotę samochody kierowców Ubera zostały oblane śmierdzącą cieczą. Prawdopodobnie była to mieszanka oleju samochodowego i odchodów.

"Walka" pomiędzy taksówkarzami, a kierowcami Ubera trwa w najlepsze. Podobne zdarzenia mają miejsce w innych miastach Europy.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

UBER ktoś jeździł?

Post autor: Adler » 16 maja 2016, o 20:29

Za kilka dni Uber wchodzi do Katowic.
Zapowiadają się nowe protesty taksówkarzy.
Uber funkcjonuje już w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

UBER ktoś jeździł?

Post autor: Comen » 19 maja 2016, o 13:07

Alan pisze: Uber funkcjonuje już w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.
Prawdę mówiąc jakoś się nie przebił do świadomości ogółu. W każdym razie ja zjawiska nie widzę.
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

UBER ktoś jeździł?

Post autor: gar » 29 maja 2018, o 21:58

Znajomy bardzo często korzysta z UBER-a na Górnym Śląsku. Do niedawna bardzo go sobie chwalił, ale od jakiegoś czasu zaczęły się pewne problemy (szczególnie na krótszych trasach).

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

UBER ktoś jeździł?

Post autor: Adler » 29 maja 2018, o 22:09

gar pisze:
29 maja 2018, o 21:58
ale od jakiegoś czasu zaczęły się pewne problemy (szczególnie na krótszych trasach).
Jakiego typu problemy?

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

UBER ktoś jeździł?

Post autor: gar » 29 maja 2018, o 22:24

Zamawiasz UBER-a, a on przyjmuje zlecenie po czym przerzuca Twoje zamówienie do innego samochodu, ten do kolejnego, a ten do następnego i wreszcie okazuje się, że czekasz na auto ponad pół godziny a czasami nawet dłużej.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

UBER ktoś jeździł?

Post autor: Adler » 29 maja 2018, o 22:25

Gdy zaczynali w polskich miastach było inaczej? (T)

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

UBER ktoś jeździł?

Post autor: gar » 29 maja 2018, o 22:29

Podobno było inaczej.

Tom
User
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2019, o 12:54

Re: UBER, BOLT ktoś jeździł?

Post autor: Tom » 20 wrz 2019, o 13:00

Korzystałem z warszawskiego Ubera. Bez zastrzeżeń.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: UBER, BOLT ktoś jeździł?

Post autor: Adler » 13 lis 2019, o 09:01

Brat opowiadał, że korzystał w miniony weekend z BOLT'a w Krakowie. Za odcinek ok. 10 km zapłacił 9,99 zł (4 osoby w samochodzie). Po uzyskaniu informacji o koszcie przejazdu i kliknięciu w aplikacji, kierowca pojawia się za ok. 5 minut. Brat bardzo zadowolony. (Y)

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: UBER, BOLT ktoś jeździł?

Post autor: Adler » 13 lis 2019, o 21:44

Od nowego roku wchodzą nowe przepisy. Ubery, Bolty i inne będą zobowiązane do posiadania licencji i taksometrów, co oznacza, że interes przestanie się opłacać, będzie mniej kierowców, wydłuży się czas oczekiwania, a taksówkarze będą jeździć z podniesioną głową.

Awatar użytkownika
gar
Ekspert
Posty: 8120
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45
Lokalizacja: Śląsk

Re: UBER, BOLT ktoś jeździł?

Post autor: gar » 7 sty 2020, o 15:28

Abelard pisze:
13 lis 2019, o 21:44
Od nowego roku wchodzą nowe przepisy. Ubery, Bolty i inne będą zobowiązane do posiadania licencji i taksometrów, co oznacza, że interes przestanie się opłacać, będzie mniej kierowców, wydłuży się czas oczekiwania, a taksówkarze będą jeździć z podniesioną głową.
Nowe przepisy weszły, a UBER-y nadal jeżdżą. Trochę się zmieniło, ale z tego co się dowiedziałem licencja na taką działalność jest dużo tańsza niż na taksówkę. Z tego wniosek, że nawet jeśli ceny podskoczą to i tak UBER będzie dużo tańszy dla klientów.

Awatar użytkownika
Adler
Administrator
Posty: 13381
Rejestracja: 19 wrz 2010, o 23:06
Lokalizacja: Galicja

Re: UBER, BOLT ktoś jeździł?

Post autor: Adler » 7 sty 2020, o 16:30

O tym zdecydują potencjalni klienci. Czas pokaże.

ODPOWIEDZ