Forum "Turystycznie" - najciekawsze forum turystyczne w sieci! Już od prawie 14 lat!

Relacja: Kopalnia Soli w Bochni. (1 grudzień 2012)

Pochwal się relacją, zdjęciami, filmem z Twojej wycieczki, urlopu w kraju.
Regulamin forum
Prosimy o zachowanie następującego schematu w tytule relacji:
Województwo: dokładny cel wycieczki (data wycieczki)
Przykład:
Małopolskie: Czchów (08.07.2020)
Awatar użytkownika
Marcin1975
User
Posty: 147
Rejestracja: 31 maja 2012, o 21:46
Lokalizacja: Puławy

Relacja: Kopalnia Soli w Bochni. (1 grudzień 2012)

Post autor: Marcin1975 » 3 gru 2012, o 12:58


Awatar użytkownika
Comen
Jr. Admin
Posty: 8795
Rejestracja: 30 maja 2011, o 00:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Kopalnia Soli w Bochni. (1 grudzień 2012)

Post autor: Comen » 4 gru 2012, o 07:58

Kopalnia z noclegiem :) Ile czasu trwa zwiedzanie? A w porównaniu do Wieliczki to trasa ciekawsza, taka sama czy mniej ciekawa?
Nie byłem wszędzie, ale mam to na uwadze
A może coś o Szwecji? http://swevirtual.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Marcin1975
User
Posty: 147
Rejestracja: 31 maja 2012, o 21:46
Lokalizacja: Puławy

Re: Kopalnia Soli w Bochni. (1 grudzień 2012)

Post autor: Marcin1975 » 4 gru 2012, o 11:01

Byłem w tym roku zarówno w kopalni w Wieliczce jak i właśnie w Bochni. Jeśli miałbym którąś z nich polecić, to zdecydowanie tą w Bochni.
Dla porównania można powiedzieć że będąc w Wieliczce grupy składały się z około 30 osób, nasza akurat składała się z 35 osób i były to raczej wyścigi z innymi grupami, niż zwiedzanie. W Bochni grupa może liczyć maksymalnie 16 osób, nasza akurat liczyła sobie 8 osób. Odstępy pomiędzy grupami są na tyle duże że nie trzeba się spieszyć bo już nas dogania następna grupa, tak jak było w Wieliczce. Czas zwiedzania, my akurat wybraliśmy trasę która trwała 2,5 godziny ze względu na brak czasu, musieliśmy jeszcze wrócić do Katowic. Ale jest jeszcze trasa która trwa 3,5 godziny i na niej jest dodatkowo podziemny spływ łodziami.
Kopalnia reklamuje się tym że znajduje się w niej najgłębiej na świecie (250 m.) położona restauracja, hotel, boisko sportowe oraz sala kinowa, z których można korzystać podczas noclegu w kopalni.

ODPOWIEDZ